Kaucja warunkiem zawarcia umowy

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
krakowskasztuka
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 19:21

Kaucja warunkiem zawarcia umowy

Post autor: krakowskasztuka »

Witam!

Byłam niedawno w Plusie i miałam niemiłą niespodziankę. Szefowa chciała wziąć 4 nowe numery w Plusie. Dopiero kupiła spółkę z o.o. i nie było na niej dotąd żadnych numerów. Jako jej pełnomocnik poszła moja koleżanka i okazało się, że przy taryfach dla firm 120 Plus naliczył sobie po 760 zł kaucji za numer. To jest po prostu śmieszne. Nowa firma, czysta, bez długów, a nawet bez zobowiązań.
Pani prezes oraz pełnomocniczka nie mają żadnych problemów z BIK, ani nie mają żadnych zadłużeń u operatorów.
O co chodzi? Czy ktoś może pomóc?
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Kaucja warunkiem zawarcia umowy

Post autor: rafal2119 »

Zatwierdzaniem nowych aktywacji (czyt. nowych umów) zajmuje się system informatyczny. Na podstawie otrzymanych informacji musiał mieć jakieś wątpliwości. Jeżeli to jest nowa firma i od razu chce 4 nowe aktywacje z wysokimi abonamentami to niekorzystnie wpływa na wiarygodność takiego klienta.

Jeżeli się zgodziliście na wpłatę kaucji to 6 regularnie opłaconych rachunkach zostanie ona wam zwrócona. Nie miej żalu do Plusa, bo broni się przed oszustami, a tych nigdy nie brakuje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Kaucja warunkiem zawarcia umowy

Post autor: XYZ »

krakowskasztuka - jest kilka nieścisłości w tym co napisałeś lub napisałaś :D
krakowskasztuka pisze:Dopiero kupiła spółkę z o.o.

czyli wniosek prosty nie wiesz co się działo z firmą gdy nie była jej właścicielem. Może firma posiadała jakieś zaległości, które zostały spłacone przed sprzedażą firmy. W przypadku sp. zo.o. a dokładniej mówiąc zakupu, nie ulega zmianie ani regon ani NIP. Takich podmiotów nie sprawdza się po PESELU więc informacja
krakowskasztuka pisze:Pani prezes oraz pełnomocniczka nie mają żadnych problemów z BIK, ani nie mają żadnych zadłużeń u operatorów.
nic nie wnosi. Jak dobrze wiesz firma odpowiada za długi do wysokości kapitału, a nie majątkiem własnym Zarządu. Mógłbym jeszcze wiele napisać, ale zrobiłby się z tego wykład.
krakowskasztuka pisze:Czy ktoś może pomóc?
Proszę bardzo. Wybierzcie tańsze aparaty telefoniczne, wtedy kaucja będzie niższa lub nie będzie jej wcale. Dokonanie płatności za faktury terminowo powoduje zwrot kaucji. Kaucja jest zabezpieczeniem dla operatora i jak dla mnie jest rzeczą normalną i zrozumiałą.
szymon999
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2011, o 21:14

Kaucja

Post autor: szymon999 »

Mam pytanie: czy przy podpisywaniu kolejnej aktywacji będzie pobrana kaucja, choć przy podpisywaniu umowy mix została ode mnie pobrana i zwrócona po doładowaniu połowy zobowiązania. Czy dla operatora dalej jestem klientem niepewnym?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Kaucja

Post autor: ChuckyCiechanow »

Sądzę, że na to pytanie odpowie Ci tylko operator.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Kaucja

Post autor: XYZ »

szymon999 jest bardzo dużo "zależnych" jeśli chodzi o kaucję np. model telefonu jaki wybierzesz, umowa jaką podpiszesz, a nawet to, czy regularnie dokonujesz płatności (zasilasz telefon). Na próżno szukać odpowiedzi na forum, ponieważ nikt nie będzie w stanie jej udzielić. Najprościej będzie jak udasz się do punktu i wybierzesz telefon oraz rodzaj umowy, jeśli będzie kaucja to wybierz tańszy aparat.
Awatar użytkownika
femmemechante
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 00:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaucja

Post autor: femmemechante »

Wartość wybranego aparatu nie ma nic do kaucji - tu akurat nie ma zależności.
palmara
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 16:28

Re: Kaucja

Post autor: palmara »

Witam,

jest może jakaś możliwość, aby nie płacić kaucji przy podpisywaniu umowy?
Składam zamowienie przez internet i przyszła informacja na maila, że nie zrealizują bo muszę wpłacić kaucję. Można to jakoś ominąć?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaucja

Post autor: Jrv »

O ile wiem to nie. Możesz spróbować z umową w punkcie Plus, ale podejrzewam, że z jakiegoś powodu jest od Ciebie wymagana kaucja i niestety nie przeskoczysz tego.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
palmara
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 16:28

Re: Kaucja

Post autor: palmara »

aha, ok
dzieki za info
bartogorzow
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2012, o 01:45

Re: Kaucja

Post autor: bartogorzow »

A masz coś jeszcze w Plusie?
palmara
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 16:28

Re: Kaucja

Post autor: palmara »

bartogorzow pisze:A masz coś jeszcze w Plusie?
Nie, nie mam nic w Plusie.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaucja

Post autor: Jrv »

Nie jest istotnym to, czy ma czy nie - może już nie, a wcześniejsza umowa została zerwana? Dział aktywacji podjął decyzję o wpłacie kaucji i tyle w temacie. Taka decyzja nie musi w żaden sposób być uzasadniana. Są jakieś wytyczne i pewnie gdzieś tam pojawił się taki komunikat stąd brak możliwości nowej aktywacji bez wpłaty kaucji.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Anszo10
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, o 13:24

Kaucja

Post autor: Anszo10 »

Witam forumowiczów. Mam pytanie kiedy Plus moze naliczyc kaucję ? Czy tylko przed podpisaniem umowy?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaucja

Post autor: sl@w_es »

@ Anszo10,

nie tylko. Zgodnie z § 13 pkt 1 Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL Sp. z o.o. dla Abonentów:
W indywidualnych przypadkach POLKOMTEL może zażądać od Klienta/Abonenta w chwili zawarcia umowy lub w trakcie wykonywania umowy wpłacenia kaucji.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ