problem z SIM czy z telefonem?

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Ewciaaa88
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 paź 2012, o 11:11

problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: Ewciaaa88 »

Witam. Nie wiem czy ktoś spotkał się z takim problemem, ale czy możliwe jest żeby karta SIM się zepsuła? Ten nr co mam ma 2,5 roku i zawsze po włożeniu do nowego tel nagle zaczęło się zawieszanie i ogólne problemy. Zawsze myślałam, że to wina felernych aparatów, ale dziś jak moja półroczna Nokia Asha 300 zaczęła szwankować uświadomiłam sobie, że może być to wina karty. Zawsze zaczynało się zawieszanie podczas wysyłania wiadomości, a dziś nie mogłam wysłać nic w ogóle i pojawił się komunikat , że "nie odnaleziono centrum wiadomości" . Poza tym znikały mi kontakty zarówno z tel jak i z SIM.Dziś jak włożyłam do telefonu bez simlocka wyskoczyło mi "awaria karty" . Tel mam na gwarancji więc mogę go zawieźć bez problemu, ale co z kartą? Nigdy nie słyszałam żeby jechać i reklamować kartę tym bardziej , że mam ją już tyle czasu. Co mam zrobić w takiej sytuacji, bo jestem kompletnie zielona :cry: proszę o jakieś rady , za które z góry dziękuję ;-)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: luki »

Udaj się do punktu Plusa i sprawdzą kartę, ewentualnie wymienią.
Ewciaaa88
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 6 paź 2012, o 11:11

Re: problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: Ewciaaa88 »

Wymiana wiąże się z nowym numerem, a ja nie chciałabym go zmienić. Zrobią to od ręki czy będę musiała czekać?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: luki »

Nr telefonu pozostaje bez zmian. Karta z reguły jest aktywowana w ciągu paru minut.
Ewciaaa88
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 6 paź 2012, o 11:11

Re: problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: Ewciaaa88 »

Luki dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy co mi powiedzą w poniedziałek w Plusie ;-)
marcin_o2
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2013, o 11:57

Re: problem z SIM czy z telefonem?

Post autor: marcin_o2 »

Po kilku latach używania tej samej karty postanowiłem, że sprawię sobie nową. Czasem ginął mi zasięg, czasem wyskakiwał komunikat "karta SIM nieaktywna" (wyjęcie i ponowne włożenie załatwiało sprawę). Przez jeden dzień nie mogłem wysyłać sms-ów (mogłem odbierać). Wyłączenie telefonu i ponowne włączenie nic nie dało. Do normy wróciło po wyjęciu i włożeniu karty.
Po zmianie niewiele się zmieniło. Zużycie baterii spadło ( ?! ), problemy z zasięgiem jak były tak są.
Póki co nic mi nie wyskakuje, że karta nieaktywna.
Moja karta miała już z 6 lat...
ODPOWIEDZ