Dane w tle

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Sylwia1995
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 sie 2012, o 11:24

Dane w tle

Post autor: Sylwia1995 »

cześć ;P nie wiem czy piszę w dobrym miejscu moje pytanie. mam pierwszy raz telefon z androidem a jestem w tym temacie ciemna. mam dwa pytania :
1) żeby wejść do marketu android trzeba mieć włączone dane w tle. czy jeśli jestem podłączona w danym momencie do wi-fi i włącze dane w tle to będzie mi zżerać kasę czy nie? Pytam się bo pani w plusie powiedziała żeby wyłączyć tą opcję bo może mi tracić kasę ale bez niej nie mogę wejść do marketu android
2) mam pakiet internetowy. czy jak włącze użyj danych pakietowych to jak wejdę na internet to będzie mi naliczało z tego pakietu czy osobno będę musiała płacić?
Wiem że pewnie te pytania są dla większości z Was śmieszne ;) ale ja niestety w ogóle nie znam się na tym a nie chcę zeby później przyszedł mi ogromny rachunek. Proszę o szybką odpowiedź ;P
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Dane w tle

Post autor: luki »

Użyj danych pakietowych - to tylko jest istotne. Jeśli zaznaczysz to telefon będzie korzystał z sieci operatora. Jeśli masz pakiet internetowy, to z pakietu będzie wszystko rozliczane. Jeśli odznaczysz tę opcję to możesz łączyć się tylko przez wi-fi.

Jest coś takiego jeszcze w androidzie jak dane w tle? Kiedyś coś takiego było, ale teraz nie widzę w ICS.

W każdym razie wiele aplikacji z tego korzystało. Chodzi o widgety, aktualizacje pogody itd., żeby robiły to sobie z automatu - czyli przesyłały dane niekoniecznie za Twoją wiedzą - albo przez wi-fi, albo przez sieć komórkową, zależy jak ustawisz.
ODPOWIEDZ