Anteny

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Neo
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 cze 2012, o 21:37
Lokalizacja: PTB

Anteny

Post autor: Neo »

Witam,

w + dostępny jest modem LTE z anteną kominową ,która ledwo podbija sygnał o 2-4 dB. Czyli tak naprawdę nic nie daje... Także czy znacie jakieś dobre ale tanie anteny,które mają wzmocnienie na poziomie co najmniej od 15 do 20 dB i pasują do modemów hspa+ dostępnych w ofercie plusa?
Po co się przewracamy? Po to, abyśmy nauczyli się podnosić.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Anteny

Post autor: luki »

Drogie są anteny do LTE. Szczególnie z tak dużym zyskiem. Grubo powyżej 200 zł. Najtańszą (2x 15dBi) na szybko znalazłem:
http://yagi.pl/zestaw-dual-1800-modemu- ... -1951.html

Spróbuj poszukać, może znajdziesz coś tańszego.
Awatar użytkownika
Neo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, o 21:37
Lokalizacja: PTB

Re: Anteny

Post autor: Neo »

luki, ale ja właśnie nie chce anteny do LTE. Z tym już sobie dałem spokój. Poszukuje czegoś bezpośrednio pod modemy hspa+ z oferty plusa. :) Chodzi o sprawdzone anteny, aby nie kupować w ciemno jakiejś chińszczyzny.
Po co się przewracamy? Po to, abyśmy nauczyli się podnosić.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Anteny

Post autor: luki »

Yagi i Dipol to nie chińszczyzna, tylko porządne firmy i badziewia ogólnie nie sprzedają. :evil:

Do innych technologii to musiałbyś podać jakieś dane, miejscowość. Odległość od nadajnika, czy działa u Ciebie 900Mhz UMTS, 2100Mhz, czy tylko EDGE, jakie odległości itd. Każdą antenę wybierasz pod siebie, nie ma uniwersalnych anten, a jeśli są to właśnie badziewia. Plus anten nie sprzedaje, poza tymi 2 LTE.
Awatar użytkownika
Neo
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2012, o 21:37
Lokalizacja: PTB

Re: Anteny

Post autor: Neo »

Wiem,że nie sprzedaje stad i moje pytanie. Co do odległości od nadajnika to nie powiem. Bo byłoby to użytkowane w kilku miejscach. A tam głównie jest pokrycie HSPA+ tylko i wyłącznie na zewnątrz.

P.S. Jeśli chodzi o chińszczyznę, to odniosłem się do tego co widziałem już w sieci, a nie do tego co ty mi podesłałeś. Także pełny lajt ;-)
Po co się przewracamy? Po to, abyśmy nauczyli się podnosić.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Anteny

Post autor: luki »

Ale w jakiej częstotliwości, bo Plus korzysta z 900 i 2100 MHz, poza tym ja też nie wiem jaki tam może być nadajnik i czy będzie łapał 900 czy 2100 modem, choć modem obsługuje obie. Trzeba by było to doprecyzować. Najlepiej wyślij pytanie na bok@plus.pl podając lokalizację, w jakim kierunku skierować antenę i w jakiej częstotliwości, a dopiero wówczas, mając te dane - zobacz anteny.
ODPOWIEDZ