Rozliczanie pakietów internetowych w taryfie „Plus na kartę”

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Rozliczanie pakietów internetowych w taryfie „Plus na kartę”

Post autor: Robertus »

Z ciekawości chciałem się dowiedzieć jak rozliczane są pakiety internetowe w taryfie „Plus na kartę” Chodzi mi głównie o to czy tutaj jest coś takiego jak w starych taryfach że muszę wybrać w telefonie opcje w transmisjach danych „Internet” jeśli chcę korzystać z pakietów a w przypadku, gdy chcę skorzystać z darmowej strony wap plus czy muzodajni to z łącza „WAP GPRS”?
Pytam dlatego ponieważ rok temu, gdy miałem jeszcze starą taryfę „Nowy Simplus” to pomimo że miałem uruchomiony pakiet dane nie były pobierane z pakietu tylko po holendernie drogim wapie, gdzie w kilka chwil zjadło mi całą kwotę z konta. Natomiast gdy chciałem korzystać z darmowej strony plusa to musiałem wejść na „WAP GPRS”. Niestety poza tymi dwoma wariantami w telefonie jest kilka innych ustawień, ale które tak naprawdę ustawić to nawet w salonie plusa nie wiedzieli. To już na szczęście przeszłość, dlatego chciałbym wiedzieć jak to wygląda w najnowszej taryfie na przekór zasady „Polak mądry po szkodzie”.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rozliczanie pakietów internetowych w taryfie „Plus na ka

Post autor: Joanna_Plus »

Robertus,

jeżeli chodzi o pakiety typu Non Stop, dostępne w taryfie Plus na Kartę to działają one na połączenia z APN www.plusgsm.pl, Internet lub wap.plus.pl.
Natomiast aby pakiet nie był pomniejszany przy połączeniach z portalem Plus.pl, trzeba ustawić APN wap.plus.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ