Wymiana karty SIM

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: Piero »

Mariuszu!
Czy wymiany karty SIM można dokonać w każdym salonie sprzedaży, czy też trzeba się udawać do salonu/ów firmowych Plusa?
Po za tym ile kosztuje taka wymiana jeżeli np. karta Sami Swoi bądź Simplus działa już na nowej platformie?
I jeszcze jedno pytanie - czy karty wymieniają bez problemu mimo, że np. dana karta działa w telefonie a ja pragnę ją wymienić tylko i wyłącznie ze względów estetycznych :-D
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: mariusz9a »

Piero pisze:Mariuszu!
Czy wymiany karty SIM można dokonać w każdym salonie sprzedaży, czy też trzeba się udawać do salonu/ów firmowych Plusa?
W każdym salonie. O ile oczywiście będą mieli na stanie takie karty - zawsze może zabraknąć :lol:
Piero pisze:Po za tym ile kosztuje taka wymiana jeżeli np. karta Sami Swoi bądź Simplus działa już na nowej platformie?
Tak jak pisałem 12zł i jakieś tam grosze.
Piero pisze:I jeszcze jedno pytanie - czy karty wymieniają bez problemu mimo, że np. dana karta działa w telefonie a ja pragnę ją wymienić tylko i wyłącznie ze względów estetycznych :-D
Nie ma problemu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: Piero »

Mariuszu!
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje!

Pozdrawiam serdecznie!
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Wymiana karty SIM w Simplusie

Post autor: ManMoon »

Witam, czy wymiana karty SIM w SimPlusie wiąże się ze zmianą taryfy na "Twój profil" czy zostaje taka taryfa jaka jest ustawiona :-) :?:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:56 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wymiana karty SIM w Simplusie

Post autor: Marciano »

Taryfa pozostaje ta sama.
Michal_Z_gno
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2012, o 14:35

Uszkodzona SIM - Wymiana karty (SIMPLUS)

Post autor: Michal_Z_gno »

Witam od około trzech dni mój telefon gubi zasięg i przez to nie ma możliwości wykonywania i odbierania połączeń.
Kartę SIM sprawdzałem na dwóch telefonach aby wykulczyć uszkodzenie aparatu i na obu występuje ten sam problem.
Zauważyłem, że wina leży po stronie karty SIM. Chciałbym wymienić wadliwą kartę zachowując obecny numer telefonu.
Telefon uzytkuję w Simplusie (na kartę) a karta SIM nie była rejestrowana.
Moje pytania to:
Czy jest możliwość wymiany karty SIM z zachowaniem obecnego numeru?
Jaki jest ewentualny koszt wymiany takiej karty?
Jak wyglądałaby taka wymiana?
Czy są jakieś terminy realizacji takiej wymiany?

Pozdrawiam!!!
Michal_Z_gno
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Uszkodzona SIM - Wymiana karty (SIMPLUS)

Post autor: mariusz9a »

12,30 zł.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
maciej8612

Zepsuta karta SIM

Post autor: maciej8612 »

Witam. Nie mogę dziś wysłać smsów. Włączę telefon wyśle jednego smsa, drugiego wysyła już z minutę a następnych nie wyśle w ogóle. Dopiero po wyjęciu i włożeniu karty mogę wysłać smsa, ale tak samo jak powyżej. I tak w kółko. Dostaje także często smsy że ktoś próbował się do mnie dodzwonić ale telefon nie reagował na dzwonienie( nawet nie wiedziałem że ktoś dzwoni). Rozmawiałem z pracownikiem serwisu telefonów stwierdził, że uszkodzona jest karta SIM. Chciałem iść spytać jak wygląda reklamacja do Waszego punktu w CH Plaza w Toruniu lecz Wasza pracownica zrobiła sobie już wolne (byłem po 20, a miał być czynny do 21-tak podajecie na stronie).
Gdzie mogę się udać w celu naprawy karty SIM? Do salonu? Ile trwa jej naprawa lub wydanie nowej?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, o 07:28 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Zepsuta karta SIM

Post autor: Daytek »

Wymiana karty na nową z tym samym nr od ręki w każdym salonie - koszt 12,30 zł
maciej8612

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: maciej8612 »

W CH plaza jest wasz punkt. Czy wymienią mi tam kartę czy muszę jechać przez pół miasta do salonu?
Awatar użytkownika
Daytek
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2011, o 14:38

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: Daytek »

jak to punkt plusa to wymienią...
grantz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2013, o 17:17

karta Sim

Post autor: grantz »

Witam . Mam pytanie odnośnie jeśli uszkodziłem kartę sim że nie łapie sieci a telefon jest na doładowania to muszę iść do salonu i prosić o wydanie duplikatu czy nowej karty sim ? I Czy wtedy zostanie mi zmieniona taryfa czy zostanę przy starej ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplus/Sami Swoi - wymiana karty SIM

Post autor: sl@w_es »

"grantz", duplikat, nowa jak zwał tak zwał; istotnym chyba jest, aby była z tym samym numerem prawda?
Idziesz do salonu, przedstawiasz sprawę i dostaniesz nową kartę, za kasę oczywiście.
Taryfa nie zostanie zmieniona, znikną tylko zapisane na niej kontakty.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mariuszek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 18:29

Wyrobienie duplikatu karty SIM

Post autor: mariuszek »

Witam.
Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem? Tak więc mój telefon raz na jakiś czas zaczął gubić zasięg i postanowiłem wyrobić duplikat karty SIM. Mam w związku z tym kilka pytań:
Jaka jest cena czy np. jak na tej karcie mam dajmy na to 10 zł to czy na duplikacie też to 10 będzie czy będę musiał doładować konto i jak długo trwa wyrobienie takiego duplikatu?
I jeszcze chciałbym zapytać czy sam mogę załatwić sobie duplikat karty? Pytam, bo jestem jeszcze niepełnoletni, a karta SIM, że tak powiem jest na moją mamę gdyż telefon zmieniłem. :)
Dodam, że mój telefon ma niecały rok, a karta SIM przeszła już przez kilkanaście telefonów.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2013, o 19:54 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wyrobienie duplikatu karty SIM

Post autor: sl@w_es »

@ „mariuszek”,
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Regulamin PlusForum pkt 11.

Poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku. Zajrzyj również pod ten LINK.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ