Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
paula123
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Post autor: paula123 »

Oddałam telefon do naprawy w salonie i po odebraniu nie mogę się połączyć z internetem, a w lewym górnym rogu świeci się ciągle ikonka E. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem proszę napisać:) Chodzi o tel Samsung S5200.
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Post autor: luzak »

wejdź na http://www.ustaw.plus.pl kliknij konfiguruj. Z listy wybierz swój telefon i profil Wap gprs (lub int gprs jesli korzystasz z pakietu internetowego) oraz nr telefonu. Przyjdzie ci sms z konfiguracją-zainstaluj go. Prawdopodobnie w serwisie wykasowali Ci profile internetowe.
szareaza
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2011, o 20:29

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Post autor: szareaza »

Witam
Jestem amatorem w takich sprawach i mam nadzieję, że państwo mi pomożecie jak i zrozumiecie mój problem więc:
Mam telefon " Nokia (N73) " " PLUS "
1. I tu pytanie jak i prośba o pomoc tak jak w temacie czy możecie państwo mi pomóc skonfigurować internet tak, żebym mógł z niego korzystać? Może i nie tak skorzystać z internetu, ale chociaż chce skonfigurować go do korzystania np. z Gadu Gadu w telefonie?
2. Wziąłem również darmowy pakiet do wykorzystania w internecie 25 MB, ale nie mogę się połączyć ponieważ nie jest skonfigurowany.
Mam ikonkę " WEB" wpisuje np. google.pl i pisze, że autoryzacja nie powiodła się.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Post autor: offca_85 »

szareaza pisze:Witam
Jestem amatorem w takich sprawach i mam nadzieję, że państwo mi pomożecie jak i zrozumiecie mój problem więc:
Mam telefon " Nokia (N73) " " PLUS "
1. I tu pytanie jak i prośba o pomoc tak jak w temacie czy możecie państwo mi pomóc skonfigurować internet tak, żebym mógł z niego korzystać? Może i nie tak skorzystać z internetu, ale chociaż chce skonfigurować go do korzystania np. z Gadu Gadu w telefonie?
2. Wziąłem również darmowy pakiet do wykorzystania w internecie 25 MB, ale nie mogę się połączyć ponieważ nie jest skonfigurowany.
Mam ikonkę " WEB" wpisuje np. google.pl i pisze, że autoryzacja nie powiodła się.
W drugim poście od góry masz wszystko napisane, czytaj dokładnie temat.




sl@w_es: "offca_85" rzecz w tym, że "szareaza" nie potrafi szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania, woli założyć nowy wątek. Powyższy post trafił do tego wątku z przeniesienia.
biesekjony@wp.pl
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2012, o 23:09

Plus, problem z pakietem internetowym.

Post autor: biesekjony@wp.pl »

Witam. Zmieniłem taryfę na Simplus, aby uaktywnić internet. Uaktywniłem i ustawiałem profile przeglądarki i wysyłałem sobie ustawienia internetu ze strony Plusa i dalej nie działa :/ Nie wiem już co może być przyczyną! W ogóle się nie łączy. Pakiet jest aktywny i mam środki na koncie. Telefon na kartę.
Wcześniej w tym telefonie działał internet z Plusa na innej karcie, a teraz nie działa.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Post autor: Jrv »

Sprawdź kodem *101# czy masz aktywną usługę GPRS, a jeśli nie, to trzeba ją aktywować kodem *101*11*02#.
Inne możliwości to dane pakietowe w telefonie, no i jeśli jest skonfigurowany to chyba tyle.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Pawelos
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 18:40
Lokalizacja: Legnica

Internet nie działa

Post autor: Pawelos »

Cześć.
Posiadam telefon Samsung 5230 Avila, skonfigurowałem wap poprzez automatyczną konfigurację operatora. Po konfiguracji wap, internet nie działa. Ładuje stronę i po chwili jest biała, stoi. Wkładając kartę Plusa, internet działa bez problemu. Dlaczego?
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: luki »

Ładuje stronę i po chwili jest biała, stoi. Wkładając kartę Plusa, internet działa bez problemu.
To z jaką kartą w końcu nie działa? :-D
Leogict
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 8 sie 2011, o 16:26

Problemy z internetem Samsung L700

Post autor: Leogict »

Witam, mam Samsunga L700 w mixie (taryfa mix V) w okresie poumownym, od wczoraj coś mi szwankuje internet po GPRS/EDGE/3G. Otóż albo się nie łączy (Błąd łączenia) albo pokazuje błąd DNS. mam wykupiony pakiet 150 MB do 15.08.2012 i jeszcze ponad 100 MB na nim do wykorzystania. Z telefonu da się dzwonić normalnie, ale połączenia pakietowe szwankują. W telefonie nic nie zmieniałem, zmiana ustawień sieci na Automatyczne/Plus i trybu Automatyczny/GSM/UMTS nic nie daje. Ustawień internetowych nie zmieniałem.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: luki »

Może po prostu problem sieci w miejscu gdzie się znajdujesz.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Jrv »

Ja mimo wszystko usunąłbym konfiguracje bieżące i dokonał ponownej konfiguracji telefonu
http://www.plus.pl/indywidualna/Pomoc/K ... ujTelefon/

Pamiętaj o zrestartowaniu urządzenia po tej czynności. Warto też wyłączyć/włączyć GPRS - przed restartem - *101*00*02# i *101*11*02#
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Leogict
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 8 sie 2011, o 16:26

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Leogict »

Nie pomaga...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: luki »

To sprawdź kartę SIM w innym telefonie, wówczas będziesz wiedział, czy to problem sieci czy konfiguracji.
Leogict
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 8 sie 2011, o 16:26

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Leogict »

Ustawienia GPRS, EDGE itp. lądują na karcie SIM?
ODPOWIEDZ