Przejście z Mixa/Simplusa na abonament (konwersja)

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Przejście z Mixa/Simplusa na abonament (konwersja)

Post autor: gastxxx »

1. Przechodzę z mixa (po 6 latach, ale wiem ze to nikogo nie interesuje) na abonament (OMG 44,90 zł - w ogole jest taka oferta? bo macie sprzeczne dane w roznych miejscach strony) - czy dla starego klienta za HTC Phone 8S obowiazuje cena 239,00 zł - czy bardziej oplaci sie zerwac umowe ?
2. Ile jest minut w koncu? 100? 120 - ostatnio było 120 w tej taryfie :lol: . Dodatkowo jedno pytanie- załóżmy ze mam te 100 min wymiennych na sms itp - jak to wykorzystam, to rozumiem ze za kazde nastepne połączenie płace ekstra do kwoty abonamentu?
3. Pakiet internetowy jest wliczony w cene, czy po 2 mies musze za niego dodatkowo płacic?
4. Cena tel wynosi te 239,90 i ani złotowki wiecej? bo spotkalem sie z opinia, ze co miesiac bedzie trzeba jeszcze za niego doplacac :roll:
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, o 10:50 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tematu wątku z "Przejście z mixa na abonament - parę pytań (konwersja)".
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

Są dwie możliwości:

1. Oferta Masz Smartfon:
  • - taryfa OMG 44.90 z abonamentem 44,90;
    - 200 minut do wszystkich wymienne na SMS/MMS (100+100);
    - Pakiet Internetowy Non Stop 1GB za dodatkowe 10 zł;
    - „Nielimitowane rozmowy w Plusie” bezpłatnie na cały okres umowy;
    - HTC Phone 8S za 239 zł.

    Link do sklepu i regulamin promocji
2. Oferta Gadasz
  • - taryfa OMG 44.90 z abonamentem 44,90;
    - 200 minut do wszystkich wymienne na SMS/MMS (100+100);
    - Pakiet Internetowy Non Stop 200 MB za dodatkowe 7 zł;
    - „Nielimitowane rozmowy w Plusie” bezpłatnie przez 3 miesiące;
    - HTC Phone 8S za 649 zł.

    Link do sklepu i regulamin promocji.
W obu tych ofertach po wykorzystaniu minut połączenia i SMS są płatne dodatkowo.
Do podanej ceny telefonu już nic nie trzeba dopłacać. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: gastxxx »

dziekuje za odpowiedz

aha, jeszcze 1 - czy jest mozliwość rezygnacji/ nie kupowania pakietu internetowego?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, o 17:52 przez Dominik_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

Tak - opcją bez obowiązkowego pakietu internetowego jest opcja 2. - Gadasz.

To jest główna różnica między tymi ofertami.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
megam
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2013, o 17:27

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: megam »

ja bym radzil ci nie rezygnowac z pakietu internetowego bo przy fakturze mozesz sie zlapac za glowe jak przyjdzie ci duzy rachunek telefony z androidem czy windowsem maja to do siebie ze gdy sie nie aktualizuja nie chodza najlepiej wiem to po sobie a taki internet 1 gb spokojnie wystarcza na smiganie po necie i wszytkie niezbedne aktualizacje aplikacji oprogramowania
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: gastxxx »

mam wszedzie dostepn do wifi, a tel z androidem od wielu lat wiec spokojnie.
chodzi oto ze na stronie dumnie widnieje 44,90; a w regulaminie ze trzeba dyche za to płacić. czyli łącznie 55 zł, a to juz jest kpina, a nie nawet srednia oferta. Cena rynkowa nowego htc 8s to około 800 zł, a tu mi w abo na prawie 60 zł chca go wcisnac za ponad 600 - no ludzie, trzymajcie mnie.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

gastxxx pisze:chodzi oto ze na stronie dumnie widnieje 44,90; a w regulaminie ze trzeba dyche za to płacić. czyli łącznie 55 zł
No nie do końca...

Oferta Masz smartfon dla konwersji jest opisana na tej stronie: LINK

I u mnie to się tak wyświetla:
Obrazek

Jak wybierasz ofertę w sklepie to też jest komunikat:
Obrazek

I właśnie przy tej miesięcznej opłacie kosztuje on 239,00 zł a nie 600. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: kwicun »

Witam!
Jestem niemal w identycznej sytuacji co Autor tematu, więc pozwolę sobie (mam nadzieję, że nie będziesz zły :) ) zadać pytanie.
W regulaminie promocji Masz smartfon dla klientów konwertujących §4 pkt 4 widnieje zapis
W ramach Pakietu Internetowego Non Stop Abonent otrzymuje dostęp w ramach zasięgu sieci Plus do następujących usług: dostępu do Internetu poprzez połączenia z APN http://www.plusgsm.pl, Internet lub wap.plus.pl oraz prywatne APN w ramach których może wysyłać lub odbierać dane w technologii ,HSPA+, HSPA, 3G(UMTS), EDGE, GPRS 9. Pakiet Internetowy Non Stop nie obejmuje transmisji danych w ramach usług: MMS, „Naciśnij i mów” oraz „Video streaming”, które rozliczane są odpowiednio zgodnie z cennikiem taryfy z której korzysta Abonent bądź regulaminem promocyjnej usługi, „Videorozmowa – spróbuj i zobacz”, „Naciśnij i mów” oraz „Transmisja Video Streaming”
Jak mam rozumieć pogrubione fragmenty?
Bo ja rozumiem to tak, że mogę sobie surfować po internecie (jakiś onet, facebook, ogólnie www) ściągać pocztę przez klienta pocztowego czy też robić aktualizacje oprogramowania przez Google Play.
Ale jakbym chciał obejrzeć film na YouTube czy podobne to muszę za to dodatkowo płacić, bo nie pobiera danych z pakietu internetowego? Bo czy oglądanie filmów to nie jest czasem video straming? A jak jest ze słuchaniem muzyki przez strumień na portalach typu http://www.soundcloud.com ? Dość często z tego korzystam (tak jak z YouTube) i nie chciałbym, że tak powiem wejść na minę czyli mieć duży pakiet internetowy a nie móc z niego korzystać ;)

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: gastxxx »

serio nie obejmuje to youtuba i tym podobnych serwisów, albo chociaz radia internetowego?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

Już spieszę z wyjaśnieniem. ;-)

Pakiet Non Stop faktycznie nie obejmuje transmisji „Video streaming”. Należy przez to rozumieć, jedynie oglądanie filmów na np. YouTube poprzez APN video lub video.plusgsm.pl. Takie połączenie jest inaczej taryfikowane (nie za ilość danych, ale za czas oglądania). Szczegóły opisane są tutaj: LINK

Natomiast, jeżeli te same filmiki będą odtwarzane poprzez APN internet to taka transmisja będzie rozliczona z pakietu Non Stop.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: kwicun »

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem wystarczy mieć odpowiednio skonfigurowany APN w smartfonie, prawda? Trzeba uważać co się ma wpisane :) Proszę jeszcze powiedzieć czy telefony w Plusie będą miały domyślnie skonfigurowany ANP internet czy będzie trzeba samemu zmieniać?

Dzięki :)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

Osobiście proponowałbym zawsze sprawdzić czy jest na pewno ustawiony APN internet. Tylko wtedy można mieć 100% pewność. ;-)

Jak jest ustawiony odpowiednio APN to nie może być żadnych niespodzianek. :-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: gastxxx »

dobra, mysle ze ostatnie pytanie:
oferta dla nowych - za te 54 zł łacznie to 100 min do wszytskich + htc za 239 zł
dla konwertujacych z mixa - wg cennika 54 zł i 200 minut + htc za 299 zł
przyznaje ze ta 2 opcja chyba byłaby lepsza (rozumiem ze te 54 zł to juz z pakietem), zostało mi 2-3 doładowania - które wykorzystam w najblizszym czasie (musza byc wszystkie zeby skonwertowac na abo?) i co dalej? zostawic kontakt przez formularz na stronie?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: Dominik_Plus »

Twoja pierwsza opcja to konwersja przez sklep internetowy. To jest to, co opisałem wcześniej:
Dominik_Plus pisze:1. Oferta Masz Smartfon:
  • - taryfa OMG 44.90 z abonamentem 44,90;
    - 200 minut do wszystkich wymienne na SMS/MMS (100+100);
    - Pakiet Internetowy Non Stop 1GB za dodatkowe 10 zł;
    - „Nielimitowane rozmowy w Plusie” bezpłatnie na cały okres umowy;
    - HTC Phone 8S za 239 zł.

    Link do sklepu i regulamin promocji
W ramach tej oferty możesz skonwertować numer z opłatą miesięczną (w sumie) 54,90 zł, 200 min do wszystkich i HTC Phone 8S za 239 zł.

Druga opcja to konwersja innymi kanałami - różni się tylko tym, że na WWW jest opłata aktywacyjna 49 zł a tu nie i w SI jest telefon tańszy o 60 zł.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
gastxxx
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2013, o 13:42

Re: Przejście z mixa na abonament - parę pytań

Post autor: gastxxx »

a kwestia doładowań? chciałbym zachować obecny nr
ODPOWIEDZ