Zmiana danych osobowych w Plusie

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: Gordek »

Mam pytanie, czy można zmienić dane osobowe, a konkretnie dane dowodu osobistego w Plusie(nowy dowód) bez wizyty w salonie? Gdzieś widziałem informacje, że można to załatwić mailowo poprzez bok@plus.pl, ale nie mogę teraz znaleźć stosownego wpisu na stronie operatora.

Problemem jest brak mobilności abonenta i jego niemożność stawienia się osobiście w salonie, wizyta u notariusza w celu wyrobienia poświadczenia też raczej nie jest możliwa, a za przyjazd, takowy policzy sobie dość sporo. Ponieważ chciałbym uniknąć dodatkowych kosztów kieruje do Was te pytanie.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: Jrv »

Wyślij mail na adres, który podawałeś. Załącznik (do 0,5MB) ze skanem (obustronnym) DO. W temacie wpisz zmiana danych osobowych i podaj numer PESEL. W treści możesz napisać coś miłego :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: luki »

+ zeskanowana kserokopia dowodu. A wniosek odnośnie zmiany z własnoręcznym podpisem.


kserokopia dowodu osobistego;
dane właściciela, numer telefonu/numer konta Klienta*, dla którego zmiana będzie dokonana;
podpis właściciela/osoby upoważnionej do dokonywania zmian na koncie.
lysy1746
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2012, o 10:10

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: lysy1746 »

Witam wszystkich.
Moja umowa w MixPlusie dobiega końca, zostały mi już tylko 2 doładowania. Operator nie przygotował dla mnie jeszcze nowej oferty, więc chciałem przedłużyć umowę w sklepie internetowym, ale jest problem, bo zmieniły się moje dane tzn. nazwisko i adres. O przedłużeniu umowy myślałem już dawno i dlatego miesiąc temu udałem się do salonu Plusa celem zmiany tych danych. Piękna pani powiedziała, że w ciągu kilku dni nastąpi zmiana; i faktycznie, moje dane zostały zmienione, ale nie w SI i nie mam jak przedłużyć teraz umowy. Dzwonię do biura obsługi, ale jestem tylko przekierowywany do kolejnych konsultantów i tak nie mogę załatwić tej sprawy.
Jak zmienić te dane?
kmer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 12:47

Zmiana danych w umowie

Post autor: kmer »

Witam
Chciałbym się dowiedzieć ile oczekuje się na zmianę danych w umowie, chodzi mi o zmianę adresu do korespondencji?
Wniosek wysłany prawie 2 tygodnie temu i do dziś zostaje bez odpowiedzi - adres korespondencyjny, jak był stary tak jest nadal.
Czy taka prosta korekta potrzebuje aż tyle czasu?
pszprega
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 8 mar 2013, o 13:38

Re: Zmiana danych w umowie

Post autor: pszprega »

A chodzi o Abonament czy MIX i druga sprawa: po co był wysłany wniosek?
W Punkcie byłoby to można zrobić natychmiast. ;)
kmer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 12:47

Re: Zmiana danych w umowie

Post autor: kmer »

Chodzi o Mixa
Niestety, ani w punkcie, ani przez tel tego nie załatwisz, jedynie trzeba wysłać wniosek i czekać niby do 7 dni na załatwienie... ja już czekam 12 i nic.
Niby prosta rzecz, a jednak trudna do zrobienia przez Plusa.
Zrozumiałbym jakby chodziło o zmianę głównego adresu na umowie, a to jest tylko adres do korespondencji.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: pepcia2 »

Ja załatwiałam zmianę adresu w salonie i było załatwione od razu ;-)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Zmiana danych w umowie

Post autor: Magda_Plus »

kmer pisze:Witam
Chciałbym się dowiedzieć ile oczekuje się na zmianę danych w umowie, chodzi mi o zmianę adresu do korespondencji?
Wniosek wysłany prawie 2 tygodnie temu i do dziś zostaje bez odpowiedzi - adres korespondencyjny, jak był stary tak jest nadal.
Czy taka prosta korekta potrzebuje aż tyle czasu?
kmer w jaki sposób złożyłeś wniosek o zmianę adresu do korespondencji?

Czy wysłałeś wniosek pocztą czy mailem? Na jaki adres to wysłałaś?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kmer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 12:47

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: kmer »

Wniosek został złożony w punkcie plus w Wałbrzychu i przesłany faxem,około miesiąca temu,30.04.2013 bylem ponownie w punkcie,został ponownie wysłany wniosek bo tamten niby gdzieś zaginął,do dnia dzisiejszego jak adres korespondencji był stary tak jest nadal,pewnie za jakiś czas będę w pobliżu punktu i spytam się co w mojej sprawie słychać,pani znowu zadzwoni i dowie się ze wniosku nie ma,tak jak to było ostatnio.
mareczek
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 24 maja 2013, o 02:37

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: mareczek »

Co do zmiany danych w Salonie Firmowym powinny one być zmienione od razu. Jeżeli chodzi o "mniejszy punkt" Plusa, to teoretycznie powinny one być widoczne maksymalnie w przeciągu kilku dni, tak samo jak w przypadku tych danych zmienianych na podstawie skanu/zdjęcia/faksu dowodu osobistego wysłanego w formie e-maila wysłanego na bok@plus.pl ponieważ są realizowane w kolejności ich wpłynięcia.

To co mogę doradzić, to albo wizytę bezpośrednio w "większym" Salonie Firmowym jeżeli przy okazji będziesz gdzieś w większej miejscowości, albo właśnie wysłanie dwustronnego skanu/zdjęcia Twojego dowodu osobistego na bok@plus.pl
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22385
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: Joanna_Plus »

kmer,

najlepiej przesłać skan wniosku, drogą mailową. Informacje na ten temat tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
monisia9027
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2013, o 11:24

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: monisia9027 »

Ja wysłałam drogą mailową wniosek do Bok'u o zmianę danych adresowych -
niestety nie mam jeszcze odpowiedzi :( Zmiana ta jest baaardzo potrzebna,
gdyż chce przedłużyć umowę przez internet, a tam są moje stare dane
adresowe.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: pepcia2 »

Nie dasz rady podejść do salonu? Byłoby szybciej ;-)
monisia9027
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2013, o 11:24

Re: Zmiana danych osobowych w Plusie

Post autor: monisia9027 »

Koleś, który tam "obsługuje" nie należy do tych którzy z uśmiechem pomogą klientowi, więc wolę załatwić to wszystko drogą internetową :)
ODPOWIEDZ