Gdzie jest kod PIN?

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
ja2000
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sty 2012, o 12:47

Gdzie jest kod PIN?

Post autor: ja2000 »

Witam, dwa dni temu kupiłem nową kartę Sim z telefonem w internecie w Plusie i nigdzie nie mogę znaleźć kodu PIN. :D Możecie pomóc?
Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, o 09:14 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Pomyłka w edycji postów.
impli
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2011, o 17:53

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: impli »

o ile się nie mylę standardowo nie ma kodu pin jedynie masz podany kod puk. Kod pin możesz sobie ustawić wchodząc w ustawienia>>zabezpieczenia>>ochrona karty sim>>zmień kod pin.
ja2000
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2012, o 12:47

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: ja2000 »

gdy wkładam kartę sim telefon pyta mnie od razu o pin.. :/ a kodu puk też nigdzie nie widzę
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: Jrv »

To wpisz trzykrotnie cokolwiek dokonując w ten sposób blokady kodu pin, który to z kolei odblokujesz podając kod PUK i ustalając sobie nowy PIN.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: sl@w_es »

Skoro wkładasz kartę SIM do telefonu to oznacza, że telefon jest wyłączony, a więc odpada ewentualne sprawdzenie kodu PIN i PUK poprzez Plus Online; nie pozostaje Ci zatem nic innego jak wykonać telefon do DOK i tam uzyskać informacje odnośnie wyżej wymienionych kodów.
Jrv pisze:To wpisz trzykrotnie cokolwiek dokonując w ten sposób blokady kodu pin, który to z kolei odblokujesz podając kod PUK i ustalając sobie nowy PIN.
"Jrv",
ja2000 pisze:(...) kodu puk też nigdzie nie widzę
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
impli
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2011, o 17:53

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: impli »

a ta karta sim Ci przyszła luzem czy wyczepiłeś ją z takiej karty w której była karta sim? jeżeli tak to z obejrzyj ją dobrze, bo z drugiej strony na niej jest napisany kod puk
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie jest kod PIN?

Post autor: Jrv »

sl@w_es pisze:Skoro wkładasz kartę SIM do telefonu to oznacza, że telefon jest wyłączony, a więc odpada ewentualne sprawdzenie kodu PIN i PUK poprzez Plus Online; nie pozostaje Ci zatem nic innego jak wykonać telefon do DOK i tam uzyskać informacje odnośnie wyżej wymienionych kodów.
Jrv pisze:To wpisz trzykrotnie cokolwiek dokonując w ten sposób blokady kodu pin, który to z kolei odblokujesz podając kod PUK i ustalając sobie nowy PIN.
"Jrv",
ja2000 pisze:(...) kodu puk też nigdzie nie widzę
Nie zauważyłem informacji o kodzie PUK, przepraszam.

Ale skoro jest to nowa aktywacja to w momencie gdy konto faktycznie zostanie aktywowane otrzymasz kod PIN na telefon kontaktowy, który podawałeś. Można też dzwonić do BOK aby uzyskać te kody ale będzie to również możliwe dopiero wtedy gdy konto zostanie aktywowane i Twoje dane dopisane do niego.
Z tego co pamiętam przy obsłudze sklepu internetowego istnieje również manualna aktywacja karty poprzez obsługę email.

Przy aktywacjach przesyłanych kurierem nigdy nie dołączane są kody PIN/PUK a konta aktywują się do 7 dni od otrzymania przesyłki jeśli rezygnuje się z możliwości odstąpienia od umowy i po 10 dniu jeśli zachowuje się taką możliwość.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Pianista1995
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2013, o 19:28

Karta SIM - skąd wziąć kod PIN i PUK?

Post autor: Pianista1995 »

Dzisiaj otrzymałem zamówiony telefon w mix. Po włożeniu karty pisze żebym podał PIN ,ale PIN-u nigdzie nie ma - dostałem tylko kartę SIM i nic więcej. Na karcie tylko napisany nr seryjny karty i nr telefonu - gdzie mogę znaleźć PIN i PUK?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2013, o 08:35 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do istniejącego tematu
Draker
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 6 mar 2013, o 23:39

Re: Karta SIM - skąd wziąć kod PIN i PUK?

Post autor: Draker »

A na umowie nie pisze ?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Karta SIM - skąd wziąć kod PIN i PUK?

Post autor: sl@w_es »

"Pianista1995",
Regulamin PlusForum pkt 11:
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Odpowiedź na zadane pytanie znajdziesz we wcześniejszym poście TUTAJ.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
besiege
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 18:17

Plus na kartę - kod PIN

Post autor: besiege »

Witam, ostatnio kupiłem kartę z Plusa za 9 zł. Wkładam ją do telefonu, uruchamiam i mam 10 prób na wpisanie kodu PIN. Kodu tego nie ma NIGDZIE. Jest jedynie kod PUK. Myślałem, że jak wpiszę te 10 razy źle kod PIN to będę mógł wpisać kod PUK, ale jednak widać nie jestem tak cwany jak myślałem. Gdzie mogę znaleźć ten kod? Może gdzieś w internecie można go uzyskać?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2013, o 19:56 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków - ten sam temat. „besiege” proszę zapoznaj się z wcześniejszym postem.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Plus na kartę - kod PIN

Post autor: pepcia2 »

Trzeba zarejestrować kartę w salonie i wtedy wystarczy zadzwonić do BOK-u, podadzą Ci wszelkie kody ;-)
besiege
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 18:17

Re: Plus na kartę - kod PIN

Post autor: besiege »

Jak tę kartę zarejestrować? Rozumiem trzeba iść do salonu czy można zrobić to przez internet? I jeśli mam iść do salonu to wystarczy sama karta czy mam wziąć całe to ''opakowanie'' z nią?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus na kartę - kod PIN

Post autor: sl@w_es »

Niestety, chcąc zarejestrować kartę SIM musisz udać się do salonu/punktu Plusa (przez internet nie da rady). Karta SIM wystarczy (konkretnie chodzi o numer seryjny karty), no i oczywiście dokument tożsamości.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Kevcio
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2013, o 15:09

Kod PIN/PUK

Post autor: Kevcio »

Witam.
Mam problem z moją kartą SIM. Mianowicie nie znam kodu PIN oraz PUK. Kartę "wyłamałem" z oprawki, ale nie znam PIN-u, PUK-u więc nie mogę jej uruchomić.
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, o 09:17 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków - ten sam temat.
ODPOWIEDZ