Plusfon - tani i dobry

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Plusfon - tani i dobry

Post autor: witan93 »

W tym temacie chciałbym pomóc wszystkim tym którzy szukają taniego i dobrego telefonu. Napewno słyszeliście o Plusfonie (jeżeli nie to teraz możecie to nadrobić). Być może ktoś powie że to chiński bubel czy coś w tym stylu. W internecie można znaleść wiele negatywnych opini o tym telefonie. Na szczęście są i też dobre. Ja posłuchalem tych zadowolonych i sam postanowiłem zobaczyć czy ten "chiński towar" mnie zadowoli. Jeszcze przed zakupem telefonu można być mile zaskoczonym bo cena za nowy telefon z karta 2GB na allegro zaczyna się już od ok. 150zł. Ja swojego Plusfona kupiłem za 170 z przesyłka. Gdy już miałem go w swoich rękach znowu mnie mile zaskoczył. Telefon jest dobrze wykonany, nie za duży i lekki. Na pierwszy rzut oka wygląda na telefon z górnej półki. Ma wszystko to co dzisiejszy telefon: MP3, Bluetooth, dobrej jakości słuchawki, kartę pamięci, wideorozmowy. Aparat nie jest zbyt dobry ale 1,3 powinno wystarczyć aby utrwalić ulotne chwilę :D A więc jeżeli szukacie taniego i dobrego telefonu dla siebie czy bliskiej osoby to właśnie Plusfon jest idealny.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Ps. Jeżeli macie jakieś wątpliwości czy pytania o plusfona to z miłą chęcią odpowiem.
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Post autor: Pre100 »

Napisz o którym Plusfonie piszesz. Mnie od osobiście nie przypadł do gustu. Dostałem go jako "służbówkę", więc bardzo ponim nie płacze... :)
Co mi przeszkadzało? Na pierwszy rzut przypominam sobie dwie rzeczyy:
1. Nieczytelne menu - nie wiadomo, która opcja jest zaznaczona do wyboru.
2. SMS'y jakoś tak "nie po kolei" poukładane - ciężko znaleźć ostatniego (nieprzeczytanego) SMS'a.

Pewnie jestem skrzywiony, bo od lat z tępym uporem maniaka używam tylko NOKIE... ;)

Pzdr,
Pre100.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Napisałem o 401i. Wszystkie plusfony mają identyczne parametry (wyjątek to 603i który ma dwie kamery) więc dlatego wcześniej tego nie napisałem.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

ja myślałem o 603i. ale się naczytałem masę złych opinii, co mnie przekonało do niekupna tego telefonu. rzadko kiedy się zdarza, żebym przeczytał aż tak dużo aż tak negatywnych opinii! to co mnie najbardziej zniechęciło (z tego co przeczytałem) to: rozlewające się ekrany, trzeszczące plastikowe obudowy, zawieszanie się i sporo innych tyczących poszczególnych użytkowników problemów z teleofonami tej marki. Osobiście doszedłem do takiego wniosku, że naprawdę muszą być te telefony nienajlepsze, skoro Plus dodaje je do telefonów zakupionych w abonamencie (tak jakby czyszczenie magazynów, bo nie sprzedały się normalnie, to chociaż pomogą sprzedać inne!). :-)
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

No właśnie pisałem wcześniej że tych złych opini było trochę ale naprawdę warto spróbować. Plusfon jest tani i dlatego może nie najlepszy. Dodam że za tą cenę nie znajdziemy innego telefonu 3G znanej marki (np. NOKIA, SAMSUNG CZY SE)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

witan93 pisze:Dodam że za tą cenę nie znajdziemy innego telefonu 3G znanej marki (np. NOKIA, SAMSUNG CZY SE)
Huawei to też w sumie znana marka... :roll: Niektórzy na tym chińskim sprzęcie sieć stawiają...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Post autor: Pre100 »

"Łada" czy "Trabant" to też są/były znane marki... :)
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

No np. każdy dobrze zna modemy do internetu które właśnie są chińskiej produkcji - modemy Huawei znajdziemy w iplus i playonline
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

No ja nigdzie nie powiedziałem że dobra :-P No ale Chińczycy dają radę. W miarę przyzwoite wykonanie + bardzo niska cena i chętni się znajdują. Ja jestem bardzo ciekaw jak za kilka lat będzie z wytrzymałością/serwisem tych nadajników u Orange i Play. No i oczywiście jak po roku będą się sprawowały te telefony ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Ja mam swój 6 miesięcy i jest całkiem dobrze - jeszcze nic nie odpadło. Ale w styczniu planuje coś zmienić może W910i albo 6500 slide
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

witan93 pisze:Ale w styczniu planuje coś zmienić może W910i albo 6500 slide
Czyli jednak coś nie tak skoro zmiana marki? 8-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Zawsze to lepiej mieć coś czemu zaufały miliony :D
ODPOWIEDZ