Nadajniki LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
AdamK
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:58
Lokalizacja: Nałęczów

Nadajniki LTE

Post autor: AdamK »

Witam.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia w którym miejscu są prowadzone prace nad nadajnikami LTE?
Chciałbym się dowiedzieć kiedy w mojej miejscowości będzie już ten sygnał. Dodam, że niedaleko mnie ( około 5 km ) jest już sygnał i to w takiej miejscowości, że pożal się Boże ... Ja mieszkam około 3 km od miasta i nie mam jeszcze takiego zasięgu, ponadto nie ma takiego zasięgu w mieście, a w takiej wsi oddalonej 7 km od miasta jest.
Na jakiej zasadzie są montowane te nadajniki? :evil:
mzko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:04

Re: Nadajniki LTE

Post autor: mzko »

myślę że nikt na to nie odpowie, a nadajnik stają czasami mam wrażenie w losowych miejscach
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Nadajniki LTE

Post autor: luki »

A dlaczego tak myślisz? :-D

Odpowiedzą, możesz wysłać email na: bok@plus.pl
Ozpis11
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2012, o 21:14

Re: Nadajniki LTE

Post autor: Ozpis11 »

Można to samemu sprawdzić.
Oczywiście z dużym błędem ale zawsze...
UKE wydaje pozwolenia na budowę stacji i umieszcza takie dane w sieci. Wystarczy wpisać w Google "btsearh" i w wynikach wybrać odpowiednią stronę.
Jeśli w Twojej okolicy jest wydane pozwolenie to możesz się spodziewać ze w niedługim czasie stacja zacznie działać. Ja tak sprawdzałem u siebie i czekałem trochę ponad 4 miesiące aż zaczęła...
Samo pozwolenie oznacza tylko ze operator stacje wybuduje ale to się wiąże z wieloma pracami a jak zwykle najdłużej trwają uzgodnienia administracyjne i tym podobne. Jak np. jakiś lokator albo instytucja nie chcą się zgodzić na budowę to ich przekonywanie jest i czasochłonne i kosztowne.
Dlatego czasem w polu łatwiej wybudować stacje niż w mieście.
PLUS ma duże plany na budowę nowych stacji - pisali o tym na GOL i Telepolis więc pewnie wystąpił masowo o pozwolenia a uruchamia tak szybko jak może i tam gdzie może...
pozdrawiam
O
Awatar użytkownika
AdamK
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:58
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Nadajniki LTE

Post autor: AdamK »

Dzięki za info ...
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: Nadajniki LTE

Post autor: bramowicz1 »

luki pisze:A dlaczego tak myślisz? :-D

Odpowiedzą, możesz wysłać email na: bok@plus.pl
Odpowiedzą, że nie udzielają informacji o lokalizacjach nadajników.Tak jak powyżej napisałeś trzeba czekać na uruchomienie nadajników z pozwoleniami.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
obcypowraca

Re: Nadajniki LTE

Post autor: obcypowraca »

E tam, może Ci nie powiedzą dokładnie gdzie jest, ale w jakim kierunku skierować antenę Ci powiedzą.
5050
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2013, o 23:22

Najbliższy nadajnik LTE

Post autor: 5050 »

Witam;
proszę o podanie adresu (koordynatów) nadajnika LTE Plusa dla lokalizacji: Orzesze, ul. Jaśkowicka.
Może ktoś wie, dlaczego na mapie Btsearch mogę znaleźć wszystko, tylko nie nadajniki LTE Plusa?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: Najbliższy nadajnik LTE

Post autor: przemekkk »

Nadajniki LTE PLUS'a to Mobyland :)
adek97
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 24 cze 2014, o 21:54

Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: adek97 »

Witam, jak mozna sprawdzic gdzie znajduja sie nadajniki lte. Najbardziej interesuja mnie nadajniki w Piotrkowie Trybunalskim.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: Gordek »

adek97
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 24 cze 2014, o 21:54

Re: Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: adek97 »

@Gordek własśnie mi na tej stronie nic nie pokazuje jak mógłbyś sprawdzić gdzie znajduje sie nadajnik w Piotrkowie Trybunalskim jesli go wgl tam nie ma to najblizszy nadajnik Piotrkowa :)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: habish »

Btsearch to niestety tylko mapa pozwoleń...
Najlepiej sprawdź sobie tutaj --> http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/
adek97
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 24 cze 2014, o 21:54

Re: Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: adek97 »

@patryk7588 na mojej ulicy pokazuje sie kolor fioletowy ( zasięg na zewnątrz) w LTE. Będę miał dobry zasięg LTE ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nadajniki LTE jak sprawdzić

Post autor: habish »

No to w budynku może być krucho, pewnie nie obejdzie się bez anteny zewnętrznej aby wzmocnić sygnał i jednocześnie przyspieszyć transfer po LTE :)
Anteny nie są drogie, dobrą dostaniesz za 99zł (http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html)
ODPOWIEDZ