Przejście z play do plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Berdys
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:25

Przejście z play do plusa

Post autor: Berdys »

Witam
Ile przed końcem umowy u dotychczasowego operatora można przejść do plusa?
obcypowraca

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: obcypowraca »

W każdej chwili, tylko jeśli masz jakieś zobowiązanie w Play to mogą Ci naliczyć opłatę odszkodowawczą za wcześniejsze zerwanie umowy. Zobacz kiedy Ci sie kończy umowa w Play. Okres wypowiedzenia też pewnie jakiś tam mają.
Berdys
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:25

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Berdys »

umowa kończy się w czerwcu, a ja chcę przenieść numer
obcypowraca

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: obcypowraca »

Jeśli chcesz to tutaj masz więcej info w jaki sposób to zrobić http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... 1238486307
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

obcypowraca pisze:Jeśli chcesz to tutaj masz więcej info w jaki sposób to zrobić http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... 1238486307
Potwierdzam ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jahcob
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2013, o 11:57

Przeniesienie numeru z Play

Post autor: Jahcob »

Witam,
już od kilku dni próbuję poprzez Państwa kontakt (pomoc@plus-fb.pl) dowiedzieć się kiedy można spodziewać się aktywacji "starego" numeru (tego z Play) w Państwa sieci. Karta Play nie jest aktywna od prawie 40 h, a nadal zmuszony jestem do korzystania z numeru tymczasowego, który otrzymałem od Państwa. Jednak numer (z Play) jest mi potrzebny do pracy.
Poprzez mail już nawet nie pytam, bo zawsze odpowiedź jest taka sama. Prosiłbym o Państwa stanowisko i odpowiedź kiedy numer będzie przeniesiony i aktywny. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, a nie "prosimy o cierpliwość", bo takich odpowiedzi już mam dosyć.
Z tego co mi wiadomo macie Państwo 1 dzień roboczy na tę operację - nie wyrażałem zgody na dłuższe "przenosiny".

OT: Nieładnie zaczyna się moja przygoda z Państwem. Niestety.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2013, o 12:19 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przenoszę od istniejącego już wątku.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Dominik_Plus »

Jahcob, prześlij mi proszę przez ten formularz numer tymczasowy i ten przenoszony. Sprawdzę skąd to opóźnienie.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Berdys
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:25

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Berdys »

To szkoda w innych sieciach można już 6 miesięcy przed końcem umowy przejść. Padł mi telefon i będę musiał chyba poszukać gdzie indziej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

Berdys ale tak jak pisał obcypowraca , przeniesienie możesz zrealizować w każdej chwili tylko:
obcypowraca pisze:W każdej chwili, tylko jeśli masz jakieś zobowiązanie w Play to mogą Ci naliczyć opłatę odszkodowawczą za wcześniejsze zerwanie umowy. Zobacz kiedy Ci sie kończy umowa w Play. Okres wypowiedzenia też pewnie jakiś tam mają.
Więc jeśli nie przeszkadza ci naliczenie kary przez Play to nie widzę problemu. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Berdys
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:25

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Berdys »

Właśnie przeszkadza . Koszty zerwania umowy mogą być wyższe niż koszt telefonu
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: sl@w_es »

Berdys pisze:To szkoda w innych sieciach można już 6 miesięcy przed końcem umowy przejść. Padł mi telefon i będę musiał chyba poszukać gdzie indziej. Pozdrawiam
Ciekawe które sieci biorą na siebie kary umowne wynikające ze zobowiązań swoich przyszłych użytkowników? :shock: Pytam, bo pierwsze o czymś takim słyszę.
To przecież nie Twój przyszły - nowy operator podpisywał jakąś tam umowę tylko Ty.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Berdys
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:25

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: Berdys »

Żadna sieć nie bierze. Podpisując umowę 6 miesięcy wcześniej dostajesz telefon, ale nadal korzystasz z dotychczasowego operatora (t-mobile).
obcypowraca

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: obcypowraca »

Ale Ty o coś pytasz konkretnego, czy po prostu sobie taki piszesz, bo już nie wiem. Podpisujesz umowę w Plusie, bez przenoszenia numeru i ciągniesz 2 umowy, bądź przenosisz nr i ponosisz opłatę w Play. Przedłużanie umowy u swojego operatora to inna bajka, bo tam telefon można dostać wcześniej wraz z umową, również w Plusie.
robson
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: robson »

obcypowraca pisze:Ale Ty o coś pytasz konkretnego, czy po prostu sobie taki piszesz, bo już nie wiem. Podpisujesz umowę w Plusie, bez przenoszenia numeru i ciągniesz 2 umowy, bądź przenosisz nr i ponosisz opłatę w Play. Przedłużanie umowy o swojego operatora to inna bajka, bo tam telefon można dostać wcześniej wraz z umową, również w Plusie.
Hej. Tak się wtrącę;)
Akurat T-mobile ma taką opcję, że pozwala na podpisanie umowy przy przenoszeniu wcześniej, daje telefon i włącza usługę zawieszenie abonamentu na max 6 m-cy bezpłatnie, więc w sumie jeśli ktoś szybko potrzebuje dotowany telefon, to chyba t-mobile to w tej chwili najlepsza opcja.
Do niedawna Plus dawał 3 miesiące bezpłatnie przy przenoszeniu to też by pewnie koledze pasowało jeszcze, ale teraz już tego brak. Jest tylko 5 zł niższy abonament:(
Co nieco wiem, bo sam teraz przenoszę do Plusa, ale rozważałem też różową konkurencję. Jednak ze względu na nielimitowane w Plusie i wielu znajomych i rodzinę w sieci Plusa to jednak Plus wygrał:)


Aha, ceny telefonów w t-mobile są jeszcze wyższe niż w Plusie...:)
obcypowraca

Re: Przejście z play do plusa

Post autor: obcypowraca »

Nie wiedziałem, że w t-mobile coś takiego jest. Mimo to już wolałbym wziąć za 30 zł jakiegoś grata, starą nokię, albo pożyczyć, choć parę leży w szufladzie, na dotrwanie do końca niż bawić się w zawieszenia i wydłużanie umów. ;-)
ODPOWIEDZ