LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
dunloper
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

LTE połączenie

Post autor: dunloper »

Witam. Mam problem z internetem LTE. Problem jest taki, iż gdy komputer nie chce się połączyć z LTE. Wcześniej było dobrze. Myślę, że to może jakieś problemy techniczne w Plusie ale wolę się was spytać. Z internetem 3G łączy się bez problemu. W czym leży problem ? Z mojego doświadczenia w aplikacji iPlusa w okienku powinno pisać:

niepołączony: Plus(LTE) a teraz jest tak:

niepołączony: (LTE) lub w ogóle nic nie pisze


Z góry dziękuję za pomoc.
igacopierz
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:31

Re: LTE połączenie

Post autor: igacopierz »

Od dziś mam to samo, pokazuje się LTE ale łączy się przełączając na HSDPA+ szkoda mi już słów i kasy by znów dzwonić do BOK, ciągle z Plusem są problemy;/
ref
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:59

Re: LTE połączenie

Post autor: ref »

Zaopserwowałem dokładnie taki sam efekt wieczorem 2012-03-08, czyli brak możliwości połączenia do sieci LTE. Poziom sygnału był dobry, 3 kreski w aplikacji Plusa. Pojechałem samochodem pod stację bazową, bo myślałem, że może problemem jest zasięg. Staję 200m od nadajnika Mobylandu, na ekranie sygnał LTE full, a połączenia dalej się nie da nawiązać. Oczywiście cap za telefon i do BOK. Kolega to miał jednak dobry pomysł aby do nich nie dzwonić. Wczoraj (2012-03-09 godzina 11) 40 minut dyskusja i ustawianie modemu z programem. Zamiast powiedzieć, "człowieku poczekaj parę dni naprawimy", to oni wolą kazać swoim BOK'owcom ciemnotę wciskać. Nawet się gościa na koniec pytam, czy mają problemy jakieś ogólne - a on, że nie, że pion sieci sprawdza moją stacje bazową. Dzisiaj (2012-03-10 godzina 11) sieć LTE nie działa dalej. W BOK'u dalej uparcie twierdzą, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Widać ostatnio taka moda w Polsce aby dla PR'u niezależnie co się dzieje zaprzeczać.
igacopierz
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2012, o 14:31

Re: LTE połączenie

Post autor: igacopierz »

Zgadzam się z tobą, mi wczoraj przysłali pismo w sprawie reklamacji gdzie napisali że moje ograniczenie prędkości LTE było spowodowane wykorzystaniem transferu, to nic że 21 lutego mam nowy okres rozliczeniowy a LTE nie działało to 28 lutego....kpina.....
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Zamiast powiedzieć, "człowieku poczekaj parę dni naprawimy", to oni wolą kazać swoim BOK'owcom ciemnotę wciskać. Nawet się gościa na koniec pytam, czy mają problemy jakieś ogólne - a on, że nie, że pion sieci sprawdza moją stacje bazową. Dzisiaj (2012-03-10 godzina 11) sieć LTE nie działa dalej. W BOK'u dalej uparcie twierdzą, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Widać ostatnio taka moda w Polsce aby dla PR'u niezależnie co się dzieje zaprzeczać.
Co ty chcesz naprawiać, jak aplikacja plus internet do tego modemu jest spieprzona na maksa. Sam testowałem LTE. Loteria z tą aplikacją. Ściągnij sobie polsatową i pewnie będzie działać. Klient ma zawsze rację, ale nie ma racji. Zawsze wie lepiej, ale dzwoni. Skoro jesteś 100% pewny wyślij maila, że zgłaszasz problem i już.
dunloper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

Re: LTE połączenie

Post autor: dunloper »

Ściągnij sobie polsatową i pewnie będzie działać.
No to takie pytanie. Skąd ściągnąć tą aplikacje ? Szukałem w google i nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... ei-e398.cp

Klikasz do pobrania. Pamiętaj, żeby w ustawieniach "polsatowskiej" aplikacji zmienić apn na: internet. Inaczej się nie połączysz.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: LTE połączenie

Post autor: ChuckyCiechanow »

Zwykły Mobile Partner nie będzie lepszy ?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Partnera nie sprawdzałem pod ten modem. W momencie jak chciałem go pobrać, to Huawei uraczył mnie zdjęciem go ze swojej strony pod ten model. Nie wiem czy z powrotem go podwiesili na swojej oficjalnej stronie.
dunloper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

Re: LTE połączenie

Post autor: dunloper »

Dzięki luki. Wreszcie mogę normalnie surfować po internecie :) Aplikacja Mobile Partner chyba nie obsługuje LTE.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Obsługuje, na pewno pod MAC, pod Windows nie sprawdzałem, ale też była. Nie wiem czy dalej jest na stronie - dedykowana pod ten modem.


http://www.huaweidevice.com/worldwide/t ... =3896&tb=0

Nic nie ma. Trzeba się posiłkować sterownikami od innych modeli. Ehh, jak ktoś ma działającą wersję pod E398, to może podać linka. :-/
vic3roy
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:36

Re: LTE połączenie

Post autor: vic3roy »

Witam... W przypadku braku zasiegu LTE, korzystajac z tabletu Samsung Galaxy Tab 8.9 LTE jest mozliwosc polaczenia HSDPA czy tylko 3G?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: LTE połączenie

Post autor: ChuckyCiechanow »

W tej tabelce znajdziesz odpowiedź:
Obrazek
vic3roy
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:36

Re: LTE połączenie

Post autor: vic3roy »

ChuckyCiechanow pisze:W tej tabelce znajdziesz odpowiedź:
Obrazek
Wielkie dzieki... W takim przypadku jestem spokojny poniewaz na telefonie magiczna literka H jest caly czas aktywna, a i na zasieg nie moge narzekac ;) Pozdrawiam serdecznie...
dunloper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

Re: LTE połączenie

Post autor: dunloper »

Witam.
To znowu ja i znowu problem z LTE. Od 3-4 dni gdy łączę się z LTE chodzi wolniej niż HSPA+ !! Robiłem test na stronie Cyfrowego Polsatu i na speedtest.net i download był 0,4 MB/s a upload 0,6 MB/s :/ Da się coś z tym zrobić czy znowu jakieś problemy w sieci Plus? :/
ODPOWIEDZ