600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Stoprocent991
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 21:50
Lokalizacja: iNo_r.B.n.

600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: Stoprocent991 »

Witam
Mam problem z aktywacją pakietu 600 SMS do Plusa od wczoraj. Kiedy wyśle kod aktywujący po chwili dostaje esa:
Usługa niedostępna. Sprawdź: 1.Czy masz wymagane środki, 2.Czy usługa nie wyklucza się z inną usługą, 3. Czy spełnione są inne warunki w celu jej aktywacji.

Na koncie mam obecnie 23,59 zł, pakiet skończył mi się wczoraj, moja taryfa to Twój Profil, a aktywne usługi to Wideorozmowy, GPRS, Roaming, SMS o koszcie i Niski kredyt. Może mi ktoś udzielić informacji dlaczego nie chce mi się aktywować? Z góry dzieki ;-)
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: ChuckyCiechanow »

7. Abonent Simplus na swoim koncie może uruchomić tylko jeden Pakiet. Kolejny Pakiet może być
uruchomiony po dezaktywacji poprzedniego Pakietu zgodnie z pkt 18 regulaminu.
Dezaktywacja 121*00*50# aktywacja *121*11*50#

Regulamin
Awatar użytkownika
Stoprocent991
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 21:50
Lokalizacja: iNo_r.B.n.

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: Stoprocent991 »

Ok pomogło dzieki wielkie ;-) Tylko od kiedy trzeba za każdym razem dezaktywować pakiet? Zawsze jak mi się skończył wysyłałem kod *121*11*50# i miałem nowy bez żadnej dezaktywacji
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: ChuckyCiechanow »

Od 19.10.2011 całkiem nie rozumiem tej polityki Plusa robi wszystko by użytkownicy mieli pod górkę, widać jednak każdy na to się godzi zamiast z tym walczyć.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: tomek »

Mi też się przydała ta pomoc, dotychczas w Profilu Wynurzenia pakiet dezaktywował się sam po wykorzystaniu, a teraz widzę, że jest w aktywnych pakietach ze stanem 0. To na pewno uprości klientom życie. :roll:
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: sl@w_es »

ChuckyCiechanow pisze:Od 19.10.2011 całkiem nie rozumiem tej polityki Plusa; robi wszystko, by Użytkownicy mieli pod górkę, widać jednak każdy na to się godzi zamiast z tym walczyć.
No tak, a jaki masz sposób na walkę z tymi pseudo nowościami w starszych taryfach PLUS-a? Byłem zdziwiony i zaskoczony Twoją odpowiedzią w tym poście:
ChuckyCiechanow pisze:(...) Może masz aktywny jeszcze ten pakiet sms? Tym kodem sprawdzisz: *121#; jeśli jest aktywny, a sms-ów jest 0 to wyłącz: *121*00*03# i następnie włącz: *121*11*03#.
... W końcu dawniej wszystko dezaktywowało się samo, po wykorzystaniu pakietu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: ChuckyCiechanow »

sl@w_es pisze:No tak, a jaki masz sposób na walkę z tymi pseudo nowościami w starszych taryfach PLUS-a?
Sposób jest jeden: przeniesienie numeru do innego operatora, gdzie nie ma takich głupich warunków, promocji/usług.
Może jak Plus straci dużo Użytkowników przejrzy na oczy i stworzy bardziej przyjazną ofertę.

Jeśli ktoś miał zarejestrowany numer nie powinien dostać informacji o zmianach na E-mail czy listu ?
sl@w_es pisze: ... W końcu dawniej wszystko dezaktywowało się samo, po wykorzystaniu pakietu.
Wiem pamiętam te czasy, teraz to chyba zostało cieszyć się hasłem ,,Daj o siebie zadbać"? Uważam, że Plus liczy na naiwnych, bo kto dowie się tak szybko o nowych zasadach? Zarobią na telefonach do BOK, na SMS-ach spoza pakietu (bo odpisać często trzeba, nawet jak sms kosztuje 18 gr). Ktoś powie, że zostanie negatywna opinia. To na pewno, ale i tak większość nie zmieni operatora, bo większość rodziny ma, bo ma się sentyment, czy brak znajomości innych ofert.
propanit
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2011, o 15:04

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: propanit »

Witajcie.
Opiszę moją sytuację. Mam telefon z kartą w Simplusie.
5 dni temu po przez eBOK (*110#) wybrałem 5 (pakiety), następnie 2 (PAKIET 600SMS) tam biorę 1 (aktywacja) i wyskakuje "Usługa chwilowo niedostępna. Sprubuj ponownie później."
W internecie znalazłem http://www.karciarz.pl/info/simplus-pak ... h-w-plusie
(jest tam ręczny sposób wysłania prośby sms 600sms za 6 zl) po przez ten kod *121*11*50#
W sms zwrotnym pisze: usługa niedostępna. sprawdź 1) CZY MASZ WYMAGANE ŚRODKI 2) CZY USŁUGA NIE WYKLUCZA SIĘ Z INNĄ USŁUGĄ 3) CZY SPEŁNIANE SĄ INNE WARUNKI TEJ AKTYWACJI.
MOGĘ NA TE WĄTPLIWOŚĆ ODP. ŚRODKI MAM A DOKŁADNIEJ 6.16 ZŁ. CZY COŚ NIE BLOKUJE PODEJŻEWAM IŻ BLOKUJE MI AKTYWNY PAKIET: PAKIET 600SMS (0SMS) DO 22-12-2011.I MAM PEWNOŚCI IŻ SPEŁNIAM WYMAGANIA.
DEFINICJA.
MAM PODEJŻENIA ŻE BLOKUJE AKTYWNY PAKIET (SMS WYKOZYSTALĘ LECZ PAKIET AKTYWNY)
PROSZĘ POWIEDZCIE CO MAM ROBIĆ PROSZĘ O TO KONSULTANTA sieci plus




sl@w_es: Regulamin PlusForum pkt 9 i 10; wymagana poprawa czcionki, ortografii.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: sl@w_es »

Od dnia 19-10-2011 obowiązuje nowy Regulamin promocji „Pakiet 600 SMS” i w związku z tym chcąc aktywować nowy pakiet SMS-ów przed upływem ważności aktualnego trzeba go po prostu zdezaktywować. Kod na dezaktywację pakietu: *121*00*50#.

P.S.
Przepraszam, że nie jestem konsultantem, ani tez pracownikiem PLUS-a, ale myślę, że moja podpowiedź powinna Ci pomóc.
;-)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: ChuckyCiechanow »

Wystarczyło użyć opcji Szukaj na forum:
600 SMS do Plusa - problem z aktywacją
propanit
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2011, o 15:04

Re: 600 SMS do Plusa - problem z aktywacją

Post autor: propanit »

ok. już mam dziękuję za pomoc
z poważaniem propanit
Virusek93
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:21

600 sms do plusa - problem

Post autor: Virusek93 »

Witam, otóż mam problem. Zamawiam pakiet 600 smsów do plusa i pojawia mi się komunikat "Usługa chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z BOK", mam tak od wczoraj. Dziś dzwoniłem do BOK i pani konsultantka doradziła mi wyłączyć usługę i włączyć jeszcze raz, ale wciąż nie działa. Moja taryfa Mix6. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: 600 sms do plusa - problem

Post autor: luki »

Jaki kod wpisujesz?

Spróbuj go włączyć przez www.online.plus.pl
Virusek93
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:21

Re: 600 sms do plusa - problem

Post autor: Virusek93 »

dzięki za pomoc :) po prostu w necie znalazłem inny kod a na stronie plusa inny ;)
Problem rozwiązany :D
ask
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, o 13:54

hello wszystkim, mam jedno pytanie.

Post autor: ask »

mam taryfe Plus Mix VI i wczoraj skończył mi się pakiet 600 sms do plusa a więc chciałam wykupić nowy i cały czas pisze że usługa niedostępna prosimy spróbować poźniej. praktycznie od 20h nie ma zmiany. czym to może być spowodowane?
ODPOWIEDZ