Niedostępna sieć za granicą

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
magi6
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:10

Niedostępna sieć za granicą

Post autor: magi6 »

Witam,
jestem na wakacjach w Anglii i nie mogę złapać zasięgu. Roaming mam włączony. Po przełożeniu karty do innego telefonu również nie można połączyć się z siecią. Koleżanka ma także telefon w plusie i jej karta działa bez zarzutów.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: luki »

Jeśli nie masz zasięgu to nie masz roamingu. Ewentualnie możesz wybrać sieć ręcznie np. Vodafone czy O2.
magi6
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:10

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: magi6 »

Wybrałam inną sieć, ale z tą również nie mogę się połączyć. Roaming mam włączony jak już wcześniej pisałam.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: luki »

Albo nie masz roamingu, albo karta jest uszkodzona. Innej możliwości nie ma.

P.S. Skąd wiesz, że masz roaming? W sensie od kogo masz tę informację? Nr na abonament czy na doładowania?
magi6
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:10

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: magi6 »

Włączałam go, więc powinnam mieć. Nr miałam na mixa teraz jednak nie mam umowy.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: Jrv »

Może podaj numer, a dowiesz się czy jest roaming. Ja stawiam 100 zł, że jednak jest nieaktywny.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
rumcajs533
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2014, o 19:21

Nie mam sieci komórkowej za granicą

Post autor: rumcajs533 »

Witam jestem w Niemczech i nie mam sieci. W opcji operatorzy sieci automatyczny wybór nic nie daje. A przy ręcznym wybieraniu nie łączy się. Co robić?
Awatar użytkownika
JoannaB
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2017, o 17:50

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: JoannaB »

Witam serdecznie

Ja może nie odpowiem na dany problem, a podepnę się a pro po za granicą...

Chciałam dowiedzieć się w sprawie przedłużenia umowy, podpisania i odbioru telefonów.
Czy jest możliwe dostarczenie zamawianych telefonów wraz z umową, choć co do umowy czytając w regulaminie można ją odebrać podpisać na 3 sposoby. Ale jeśli już mamy potwierdzone i zatwierdzony rodzaj umowy, czy jeśli wiemy, że będziemy za granicą np. w UK czy Nasza Sieć, pozwolę sobie tak nazwać grzecznościowo....czy PLUS może wysłać kurierem do osoby właśnie do UK na tamten adres telefon? Czy istnieje taka możliwość?
Jeszcze drugie pytanie Czy osoba z Orzeczeniem niepełnosprawności na wzrok, czy są jakieś udogodnienia w związku z tym?


Proszę o pilną odpowiedz w tej sprawie.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Niedostępna sieć za granicą

Post autor: sl@w_es »

JoannaB pisze:(...) jeśli już mamy potwierdzone i zatwierdzony rodzaj umowy, czy jeśli wiemy, że będziemy za granicą np. w UK czy Nasza Sieć, pozwolę sobie tak nazwać grzecznościowo....czy PLUS może wysłać kurierem do osoby właśnie do UK na tamten adres telefon? Czy istnieje taka możliwość?
Nie, zgodnie z REGULAMINEM SKLEPU INTERNETOWEGO PLUS § 5 pkt 1:
(...) Polkomtel realizuje Zamówienia wyłącznie na terenie Polski.
JoannaB pisze:Jeszcze drugie pytanie Czy osoba z Orzeczeniem niepełnosprawności na wzrok, czy są jakieś udogodnienia w związku z tym?


Proszę o pilną odpowiedz w tej sprawie.
Zniżki dla osób niepełnosprawnych
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ