Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mala
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2013, o 10:50

Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mala »

Witam.
Od niedawna przeszłam z karty w Plusie na abonament OMG 49,90 +10 zł za 1G internet.
Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet i żeby mi ściągało z pakietu internetowego, kory opłacam co miesiąc i nie naliczało dodatkowych kosztów? Mam telefon HTC 8s. Co z transmisją danych? Może być wyłączona i aktualizować ją przez wifi, bo tylko tak chciałabym korzystać z internetu w tym telefonie, poprzez wifi?
tichaczek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:56

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: tichaczek »

Z tego co wiem dodatkowych kosztów nie poniesiesz ze względu na to że po wyczerpaniu limitu dodatkowe koszty nie będą naliczane tylko zostanie obniżona prędkość internetu. Dodatkowe koszty możesz jedynie ponieść za video streaming czyli ogladanie filmików na yt lub radio internetowe. Bo za to mimo iz masz pakiet 1gb to i tak liczy sie oddzielnie.
mala
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2013, o 10:50

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mala »

Czy wyłączona transmisja danych ma coś wspólnego z niemożnością wysłania MMS-ów? Jak ustawić telefon, aby transmisja danych ściągała się z pakietu internetowego który mam wliczony w abonament? Nie chciałabym mieć później problemów z rachunkiem, a wiem, ze takowe się zdarzają gdyż nie wiemy jak poustawiać smartfony, aby nam służyły zgodnie z ich przeznaczeniem nie narażając nas na koszty.
Proszę o fachową i pewną odpowiedź. Jak ustawić internet tylko z pakietu i móc wysyłać MMS-y?
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: Dominik_Plus »

Wystarczy, że telefon będzie odpowiednio skonfigurowany. Możesz np. ustawić sobie APN internet. Wtedy na pewno wszystko będzie rozliczane z pakietu.

Instrukcja jak to zrobić znajduje się TUTAJ.
Parametry do konfiguracji:
  • APN: internet
    Nazwa użytkownika: zostawiamy puste
    Hasło: zostawiamy puste
Pozostałe pola też puste.

Jeżeli wyłączysz transmisję danych to niestety nie będzie Ci działała usługa MMS. :-(
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
mala
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2013, o 10:50

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mala »

Dziekuje !!!
mariusz461
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2013, o 10:58

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mariusz461 »

Witam jestem nowym uzytkownikiem i nie wiem gdzie zadac pytanie wiec pisze tutaj , chodzi mi o pakiet non stop w taryfie OMG49 i oplate za videostreaming czy w galaxy s4 idzie ustawic APN na internet zeby nie pobieralo oplaty za youtuba tylko zeby zciagala z pakietu non stop. pozdrawiam . :-/
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: TomPL »

tichaczek pisze:Z tego co wiem dodatkowych kosztów nie poniesiesz ze względu na to że po wyczerpaniu limitu dodatkowe koszty nie będą naliczane tylko zostanie obniżona prędkość internetu. Dodatkowe koszty możesz jedynie ponieść za video streaming czyli ogladanie filmików na yt lub radio internetowe. Bo za to mimo iz masz pakiet 1gb to i tak liczy sie oddzielnie.
Jesteś pewien? Słucham czasami radia internetowego i nie zauważyłem dodatkowych kosztów. Np. przedwczoraj słuchałem wieczorem przez 5-10 minut i w spisie połączeń widzę:
10.06.2013 23:12 GPRS internet 3,81 MB 0,00 zł , czyli koszt 0zł bo poszło z pakietu?

ps. system Symbian Belle, aplikacja Nokii "Radio Internetowe".
mariusz461
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2013, o 10:58

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mariusz461 »

Rozchodzi sie o to jak jest ustawione APN musi byc ustawiaony internet a nie video bo jak jest video to ponoc pobiera dodatkowe oplaty ja w moki 6210 classic tez nic nie place,bierze z pakietu ale nie wiem jak bedzie na galaxy s4,czy jest mozliwosc recznego ustawienia APN na internet a taki telefon chce kupic.Pozdrawiam
nati707
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 27 lut 2013, o 15:27

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: nati707 »

mala pisze:Witam.
Od niedawna przeszłam z karty w Plusie na abonament OMG 49,90 +10 zł za 1G internet.
Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet i żeby mi ściągało z pakietu internetowego, kory opłacam co miesiąc i nie naliczało dodatkowych kosztów? Mam telefon HTC 8s. Co z transmisją danych? Może być wyłączona i aktualizować ją przez wifi, bo tylko tak chciałabym korzystać z internetu w tym telefonie, poprzez wifi?

Ale 1 GB to bardzo dużo, powinno ci wystarczyć na dowolne przeglądanie sieci, oglądanie filmów itp... ja mam 650 MB i - zakładając, że 8 godzin jestem poza domem, czyli wtedy działa net z pakietu 650 MB (a wchodząc do domu po pracy mój tel. od razu przestawia się na wi-fi), dokładając do tego jakieś weekendy poza miastem gdzie też łapie tylko ten internet z pakietu (którego wcale nie oszczędzam i nie przejmuje się tym), nie jestem w stanie wykorzystać całego pakietu w miesiąc, zawsze wykorzystuję max 200 MB.
Transmisję danych mam włączoną non stop, no chyba że mi się tel rozładowuje i nie chcę żeby padł za szybko ;)
nati707
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 27 lut 2013, o 15:27

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: nati707 »

mariusz461 pisze:Rozchodzi sie o to jak jest ustawione APN musi byc ustawiaony internet a nie video bo jak jest video to ponoc pobiera dodatkowe oplaty ja w moki 6210 classic tez nic nie place,bierze z pakietu ale nie wiem jak bedzie na galaxy s4,czy jest mozliwosc recznego ustawienia APN na internet a taki telefon chce kupic.Pozdrawiam
A skąd, nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, to wszystko idzie z pakietu 1 GB... dopiero jak skończy ci się pakiet wtedy będą dodatkowe opłaty. Ściągnij sobie program do pilnowania pakietu, tj. do tego żeby go nie przekroczyć i już :) Wtedy program, jak przekroczysz jakiś tam ustawiony limit, automatycznie wyłaczy dane mobilne i załatwiona sprawa, żadnych dodatkowych opłat nie będzie.
Też mam Galaxy tylko że S2, ale zasada ta sama.

P.S. Aż z ciekawości sprawdziłam, wlazłam na plus online i zobaczyłam czy mi cokolwiek pobrało w ciągu ostatnich dni (a byłam poza miastem, korzystałam duuużo z danych mobilnych i oglądałam też filmiki na youtube), no i NIC nie zjadło, wszystko poszło z pakietu.
mariusz461
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2013, o 10:58

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: mariusz461 »

Dzieki za odpowiedz czyli korzystasz z youtube i bierze z pakietu non stop tak.
nati707
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 27 lut 2013, o 15:27

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: nati707 »

mariusz461 pisze:Dzieki za odpowiedz czyli korzystasz z youtube i bierze z pakietu non stop tak.

dokładnie tak, u mnie przynajmniej tak jest, a mam pakiet 650 MB. I, tak jak mówię... nie jestem w stanie go w całości wykorzystać , a intensywnie korzystam z neta
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Jak nie ponosić dodatkowych kosztów za internet?

Post autor: Krzysiek_Plus »

mariusz461 pisze:ale nie wiem jak będzie na galaxy s4,czy jest możliwość ręcznego ustawienia APN na Internet a taki telefon chce kupić. Pozdrawiam
W telefonach z system Android APN Video nie jest wykorzystywany. Oczywiście można również edytować ustawiania APN i zmienić domyślny APN plus na APN Internet, jeśli będzie taka potrzeba.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ