Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegrać

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
darrow
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 cze 2012, o 15:25

Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegrać

Post autor: darrow »

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie; za niespełna 3 miesiące kończy mi się umowa w PLUS GSM.
Aktualnie posiadam na jednym koncie dwa telefony w abonamencie 79 bezlik i drugi 59 bezlik + pakiet internetowy.
Moje pytanie brzmi: jak najlepiej rozegrać opcję przedłużenia przy zachowaniu tych samych wysokości abonamentów z wymianą aparatów z ewentualną możliwością lekkiej negocjacji ceny (aparaty o które mi chodzi to Lumia 710 - abo59 i Galaxy S Advance - abo79)?
- czy jest możliwość negocjacji ceny aparatu? (dwa lata temu z powodzeniem negocjowałem cenę z DUK)
- jak do tego podejść czyli czy załatwiać to w punkcie PLUSA, czy dzwonić na 2601?
Jeśli to możliwe to prosiłbym o sugestie jak najlepiej do tego podejść.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
EAST
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2012, o 14:20
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: EAST »

Odrazu nastaw się na ofertę smartfonową tyle mogę Ci podpowiedzieć na starcie ponieważ będziesz miał odrazu niższe ceny telefonów, a oba te aparaty będą potrzebowały pakietu internetowego, więc różnica np. 59 zł abon.+pakiet internetowy za 7zł, a abonament 69zł w opcji smartfonowej to zaledwie 3 zł różnicy miesięcznie.
Druga sprawa to ja na Twoim miejscu udałbym się do punktu. Istnieje już możliwość negocjacji, a druga sprawa, że ja osobiście nie lubie zawierać umów przez telefon i strasznie dużo skarg przyjmujemy od klientów.
darrow
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, o 15:25

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: darrow »

Dziękuje za cenne sugestie zapewne zdecyduję się na załatwienie sprawy przedłużenia umowy osobiście w salonie PLUSA Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: luki »

EAST pisze:Istnieje już możliwość negocjacji, a druga sprawa, że ja osobiście nie lubie zawierać umów przez telefon i strasznie dużo skarg przyjmujemy od klientów.
Pewnie to samo mówią ludzie od telefonu, tylko na odwrót. :mrgreen:
EAST
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2012, o 14:20
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: EAST »

Ja jestem wręcz pewien że tak mówią :P oczywiście bez urazy do nikogo bo ja sobie zdaje sprawe że umowe uzgadnia jedna osoba a paczke przygotowuje i wysyła druga więc stąd zapewne niezgodności :P
yarox59
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 11:04

Czy mogę liczyć na rabat?

Post autor: yarox59 »

Witam jestem związany z operatorem plusa od około 8 lat, wtedy gdy nikt nawet nie słyszał o smartfonach.
Właśnie dobiega końca moja 3 umowa, chciałbym ją przedłużyć na kolejny okres 36 miesięcy przy abonamencie 39,90 i chciałbym wziąć Samsunga Galaxy S III przy takim układzie kosztuje on około 1900 zł, i tu moje pytanie czy plus mógłby tą cenę zmniejszyć do 1000 zł? Czy takie rzeczy w ogóle są możliwe?
WhiteMonk
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2012, o 19:44

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: WhiteMonk »

Plus może zaproponować indywidualna ofertę na tańszy telefon. Zgłoś się do salonu obsługa wystosuje zapytanie do centrali. Rok temu chciałem wziąć Samsunga Ace w przedłużeniu umowy i obniżyli mi cenę o 130zł. Na szczęście się nie zdecydowałem i ciągnę jeszcze "minutową" na czas nieokreślony. Do końca tego roku będę też walczyć z Plusem o jakieś ciekawe warunki. Tak się zastanawiałem ostatnio i to pytanie do pracowników Plusa. Czy da się wynegocjować kilka złotych rabatu na abonament na cały czas trwania umowy? Byłoby to dla mnie bardzo korzystne. Mam 3 umowy abonamentowe w tej sieci, ale czy to coś da?
yarox59
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 11:04

Re: Przedłużenie umowy abonamentowej jak najlepiej to rozegr

Post autor: yarox59 »

Dzięki za odpowiedz, ja teraz mam Samsunga Galaxy s II, myślałem ze przy abonamencie 39,90 na 36 miesięcy obniża mi cenę za S III która wynosi 1919 zł ale jednak nie ma co liczyć na obniżkę i chyba nie przedłużę umowy ;)
ODPOWIEDZ