Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
bobiko
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 paź 2010, o 22:42
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: bobiko »

Na początek jestem użytkownikiem iPlusa od ponad 6-7 lat i praktycznie przeżyłem wszystko to, co było możliwe. Od co najmniej 2 lat z powodzeniem korzystam z technologii HSPA, a od stycznia HSPA+ z Aero2.

Teraz, we wrześniu kończy mi się roczna umowa (o czym przypomniał liścik od lokalnych konsultantów). Postanowiłem skoczyć do salonu i pogadać o tym. Wyszedłem lekko zirytowany, żeby nie powiedzieć wku... na...niekorzystną (moim zdaniem) propozycję jako wieloletniego usera tejże sieci, ale zacznijmy od początku.

Ok, pojawiły się nowe taryfy, iplus zniknął jako submarka i mamy Plus Internet. Ok, że sieć rozwija się i powoli pojawia się LTE czyli szybszy Internet, ale co z tego, skoro w ramach przedłużenia umowy, dają mi gorsze parametry niż w zeszłym roku, tzn. 23GB do 18GB limitu miesięcznego w dzień i bez limitowanych / 100GB nocnego do 50GB?! Jaja ze mnie robią?! Cofamy się z ofertą do czasów prehistorycznych? W końcu będzie szybszy Internet, a więc szybsze zużycie transferu! Ba, za przekroczenie limitu, zamiast ograniczać prędkość, trzeba będzie płacić dodatkowo - to dopiero skandal, żenua ze strony Polkomtela.

Drugi numer to brak oferty dla tych, co przedłużąją umowę. Do tej pory było tak, że skoro przedłużyłem umowę, to mogli mi zaoferować znacznie lepsze stawki/warunki. Tym razem bardziej istotne dla operatora jest... posiadanie drugiego nr w abonamencie w sieci Plus.

W tej sytuacji rozważam przeniesienie do innej sieci albo... popatrzę na radiówki.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: mariusz9a »

Ja bym nie kupił obecnie internetu w Plusie - oferta jest żenująca ;-) Ja proponuję nie przedłużać umowy (zostawić na czas nieokreślony) albo zmienić operatora.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 269
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: sql »

W Plusie po złożeniu wypowiedzenia można otrzymać za 56 zł miesięcznie 18 GB + Huawei E398 za 69 zł z umową na 2 lata. Czytając posty wynika że można otrzymać to samo co piszę z umową roczną ale bez modemu.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... &start=525
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: mariusz9a »

sql pisze:W Plusie po złożeniu wypowiedzenia można otrzymać
Ja złożyłem wypowiedzenie i nikt do mnie ani razu nie zadzwonił i nie zapytał czy w ogóle chciałbym zostać czy to moja ostateczna decyzja - umowa się rozwiązała :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: PC174 »

Co do tego naliczania transferu po skończeniu abonamentowego - tyczy to wszystkich osób czy tylko nowo zawierających umowę?
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: Amix »

Ja mam w LTE lejek. 15GB za 75 zeta. Jako, że jest to mój drugi net do używania w kolejce, przepada mi połowa limitu.
Raz sprawdziłem tylko do końca limitu, czy faktycznie spada transfer, spada, tak, że strona otwiera się 5 minut.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: luki »

PC174 pisze:Co do tego naliczania transferu po skończeniu abonamentowego - tyczy to wszystkich osób czy tylko nowo zawierających umowę?
Tylko umowa, aktywacyjna bądź "przedłużeniowa".
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: rukat1 »

Witam.
Jestem nowy na tym forum. Odnośnie przedłużenia umowy plus internet ... może ktoś wie i orientuje się jakie są obecnie oferty przedłużeniowe po złożeniu wypowiedzenia?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: lodyga »

Nie ma takiego czegoś. Dla każdego jest niby indywidualnie. Spróbuj, co Ci szkodzi, na pewno dostaniesz coś lepszego niż w salonie.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Przedłużenie umowy - czysta kpina?!

Post autor: rukat1 »

Właśnie dziś dostałem ofertę przedłużeniową z DUK; 15 GB + modem LTE + umowa na 24 m-ce za 56 zł.
ODPOWIEDZ