[Internet LTE] limity GB

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
vic3roy
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:36

[Internet LTE] limity GB

Post autor: vic3roy »

Witam.
Czy jest możliwość sprawdzenia ile wykorzystałem już Gb w danym okresie rozliczeniowym?
Używam programu My Data Manager, ale mimo wszystko chciałbym w jakiś sposób ogólnodostępny dla klientów Plusa mieć również wgląd na wykorzystane już przeze mnie Gb, żeby po prostu nie przekraczać limitu, jeśli oczywiscie taki sposob istnieje.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
dunloper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: dunloper »

Jest taka możliwość, ale przez aplikację iPlus'a. Wchodzisz w zakładkę SMS i wysyłasz sms'a; w sms'ie zwrotnym będziesz miał napisane ile już GB limitu wykorzystałeś.
vic3roy
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:36

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: vic3roy »

dunloper pisze:Jest taka możliwość ale przez aplikację iPlus'a. Wtedy wchodzisz w zakładkę SMS i wysyłasz sms'a i w sms;ie zwrotnym będziesz miał napisane ile już GB limitu wykorzystałeś .

ile kosztuje taki sms? moglbys podac tresc i nr?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: luki »

Przeloguj się do 2G lub 3G i sms o treści: U na 2580. Koszt 29 gr z VAT
Simsiara1701
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:37

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: Simsiara1701 »

Szczerze powiedziawszy wysyłając takiego sms-a dostaniesz całe łączne wykorzystanie pakietu danych. Ja osobiście używam takiego programu jak networx który jak dla mnie jest świetny. Po prostu uzupełniam od której godziny do której mam mieć liczony transfer, bo mam iplus pobieracz do 12 więc do tej godziny mi nie liczy a poza tym liczy mi i wiem na sto procent ile wykorzystałem polecam.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: offca_85 »

Ewentualnie w Iplus Manager w ustawieniach. Tam powinny się pojawiać liczniki z możliwością wyzerowania z nowym okresem rozliczeniowym.
I tu ja mam pytanie, bo u niektórych Klientów tych liczników nie ma wcale... Zamiast liczników jest informacja o SMSie. Why? :roll: Od czego to zależy, że u jednych taki licznik jest, a u innych nie?
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: witan93 »

To limitu nie da się sprawdzić po zalogowaniu na plus.pl?
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: cezarex »

offca_85 pisze:Ewentualnie w Iplus Manager w ustawieniach. Tam powinny się pojawiać liczniki z możliwością wyzerowania z nowym okresem rozliczeniowym.
I tu ja mam pytanie, bo u niektórych Klientów tych liczników nie ma wcale... Zamiast liczników jest informacja o SMSie. Why? :roll: Od czego to zależy, że u jednych taki licznik jest, a u innych nie?
Od wersji aplikacji, na pewno opcja z sms jest od wersji 2.4 (ta dodawana do E398). AFAIR to na 2.3 też tak jest.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: luki »

Simsiara1701 pisze:Szczerze powiedziawszy wysyłając takiego sms-a dostaniesz całe łączne wykorzystanie pakietu danych. Ja osobiście używam takiego programu jak networx który jak dla mnie jest świetny. Po prostu uzupełniam od której godziny do której mam mieć liczony transfer, bo mam iplus pobieracz do 12 więc do tej godziny mi nie liczy a poza tym liczy mi i wiem na sto procent ile wykorzystałem polecam.
I to jest dobry pomysł. ;-) Też go polecam. Kłopot pojawia się wtedy gdy mamy router.

Ewentualnie w Iplus Manager w ustawieniach. Tam powinny się pojawiać liczniki z możliwością wyzerowania z nowym okresem rozliczeniowym.
I tu ja mam pytanie, bo u niektórych Klientów tych liczników nie ma wcale... Zamiast liczników jest informacja o SMSie. Why? Od czego to zależy, że u jednych taki licznik jest, a u innych nie?
Od wersji 2.3 został wycofany, bo i tak pokazywał głupoty. 2.3 i 2.4 mają już tylko w zakładce liczniki możliwość wysłania sms-a. Dodatkowo w wersji 2.4 jeśli się nie przelogujemy do 2 bądź 3 G, to w ogóle nie ma zakładki sms, bo w LTE sms-ów wysłać nie można.. Tak to zrobili, ze w technologii LTE zakładka SMS w ogóle znika.
To limitu nie da się sprawdzić po zalogowaniu na plus.pl?
Po zalogowaniu na plus online i po włączeniu bieżącego użycia są sesje GPRS, ale każda jest pokazana oddzielnie. Mi się tego nie chce zliczać. :-?
atanor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2011, o 17:16

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: atanor »

W Networx jest opcja "godziny szczytu/poza szczytem", która doskonale sie nadaje do zliczania transferu kimitowanych i nielimitowanych.
Jako jedyny oferuje zliczanie z kilku komputerów korzystających z routera np. zte mf60 (dobrze działa wersja 5.2, nowsze tylko na zaawansowanych routerach).

Tak nawiasem postępowanie Plusa z tymi informacją o wykorzystanych limitach to skandal!
Awatar użytkownika
M4rio
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2010, o 20:54
Lokalizacja: Serce Kaszub

Re: [Internet LTE] limity GB

Post autor: M4rio »

Ma ktoś numer BOK plusa? Nie mam numeru w plusie i na 601002601 słyszę komunikat że połączenie nie może być zrealizowane.
Już mam 601102601
T.A.G.
ODPOWIEDZ