Problem z SMS - wysyłanie.

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
pattro
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 maja 2011, o 22:53

Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: pattro »

Witam, mam straszny problem z SMS od rana, kiedy chcę wysłać SMS ona wysyła się bardzo długo lub czasami wcale i muszę kilka razy próbować. Nigdy tak nie było, jest jakaś awaria czy coś? :-/
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: kosa1127 »

Ogólnie dziś jakiś problem był ale z kodami, z sms nie wiem mi działały poprawnie.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: girl90 »

Miałam kiedyś podobnie i to parę razy ... myślałam, że ich powieszę w tym Plusie, ale teraz mam kolejny problem z SMS-ami ... Mój chłopak pojechał do Niemiec, ma aktywowany roaming, wszystko teoretycznie jest ok, ale już ze 20 razy zdarzyło się tak: wysyłam do niego SMS-y, a one dochodziły do niego po 15, 30, 40 min. Normalnie szlag mnie trafia. On ma cały czas tam pełny zasięg. Jak do niego dzwoniłam w tym czasie to gadało mi "abonent jest poza zasiegiem" - może nie dokładnie tak. Gadałam z pewną dziewczyną której facet też wyjechal to Niemiec i ona nie ma takiego problemu. Co się dzieje z tym cholernym Plusem? Czemu tak mi gada?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: Jrv »

A może to nie problem plusa tylko operatora do którego zalogowany jest Twój partner? To tamten operator obsługuje połączenia z nim. Proponuje przelogować telefon do innej sieci.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: girl90 »

ale on sie nigdzie nie logowal. Ma dalej polski nr i tylko wlaczony roaming. Niemiecka karte bedzie mial za 3 tyg. Chyba że to samo sie jakos loguje? O co chodzi w ogole z tym logowaniem? Bo pierwszy raz o nim slysze

Innej sieci niz plus?
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: Garjusz »

Jeżeli twój chłopak korzysta z karty Plusa to w Niemczech korzysta z innej sieci w roumingu, z sieci która ma podpisaną umowę roumingową z Plusem.

Ale piszesz :
girl90 pisze:Niemiecka karte bedzie mial za 3 tyg.
Czyli? jaka Niemiecka.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: luki »

W Niemczech jest co najmniej 4 operatorów, pomiędzy którymi można się przełączać w ramach roamingu. Jeden działa źle, wchodzi w opcje w telefonie i klika wybór sieci, znajduje około 4 operatorów i wybiera innego niż dotychczas był zalogowany. W jakiej sieci ktoś jest zalogowany od razu widać na wyświetlaczu.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: Jrv »

Właśnie tak. Plus przecież nie ma zasięgu za granicą. Należy wejść w wybór sieci, zmienić np. na ręczny i wybrać operatora, który działa poprawnie u znajomych. Problem wtedy powinien zniknąć.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: girl90 »

Ok. Wielkie dzięki. A możemy zrobić to w Polsce jak teraz przyjedzie czy musi to zrobić za granicą? Możecie mi powiedzieć jak to zrobić krok po kroku w nokii C5 - 03?

slawek, może Ty masz takie niedojrzałe odchyły, ale nie mój facet. Poza tym on sam był zdziwiony, że tak późno odpisuję, więc nie wypowiadaj się na takie tematy o których nie masz pojęcia. On sam bardzo chce ze mną pisać i dzwonić.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: Jrv »

Nie, w Polsce nie da się tego zrobić ponieważ tutaj z kolei nie ma zasięgu operatorów zagranicznych. Poleć może wyłączyć i włączyć telefon. Jak będziecie mieli szczęście to zaloguje się do innego operatora.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
girl90
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2012, o 09:56

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: girl90 »

wyłączenie i włączenie telefonu nie pomogło. Spróbuje mu powiedziec co ma zrobić i może się uda
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: ChuckyCiechanow »

Wybierz Menu > Ustawienia i Łączność > Sieć.

Tryb sieci — Wybierz, z której sieci chcesz korzystać. Gdy zostanie wybrana opcja

Tryb podwójny, urządzenie automatycznie wybierze sieć GSM lub UMTS, w zależności
od parametrów sieci i warunków umów roamingowych zawartych między
operatorami.
Szczegóły oraz informacje o kosztach roamingu można uzyskać od
usługodawcy.

Ta opcja jest wyświetlana tylko wtedy, jeśli jest obsługiwana przez
usługodawcę.

Umowa roamingowa jest zawierana między operatorami różnych sieci, aby
użytkownik jednej sieci mógł również korzystać z usług innych sieci.

Wybór operatora — Wybierz Automatyczna., aby urządzenie samo wybrało jedną z
dostępnych sieci, lub
Ręczna., aby z listy sieci ręcznie wybrać właściwą sieć.
Jeśli połączenie z ręcznie wybraną siecią zostanie zerwane, urządzenie wyemituje sygnał
błędu i wyświetli żądanie wybrania sieci.

Wybrana sieć musi mieć zawartą umowę
roamingową z Twoją siecią macierzystą.
ostry1231
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2012, o 16:18

Re: Problem z SMS - wysyłanie.

Post autor: ostry1231 »

Witam.
Jestem użytkownikiem Plusa w taryfie 36i6 i od dłuższego czasu mam problemy z wysyłaniem SMS do dziewczyny, która posiada taką samą taryfę jak ja.
Problem tkwi w tym, że gdy wysyłam SMS dochodzi on dopiero po kilkunastu minutach, a nawet po kilku godzinach, więc jeżeli chcę, żeby SMS doszedł w miarę szybko muszę wysłać ich kilka. Dochodzi 1/10 SMS.
Gdy dziewczyna wysyła do mnie SMS nie ma takiego problemu.
W czym tkwi problem?
Czy to wina operatora, czy telefonu?
Proszę o szybką odpowiedź.
ODPOWIEDZ