Zagubiony telefon.

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
michal95
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 maja 2013, o 16:22

Zagubiony telefon.

Post autor: michal95 »

Witam. Z góry mówię że nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu więc napiszę w tym i liczę na pomoc kogoś z obsługi. :)

Mam (a raczej miałem) telefon w abonamencie Nokia Lumia 800. We wtorek 30 kwietnia w dziwnych okolicznościach zaginął(możliwa jest również kradzież ponieważ po ok. 5 minutach od ostatniego użycia zorientowałem się że go nie ma i po zadzwonieniu był wyłączony a połowa baterii jeszcze była). Mam pytanie- czy da się telefon jakoś ewentualnie namierzyć bez składania sprawy na policję?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: pepcia2 »

Jest kilka wątków z tym tematem np.
1. http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... z+telefonu
2. http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... onu#p61206
Konsultanci odpowiadają na pytania w dni robocze ;-)
michal95
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2013, o 16:22

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: michal95 »

No dobrze. Nie poruszono jednak tematu, czy dany telefon da się namierzyć. :)
obcypowraca

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: obcypowraca »

Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: lodyga »

Na pewno POLICJA ma to z tyłu pod plecami:D Za mała wartość.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
obcypowraca

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: obcypowraca »

Kod: Zaznacz cały

http://www.wykop.pl/link/1258105/zdjecia-zlodzieja-na-dropbox-pomozecie/
:-D
michal95
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2013, o 16:22

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: michal95 »

lodyga pisze:Na pewno POLICJA ma to z tyłu pod plecami:D Za mała wartość.
To ile musi być wart żeby zaczęli poszukiwanie? Ok. 3 miesiące temu wart był 1950zł. Nie wiem może są i droższe telefony, ale na pewno nie należy do najtańszych.

Ktoś podał link do jakiegoś tematu w którym znalazłem.
https://www.windowsphone.com/pl-pl/ Tu trzeba się zalogować, po czym z menu w prawym-górnym rogu wziąć "Znajdz mój telefon". Narazie nie znalazło, ale napisali że jak się znajdzie to wyślą mi mail'a z informacjami. Nie wiem czy tylko nie zrobiłem tego za późno, więc jeśli ktoś zgubi, lub zostanie okradziony trzeba szybko wejść w powyższy link to prawdopodobieństwo na pewno będzie większe.

Oficjalna strona website i myślę, że tej funkcji ze znajdywaniem nie wymyślili dla picu.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: lodyga »

A samochody znajdują???
Też nie, polska policja nie robi nic więc jakby mieli ganiać codziennie za telefonami to nie robiliby nic, albo mniej niż teraz. :D
Idź na policję zgłosić kradzież, podaj IMEI telefonu jeśli go oczywiście masz gdzieś zapisanego np. na umowie i jak złapią kogoś np. co kradnie i okaże się, że ma telefon sprawdzą czy nie kradziony i a nóż widelec się uda, ale wiesz to igła w stogu siana...
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: Jrv »

Policja nie namierza telefonów "BO TAK" się komuś chce. Zagrożenie życia lub zdrowia a mogą uruchomić taką procedurę - chociaż aktualnie jest ona dość kulawa i też wiele się nie zrobi. To nie jest CSI Miami czy coś w tym stylu :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: poltergeist »

Namierzanie telefonu to jedna wielka bzdura. Programy do wysyłania smsów przy zmianie karty SIM, lokalizacje na mapach itp., to pic na wodę. 99% smartfonów ma możliwość działania bez karty SIM. Znajdując telefon wyciągasz z niego kartę, robisz totalny reset i masz fona jak z fabryki.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
mareczek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2013, o 02:37

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: mareczek »

Co do ostatniej wypowiedzi, to nie do końca się zgodzę. Posiadam obecnie telefon Sony Xperia Z, a także płatny antywirus ESET NOD32 na Androida. Po wyciągnięciu/zmianie karty SIM wyświetla się monit o wprowadzenie hasła zabezpieczającego telefon. Poza tym jeżeli włoży się inną kartę SIM telefon z automatu na zdefiniowany wcześniej numer wysyła SMSa z informacją, że karta SIM została zmieniona wraz z nowym numer MSISDN, który posiada nowa karta a także numer IMEI telefonu.

Pozdrawiam.
obcypowraca

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: obcypowraca »

mareczek pisze:Co do ostatniej wypowiedzi, to nie do końca się zgodzę. Posiadam obecnie telefon Sony Xperia Z, a także płatny antywirus ESET NOD32 na Androida. Po wyciągnięciu/zmianie karty SIM wyświetla się monit o wprowadzenie hasła zabezpieczającego telefon. Poza tym jeżeli włoży się inną kartę SIM telefon z automatu na zdefiniowany wcześniej numer wysyła SMSa z informacją, że karta SIM została zmieniona wraz z nowym numer MSISDN, który posiada nowa karta a także numer IMEI telefonu.

Pozdrawiam.

Ale to jest standardowo w Androidzie, nie trzeba instalować żadnych antywirusów - info o zmianie karty etc. A monit o wprowadzenie hasła można sobie wprowadzić w ekranie blokady. To wszystko i tak do kitu. Można to obejść w 5 minut, wgrywając nowy soft na telefon. Zwykły laik to przeczytaniu postu na forum to zrobi. Uważam więc, że instalowanie antywirusów na komórce to strata pieniędzy i zasobów. nawet bezpłatnych, które oferują w przypadku Androida to samo. O wszystkich problemach z rzekomymi wirusami dowiadujemy się tylko od firm, które antywirusy sprzedają, bo chcą upchnąć produkt. Jeżeli chodzi o użytkowników to jakoś prawie nikt nic nie zgłasza. Lobby.
awen6
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2013, o 18:37

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: awen6 »

mojemu wujowi zginął telefon, zgłosił sprawę na policje i wierzcie po 2 latach policja namierzyła sygnał tego telefonu i odzyskał wuja zgubę,był bardzo zdziwiony,że się policji udało
Awatar użytkownika
AdamK
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:58
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Zagubiony telefon.

Post autor: AdamK »

lodyga pisze:A samochody znajdują???
Też nie, polska policja nie robi nic więc jakby mieli ganiać codziennie za telefonami to nie robiliby nic, albo mniej niż teraz.
Myślę że telefon łatwiej jest namierzyć niż auto ;p Poza tym jeden z największych błędów jaki popełniają wszyscy to to, że nie zgłaszacie tego problemu na komisariacie, bo po co i tak nie znajdą? Co mają szukać jak nie ma zgłoszenia... Jest jakaś iskierka nadziei, że jednak może znajdą np. podczas przeszukiwania, zatrzymania. Bardzo często też funkcjonariusze sprawdzają telefony podczas zwykłej kontroli.
ODPOWIEDZ