wyświetlanie numeru

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
weronika
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 21:51

wyświetlanie numeru

Post autor: weronika »

Hej. Mam nr w Mix Plusie i 2 tygodnie temu kupiłam nowy nr na abonament. Numery różnią się tylko pierwszą cyfrą. Mój numer w Mix Plusie, mąż, siostra, mama, tata itd. mają zapisany jako Weronika, nowego nie mają w ogóle zapisanego, a jednak jak dzwonię do nich z nowego numeru wyświetla się nazwa kontaktu (mimo, że nr nie jest zapisany w telefonie), dlaczego?
Pozdrawiam i liczę na to, że w końcu ktoś mi pomoże, bo jak na razie żaden uprzejmy konsultant nie wiedział co jest przyczyną.
deluge
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 20:55

Re: wyświetlanie numeru

Post autor: deluge »

Przyczyną jest telefon, zapewne Android, który nie zwraca uwagi na pierwsze 3 cyfry numeru telefonu, dla przykładu:
mamy w telefonie zapisany numer 657 789 789 jako Mama, wklepiemy ręcznie 999 789 789 i zadzwonimy i wyświetli się Mama :)

edycja:
poprawka, 2 pierwsze cyfry czyli dzwoniąc na 997 789 789 wyświetli się Mama
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, o 12:39 przez Dominik_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie dwóch postów.
weronika
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 21:51

Re: wyświetlanie numeru

Post autor: weronika »

Ok, akurat sprawdzane było na innym systemie i też jest to samo, ale jak mniemam to większość 'nowych' telefonów tak ma. Nie da się tego ominąć?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: wyświetlanie numeru

Post autor: Krzysiek_Plus »

weronika problem występuje głownie na aparatach Nokii i niestety nie ma rozwiązania.

Na Androidzie nie spotakałem się jeszcze z taka sytuacją. Sam korzystam z takiego apartu :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
weronika
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 21:51

Re: wyświetlanie numeru

Post autor: weronika »

Właśnie u mnie na androidzie tak jest, a sprawdzałam na samsungach i sony. Nokii akurat nie:) Więc tylko android właśnie i bada (?) - nie wiem czy dobrze napisałam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: wyświetlanie numeru

Post autor: Krzysiek_Plus »

weronika tak jak pisałem znam przypadki na telefonach marki Nokia np.: http://usenet.elektroda.pl/index376138.html

Ale tak jak pisał deluge problem może również występować na Androidzie.

Możesz spróbować dopisać przy jednym z numerów +48 lub 0048 na początku, ale nie jestem pewien czy coś to zmieni w opisanym przez ciebie przypadku
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ