Łódź plus wali w gumy z hspa+

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
raflipek
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Łódź plus wali w gumy z hspa+

Post autor: raflipek »

Plus dużo kombinuje, w umowie przedłużajacej za 60 zł dostałem 12GB limit dzienny i nocny gratis ,technologia hspa+ do tego huawei e353u-2 za 1zł, to wporządku. Byłem zadowolony tylko przez kilka dni' mając już nową umowę jeszcze w starym okresie rozliczeniowym download miałem 700kb/s i więcej. Od nastepnego okresu rozliczeniowego niespodzianka w hspa+ download ograniczyli do 430kb/s ok 3.4 mb/s.
Wcześniej miałem umowe i modem hsdpa, gdzie pobierałem spokojnie 400kb/s .Wychodzi na to ze zamieniłem z 400kb/s na 430kb/s hspa+ z lepszym pingiem ok 40-60.
Zaznaczam, że w nowej umowie mam ograniczenie tylko do 5 mb/s, czyli powinno być w downloadzie do ok 640kb/s
dymeq
PlusManiak
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2011, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Łódź plus wali w gumy z hspa+

Post autor: dymeq »

Żeby to zrozumieć musisz wiedzieć co nieco o tym jak działa technologia internetu mobilnego. 21mb/s oznacza teoretyczną prędkość NA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW NADAJNIKA, czyli jeśli do Twojego nadajnika jest podpiętych powiedzmy 15 osób i wszyscy coś ściągają to nie przeskoczysz tego, prędkość jest podzielona na wszystkich użytkowników nadajnika. Umowa tutaj nie ma nic do rzeczy, ogranicza Cię tylko i wyłącznie prędkość nadajnika. W tym wypadku ograniczeniem może być jeszcze router, to urządzenie działa trochę inaczej niż modem, jego "bebechy" też mogą trochę wpływać na szybkość.
NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest FORUM - masz problem? Napisz na forum!
ODPOWIEDZ