Konfiguracja telefonu

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
batik
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lip 2008, o 12:25

Konfiguracja telefonu

Post autor: batik »

Sie ma,
jestem nowy na tym forum. Chciałbym przedstawić wam mój problem.
Niedawno zakupiłem sobie telefon SE K550i jest super tylko chce sobie wejść na internet i pisze mi, że w ogóle nie jest skonfigurowany tak więc w instrukcji obsługi pisze abym odwiedził stronkę http://www.sonyericsson.com/support i pobrał oprogramowanie zrobiłem tak i zapisałem ustawienia na telefonie, ale problem pozostał. Teraz pisze, że błąd w komunikacji skontaktuj się z operatorem wszedłem na stronkę mojej sieci czyli Plusa i pobrałem na mój telefon ustawienia do internetu i zapisałem na telefonie, ale problem i tak pozostał ten sam. Może źle wybrałem ustawienia. Proszę pomóżcie mi wybrać dobrą konfigurację do telefonu. Może dajcie link które mam pobrać.

Proszę o szybką odpowiedź lub kontakt na gg.

Pozdrawiam.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Re: Konfiguracja telefonu

Post autor: simplusowiec »

Jeśli dobrze rozumiem to chcesz korzystać z pakietów internetowych w Plusie (Simplus).Dobrze trafiłeś bo posiadam ten model telefonu i korzystam z tych pakietów.Proponuje zrobić następująco:
- wykasuj wszystkie profile mms i internetowe w telefonie,aby był czysty
- wejdź na stronę Plusa i pobierz wszystkie ustawienia jakie są dostępne na ten model (wybierasz z menu)
- następnie profil internetowy ustawiasz na INTERNET,w przeciwnym razie zamiast z pakietu będzie Ci "zjadało" pieniążki z konta.
Jak jeszcze będę mógł w czymś pomóc to napisz. ;)
ewe7
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2011, o 13:55

Konfiguracja telefonu problem

Post autor: ewe7 »

Mam telefon Samsung Monte S5620 i nie wiem jak go skonfigurować, bo na stronie internetowej plusa jest do pobrania GGPlus, Drogowskaźnik i wiele innych aplikacji ale pisze, że nie mam skonfigurowanego telefonu na WAP i coś jeszcze. Mógłby mi ktoś krok po kroku napisać co mam zrobić? Będę bardzo wdzięczna.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: Garjusz »

Wyślij ustawienia ze strony Plusa na swój telefon - http://www.plus.pl/indywidualna/Pomoc/K ... ujTelefon/
edyta1989
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2011, o 20:17

Konfiguracja telefonu

Post autor: edyta1989 »

Hej, kto mi pomoże skonfigurować WAP w tel?
Przez stronę Plusa nie mogę. :( GG mi nie chodzi, bo wyświetla się komunikat, żebym użyła połączenia WAP. :(
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Konfiguracja telefonu

Post autor: ChuckyCiechanow »

edyta1989 pisze:Hej, kto mi pomoże skonfigurować WAP w tel?
Przez stronę Plusa nie mogę. :( GG mi nie chodzi, bo wyświetla się komunikat, żebym użyła połączenia WAP. :(
Czemu piszesz w "Sprawy organizacyjne"? Jaki masz telefon?
kauczuk14
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, o 23:47

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: kauczuk14 »

Mam taki problem. Mam telefon LG L3 i gdy ściągam GG Plus wyskakuje błąd potem, że jest problem z konfiguracją.
Co muszę zrobić?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: luki »

Ustawić APN na: plus

ewentualnie tę wersję ściągnąć http://www.plus.pl/rozrywka_i_informacj ... =77&page=2
kauczuk14
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, o 23:47

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: kauczuk14 »

niestety znów jest błąd
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: luki »

A masz jakiś pakiet internetowy?
kauczuk14
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, o 23:47

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: kauczuk14 »

tak mam
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: luki »

To lepiej sobie zainstaluj ze sklepu google play GG. Jest dużo ładniejsze, bo dostosowane do Androida i zjada bardzo mało danych z pakietu.

https://play.google.com/store/apps/deta ... HVnYWR1Il0.
kauczuk14
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, o 23:47

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: kauczuk14 »

a jest pobranie tego darmowe?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: luki »

Co najmniej połowa aplikacji na Androida jest bezpłatna. Jeśli jest płatna to zamiast zainstaluj jest podana cena, a potem i tak musiałbyś wpisywać dużo cyfr swojej karty kredytowej. Nie masz się czego obawiać. Niech Cię nie zmyli nazwa - sklep. Albo możesz kliknąć sklep play w telefonie i w wyszukiwarce wpisać GG i pobrać, albo możesz podłączyć komórkę do kompa i kliknąć w link, który podałem. Albo jeśli jesteś zalogowany na kompie i na komórce do konta google, to wystarczy kliknąć zainstaluj z linku, który podałem i aplikacja zainstaluje się sama. Masz 3 możliwości. Aplikacja całkowicie bezpłatna, a dane są przesyłane w ramach pakietu.
kauczuk14
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, o 23:47

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: kauczuk14 »

rejestracja jest darmowa?
ODPOWIEDZ