Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: lodyga »

Czaaarny chyba powinno być ciemny;| Przestań się rzucać, nie pasuje to nie pisz. Jak Cię to ma zadowolić to rok temu miałam ofertę przy 7 doładowaniach, a dwa lata temu musialam zrealizować wszystkie. Po drugie często jest tak, że jak zasilisz wszystkie to masz lepszą cenę aparatu. Chyba koniec tematu.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Tomekk
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 16:53

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Tomekk »

Taka mała rada . Jeżeli chcecie przedłużyć umowę to najlepiej zrobić to przez internet . U mnie było tak , że poszedłem do salonu , pani powiedziała ,że nie mogę przedłużyć umowy . Nie dałem za wygraną i sprobowalem przez internet, o dziwo pan konsultant powiedział , że bez problemu mogę przedłużyć umowę. Niby dysponują tymi samymi danymi ale jak widać różnica jest.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: luki »

To przedłużałeś przez internet czy przez konsultanta?
Tomekk
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 16:53

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Tomekk »

Przedłużałem przez internet , z tym ,że i tak kontaktuje się z Tobą konsultant telefonicznie i dopełnia formalności .
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: lodyga »

Dziś dzownila do mnie konsultantka z Plusa i jakież było moje zdziwienie jak sie okazało ze już nie ma doładowań tylko miesięcy.Chciałam 36 doładowań za 30zł a teraz jest 36 miesiecy :) Więc podziękowałam pięknie mimo że mnie namawiała przechodzę na 36 i 6. Jeszcze na swoja niekorzyść stwierdziła ze pełno teraz klientów odchodzi bo wlasnie zmienili na miesiące.A zawsze robilam 36 za 30 w rok a teraz dupa..=/
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

Hmm... pierwsze słyszę. Nic takiego nie ma miejsca. Pani dzwoniąca chyba nie posiadła umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: lodyga »

NO przed 15 minutami dzwoni do mnie z oferta przedłuzeniowa mówie że nie chce już biznesu bo niemam już firmy, a ona że to nic moge wziasc biznes i dokonać odrazu cesji i bede miec telefon z biznesu a nowy abonament(też nie rozumiem), zaproponowała abonament 39zł brutto daje mi 170 minut do wszystkich sieci i 170 sms na cały okres + jednorazowy pakiet 300 MMSów wymienne na sms i przez 4 miesiące 500 minut do wszystkich sieci. Myśle hmm ujdzie ale jak dodała ze najtańszy telefon galaxy mini 2 w wifi kosztuje 170zł wyśmiałam ją. Powiedziała ze te telefony sa dobre idlatego tyle kosztują. Więc odpowiedziałam ze chce mixa za 30 zł bez różnicy ile doładowań. A ona że teraz w MIXIE VI nie ma doładowań tylko miesiące i pełno ludzi dlatego odchodzi z mixa. Ja do niej czyli nie ma 36 doładowań po 30 zł tylko 36 miesięcy a ona ze tak, 29 gr za minute i potem stop i 5zł = 500sms. Jestem w szoku do teraz, bo kto wziąłby 48 miesiecy po 50 zł albo 100 ;|.. To jak wkońcu jest?
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

Zupełnie inaczej :)
Mix to zasilenia a nie miesiące - bez zmian.
W mix 6 jest pakiet 600sms za 6zł
29gr za rozmowe jest dla zasileń 50zł+ przy zasileniu 30zł lub 40zł jest 39gr za rozmowę.

Tak że pani widzę była nastawiona na sprzedanie abonamentu - może większą prowizje ma? :D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2012, o 18:14 przez Jrv, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Gordek »

Jestem tu nowy i to dopiero moja pierwsza wypowiedź na forum, więc może na początek Witam wszystkich!

Jestem użytkownikiem MixPlusa od około 5 lat. Dotychczas doładowywałem konto z opcji 30 zł. Zostało mi 5 doładowań do końca mojej 2 umowy i w poniedziałek 18.06.12 dostałem smsa, że jest przygotowana dla mnie nowa oferta, jednakże muszę wysłać smsa o treści ZGODA, by mogli do mnie zadzwonić. Stwierdziłem, że zobaczę co ciekawego dla mnie przygotowali i wysłałem wiadomość o tej treści, jak również po chwili kolejną potwierdzającą(o to poprosili mnie w informacji zwrotnej).

Czekając na telefon od konsultanta przeglądałem oferty. Ponieważ nie doczekałem się żadnego telefonu, w czwartek zostawiłem wiadomość na stronie plusa, z numerem kontaktowym, że jestem zainteresowany przedłużeniem umowy z nowym telefonem. Wieczorem koło 20 zadzwoniła do mnie pani konsultantka w tej sprawie przedstawiając mi 2 oferty: smartfonowa i standardowa z pakietem internetowym na próbę. Wypytałem ją o wszystko co mnie interesuje i poprosiłem o czas do namysłu. Umówiliśmy się na telefon w piątek o tej samej porze. Niestety pani już nie zadzwoniła. Dziś jest sobota, jutro niedziela, więc raczej w weekend nie zadzwonią, ale nurtują mnie 2 problemy związane z tymi ofertami, a które chciałbym wyjaśnić zanim konsultantka Plusa ponownie zadzwoni.

1.) Dowiedziałem się, że w przypadku oferty smarfonowej z każdego doładowania zabierają 10 zł na pakiet 300MB i nie można tego wyłączyć. Jednakże w regulaminie jest informacja, że po wykorzystaniu pakietu, każde następne 100KB naliczane są wg cennika, a przez telefon dowiedziałem się, że po przekroczeniu pakietu prędkość jest ograniczana tzw. lejek i nie muszę się przejmować dodatkowymi opłatami. Kto w tym przypadku ma racje?

2.) Podobne pytanie mam do oferty z pakietem na próbę. W tym wypadku konsultantka również potwierdziła, że pakiet 125MB za 6 zł jest na 31 dni i po jego przekroczeniu włączany jest "lejek", a wg regulaminu oferty jest zupełnie odwrotnie, normalna opłata za każde 100KB.

Ponieważ przypuszczam, że ustalenia regulaminu są bardzie wiążące niż słowa konsultantki zastanawiam się, czy mogę sam zadzwonić(można w sobotę?) i spróbować przedłużyć umowę u kogoś innego, bardziej kompetentnego? Czy może w tym wypadku poczekać na telefon i spróbować to wyjaśnić? Trochę dużo tych pytań, jak na pierwszą wypowiedź, ale myślę, że mi wybaczycie. :) Dziękuję serdecznie za pomoc.

PS. Czy w przypadku oferty z internetem na próbę, można zrezygnować z pakietu 125 MB za 6zł i włączyć pakiet nonstop 100MB za 7zł, ale w tym wypadku już na 100% z lejkiem?

PS2. Ponieważ w tej chwili mam włączoną usługę Bezlik do 5ciu(1 numer), która automatycznie odnawia mi się 28 każdego miesiąca, a która nie istnieje w mix6, chciałbym się dowiedzieć, czy on automatycznie się dezaktywuje po zmianie taryfy?
Ponieważ raczej do 28 nie przyjdzie nowy telefon , z umową i nową taryfą, zastanawiam się, czy wtedy np. po 2 czy 3 dniach, gdy już włączą nową taryfę, usuną mi tę usługę i stracę 10 zł? i potem kolejne 10 zł za włączenie Nielimitowanych rozmów z 5 numerami.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

Oczywiście to co znalazłeś w regulaminie jest w pełni prawidłowe. Opłata będzie naliczana zgodnie z Twoją taryfą, oferta z pakietem danych na próbę 100kb = 0,49zł, oferta smartfonowa 1MB = 0,15zł (dej drugiej ceny na 100% pewny nie jestem jak będzie potrzeba to sprawdzę).
Kompletnie nie wiem skąd biorą się ludzie wygadujący takie bzdury!

Pakiet 125mb można wyłączyć w dowolnej chwili i włączyć taki Non Stop - i pakiety NS są jedynymi w plus na kartę gdzie prędkość transmisji jest zmniejszana po wykorzystaniu przydzielonego limitu.

Jeśli chcesz dzwonić w spawie przedłużenia umowy to na numer 2601 później wybierasz 0 (połączenie z konsultantem) i bodajże 5.

Zwróć też uwagę, że w ofercie smartfonowej są niższe ceny telefonów.

edit:

Co do bezliku do pięciu to tak, będzie on wyłączony i następnie będzie trzeba włączyć kolejną usługę za 10zł.

Zamawiając telefon przez DOK ustalasz termin dostawy i jeśli zadzwonisz dziś czy to będziesz go miał 26go ale taryfa może być włączona nawet do 7 dni od otrzymania przesyłki - lub po 10tym dniu jeśli zachowasz prawo odstąpienia od umowy.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Gordek »

Dziękuję za pomoc. Zgodnie z sugestią zadzwoniłem do DOK pod nr 2601 i połączyłem się z konsultantem w sprawie przedłużenia umowy, jednakże w tym wypadku cena proponowanego mi aparatu(SE Live with Walkman) była dokładnie taka sama jak w salonie 129 zł, gdy cena proponowana mi przez konsultantkę dzwoniącą w czwartek wynosiła tyle co w sklepie internetowym czyli 99 zł.
30 zł to nie jakaś wielka kwota, ale w sumie wcześniej nastawiałem się na 69 zł(oferta smartfonowa) i wtedy to by było już 60 zł więcej.

Potwierdziłem jednak przy okazji to co mi powiedział Jrv i dowiedziałem się, że wtedy mogli dzwonić w biura telemarketingu i oni proponują trochę inne stawki. Na pytanie o kontakt z tym działem dostałem odpowiedź, że najlepiej zadzwonić pod nr z którego dzwonili , w moim wypadku 601 102 699. Tylko w sumie nie uśmiecha mi się płacić nie wiadomo ile za rozmowę, gdy z BOK łączę się za 0,96 zł za połączenie, a z drugiej strony nie wiem czy jeszcze do mnie zadzwonią?
mati1111411
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2012, o 10:49

Wcześniejsze przedłużenie umowy.

Post autor: mati1111411 »

Witam forumowiczów.!
Jestem ciekaw czy jest możliwość przedłużenia umowy (u mnie jest to mix 30 zl 36 doładowań) przed zakończeniem wszystkich doładowań (zostały mi cztery).
Czy jest jakiś sposób sprawdzenia czy oferta jest już gotowa (pytanie do pracowników Plusa) oraz czy są jakieś korzyści z przedłużenia (darmowe minuty, SMS, tańsze modele telefonów)? Interesuje mnie SE xperia mini pro 30 doładowań 50 zł)
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję!
PS: Czy można jakimś sposobem sprawdzić w INTERNECIE czy oferta jest gotowa?
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Wcześniejsze przedłużenie umowy.

Post autor: Gordek »

Z tego co się sam zorientowałem nie ma reguły kiedy pojawia się oferta przedłużeniowa, ale podobno nie wcześniej niż 6 doładowań przed końcem. Sam mam 5 do końca i dostałem SMS-a z informacją o ofercie i prośbą o wyrażenie ZGODY na telefony w tej sprawie (wcześniej miałem blokadę reklam itp.). Choć może to wynikać z mojej nadgorliwości, bo założyłem konto na stronie Plusa i parę razy dziennie patrzyłem, czy mam dostępną możliwość przedłużenia przez internet: http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Akt ... eSmartfon/ i wybierz Przedłuż umowę przez internet.

Oczywiście nawet teraz mam informację, że takiej oferty nie ma, ale możliwe, że nadgorliwe sprawdzanie raz za razem dało do myślenia komuś w Plusie. :)
Możesz również poprosić o telefon od konsultanta: http://plus.pl/indywidualna/Pomoc/Popro ... aOKontakt/

Możesz też zadzwonić do DOK, wybrać rozmowę z konsultantem, a jako temat rozmowy przedłużenie umowy, wtedy sprawdzą, czy jest gotowa oferta dla Ciebie. Od razu muszę Cię zmartwić, że prawie żadnych bonusów z racji tego, że jesteś użytkownikiem Mixa nie dostaniesz, ewentualnie w sklepie internetowym są tańsze telefony i dodatkowy bonus minut.
Dodatkowo dla każdego (przy podpisywaniu umowy w salonie również) włączana jest za 1 zł (jednorazowo) usługa Cała rozmowa w Plusie (bez względu na długość połączenia) za 29 groszy w przypadku doładowań 50 zł (dla nowych jest 39 groszy).
Szczegóły w regulaminach na dole tej strony: http://plus.pl/indywidualna/MixPlus/Now ... ow/Majowa/
mati1111411
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2012, o 10:49

Re: Wcześniejsze przedłużenie umowy.

Post autor: mati1111411 »

Dzięki za odpowiedź ;D
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Gordek »

Mam kolejne pytanie. We wtorek zadzwoniła do mnie ponownie konsultantka z Plusa i przedłużyłem umowę, przy okazji uświadomiłem ją, że pakiety 300MB w ofercie smartfonowej jak i 125MB w ofercie z pakietem nie są pakietami z lejkiem, ale okazało się, że wprowadziła mnie w błąd nieświadomie. Myślę, że od teraz już będzie poprawnie informowała klientów.

Ale nie o to chciałem zapytać. Dziś po południu ma zjawić się u mnie kurier z telefonem i myślałem, ze dopiero jak podpiszę umowę aktywuje mi się mix6, ale właśnie 10 minut temu dostałem smsy od Plusa. Najpierw, że otrzymałem 2000 MMSów. Sprawdziłem aktywne pakiet pod *121# i zniknęły mi dotychczasowe 150 smsów do Plusa(darmowe w mix4) i widnieją tylko te MMSy. Po chwili przyszedł kolejny SMS tym razem z numeru 2585 o treści: Dziękujemy za przedłużenie umowy. Twoja umowa trwa do..., pamiętaj zasil dwukrotnie konto w ciągu 30 dni od 28.06.2012 itd. Jednakże nie otrzymałem żadnej informacji, że jestem już w mix6, ani o aktywacji. Z ciekawości poszukałem krótkich kodów sprawdzających aktualną taryfę(*147#) i mam info: Aktualna taryfa to Mix6. Czy w takim razie mogę już załadować 600 SMSów i Nielimitowane rozmowy z 5 numerami? Czy jeszcze czekać na aktywację?
Dodam tylko, że pod *136# mam już aktywne 39gr za rozmowę w Plusie i pakiet 125MB.
ODPOWIEDZ