Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Jrv »

annika pisze:Nie mogło "zeżreć", skoro pakietu nie było. Nie pobrało opłaty --> nie aktywowało pakietu --> nie zeżarło nieaktywnego pakietu :) Błąd systemu?
Jvr - dziękuję za wyjaśnienia, tego nie wzięłam pod uwagę, ale wygląda na to, że dokupywanie pakietów Non Stop do smartfonowych numerów wymaga dużo wysiłku. Plus najwyraźniej ma misję rozwijania intelektualnego swoich klientów ;)
hahaha :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Dominique
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2012, o 13:53

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Dominique »

annika pisze:Nie mogło "zeżreć", skoro pakietu nie było. Nie pobrało opłaty --> nie aktywowało pakietu --> nie zeżarło nieaktywnego pakietu :) Błąd systemu?
Jvr - dziękuję za wyjaśnienia, tego nie wzięłam pod uwagę, ale wygląda na to, że dokupywanie pakietów Non Stop do smartfonowych numerów wymaga dużo wysiłku. Plus najwyraźniej ma misję rozwijania intelektualnego swoich klientów ;)
Oj nie czepijamy się słówek;p To taki żart ;)

Po telefonie do BOK pani poradziła, żeby złożyć reklamację. Teraz do 30 dni oczekiwania co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam!
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: annika »

Dominique nie bierzmy moich słów tak bardzo na serio, przecież mój post był taki do śmiechu ;-)
A Plus pewnie uwinie się z tym wcześniej niż w 30 dni, trzymamy kciuki!
romin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, o 00:54

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: romin »

Witam
Mam mix ofertę smartfonową 40 zł w tym pakiet 300 MB za 10 zł. Kiedy go wykorzystam co sie stanie?
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: offca_85 »

Będą naliczane opłaty za internet. Lepiej wtedy dokupić sobie za 7 zł pakiet 100 MB Non Stop.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Jrv »

offca_85 pisze:Będą naliczane opłaty za internet. Lepiej wtedy dokupić sobie za 7zł pakiet 100mb Non Stop.
A po wykorzystaniu tego - i dokonaniu zasilenia - wyłączyć go by wróciła prędkość transferu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Dominique
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2012, o 13:53

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Dominique »

No to po prawie miesiącu oczekiwania na jakiekolwiek działania ze strony działu reklamacji plusa doczekałam się odpowiedzi negatywnej. Powodu odrzucenia mojej reklamacji dokładnie nie znam bo list dotarł do domu a ja obecnie wróciłam na studia i nie przeczytałam go całego dokładnie. Z tego co rodzice mi streścili wnioskuję, że dział reklamacji nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nie mam zamiaru dłużej się z tym bawić, bo po drugim doładowaniu internet mi aktywowali, a więcej niż 300MB mi nie potrzeba. Mam tylko nadzieję, że nie będę miała z nimi wiecej do czynienia.

Pozdrawiam!
yeti6
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2012, o 09:02

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: yeti6 »

Witam. Wczoraj przedłużyłem umowę w MixPlusie kupując nowego smartfona z doładowaniami 40 zł miesięcznie. Z tego co wiem po zasileniu powinien aktywować się pakiet internetowy 300 MB. Jednak tak się nie stało i gdy korzystam z internetu z konta ubywają mi pieniądze. Czy powinienem aktywować ten pakiet jakims kodem? Czy też to nie jest moja wina i powinienem udać się do salonu Plusa? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Jrv »

Czy nowy kontrakt został już Ci aktywowany na koncie? Sprawdź kodem *147# czy masz taryfę mixV. Jeśli tak to zobacz jeszcze *136# czy promocja internetu jest aktywna.
Wejście w życie nowej umowy komunikowane jest poprzez SMS zaczynający się od słów: "Witamy w mixplus..." Miałeś taki SMS? Zasiliłeś konto po nim czy przed nim? Jeśli przed to 40 zł poszło na stare konto i pakiet się nie włączył gdyż nie była włączona promocja z kontraktu bieżącego.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
yeti6
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2012, o 09:02

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: yeti6 »

Dostałem tego sma dziś rano, a zasililem wczoraj po południu... No trudno sie mówi. Zasilę jeszcze raz i zobaczymy czy pomoże. Dzięki za pomoc ;)
savkaa
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2012, o 17:20

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: savkaa »

Witam.
Posiadam telefon w mixie. Moja oferta to 24 doładowania po 50 zł. 10 zł z każdego doładowania jest przeznaczone na 500 MB pakiet internetowy. Jak to przedstawiała mi Pani w salonie Plusa oraz oficjalna strona internetowa powinienem po wykorzystaniu tego pakietu mieć cały czas darmowy dostęp do internetu tylko, że będzie on chodził wolniej. I po raz drugi po wykorzystaniu pakietu za połączenie z internetem pobiera mi pieniądze z konta. Wystarczy, że włączę przesyłanie danych przez sieć komórkową, to automatycznie ściąga mi ok. 0,50 zł z konta. Dodam, że dane w tle mam wyłączone.
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego pobierają mi pieniądze z konta, skoro powinienem mieć internet cały czas za darmo?
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: JohnyTwice »

Twój pakiet nie ma właściwości lejka po wykorzystaniu limitu. Tylko te dodatkowo płatne po 7, 9 i 15 zł zł (pakiety Non Stop) zwalniają po wykorzystaniu. Źle Cię poinformowano i sam nie przeczytałeś regulaminu, w którym stoi jak byk:

par. 4:
9. Po wykorzystaniu limitu jednostek danych w ramach aktywowanego Pakietu internetowego, opłaty za transmisję danych naliczane są zgodnie z Taryfą Mix, chyba, że Abonent korzysta z innego pakietu danych. W tym przypadku w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane jednostki z tego pakietu.
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Pakiet internetowy w ofercie smartfonowej

Post autor: Mr.Z »

Witam.
Moja dziewczyna przedłużała wczoraj umowę w Mix-ie z pakietem internetowym tzn. tą automatyczną opłatą comiesięczną za internet 10 zł, a nie może połączyć się z internetem. Ma włączony transfer danych w opcjach, a i tak z internetem połączyć się nie może.
Co może być przyczyną? Czy trzeba jakoś specjalnie skonfigurować smartfona, żeby łączył się z netem i ciągnął te 500MB za które była pobrana opłata 10 zł?
Telefon to SE Xperia Mini Pro.

Proszę o pomoc.
Obrazek
ODPOWIEDZ