Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
pakierhakierxd
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lip 2012, o 21:19
Lokalizacja: Suprasl
Kontakt:

Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Post autor: pakierhakierxd »

Witam.
Kupiłem Sony Ericsson Arc S na allegro i posiadam wypełnioną kartę gwarancyjną - data, pieczątka salonu Plusa, numer imei, ale nie posiadam paragonu. Czy da się jakoś zrobić, aby sprzedawca mógł uzyskać jego duplikat lub coś, abym ja mógł wysłać telefon na gw.? Obecnie on może oddać ze swoją umową z salonu Plusa, ale jej niestety nie może mi dać, zresztą tam chyba są jego dane.Trochę to niewygodne, że za każdym razem będę musiał do niego wysyłać. Serwis Sony Ericssona w Białym niestety tego wymaga, kopii umowy lub faktury. Czy da się coś zrobić w tym przypadku?
ps. telefon kupiony w tym roku gdzieś w styczniu.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Post autor: Jrv »

Sprzedawca nie tylko kupujący może zażądać wydania duplikatu dokumentu zakupu. A gwarancja - co zresztą jest w niej opisane - musi być podparta dokumentem zakupu.

Co śmieszne ja również kupiłem telefon na allegro - dla dziecka - i to telefon z Plusa i również bez dokumentu zakupu. Sprzedający wmawiał mi - i nie dał się przekonać - że dokument zakupu mi nie jest potrzebny, że po numerze IMEI się wszystko da załatwić. O zgrozo.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
pakierhakierxd
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2012, o 21:19
Lokalizacja: Suprasl
Kontakt:

Re: Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Post autor: pakierhakierxd »

Czyli jakoś się da ciekawe tylko czy wydadzą,fajnie by było,czytałem w necie i np. w sklepach jak Mm wydają bez problemu coś tam potwierdzającego zakup.
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Post autor: Marciano »

Duplikatów paragonów się nie robi. Można liczyć na duplikat faktury. Gdyby był paragon to pewnie przypięty byłby do gwarancji.
Czy na pieczątce jest SFID..... ?
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Telefon kupiony w plusie a gwarancja

Post autor: PC174 »

Miałem podobny problem, tylko z Play. Jeśli na telefon była faktura to nie ma najmniejszego problemu z wydaniem kopii. Co do paragonu to wydanie kopii też jest możliwe, jednak wymaga więcej pracy, bo sprzedawca musi rozwinąć całą rolkę i znaleźć twój zakup.
ODPOWIEDZ