W Japonii iPhone nie chcą nawet za darmo

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

W Japonii iPhone nie chcą nawet za darmo

Post autor: Garjusz »

iPhone firmy Apple to multimedialny telefon z funkcją iPoda i ekranem dotykowym umożliwiającym nowy rodzaj obsługi poprzez definiowane gesty. Gadżet jest uważany za godny pożądania, designerski obiekt kultu. Jednak jest kraj, w którym smartfona nikt nie chce – nawet za darmo po podpisaniu odpowiedniej umowy z operatorem.

Japończycy nie kochają
firmy Apple. Popularność komputerów z logo nadgryzionego jabłka nigdy nie była w tym kraju wielka. Jednak niechęć z jaką spotkał się na rynku iPhone jest czymś dotąd niespotykanym. Telekom SoftBank oddaje teraz za darmo iPhone'a 3G 8 GB każdemu, kto podpisze umowę
na dwa lata – mimo to chętnych na telefon z Cupertino jest jak na lekarstwo, pisze serwis Webhosting.pl.

Jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży iPhone'a w Japonii analitycy przewidywali, że będzie to kompletna klapa i to się potwierdziło. Mieszkańców Japonii od modnego w innych krajach smartfonu odstrasza? Praktycznie wszystko. Z ich punktu widzenia jest on dość prymitywny, ma niemodny wygląd i marnej jakości aparat fotograficzny – ale głównym problemem jest to, że nie pochodzi z Japonii.

W wywiadzie dla serwisu Wired.com Nobi Hayashi, dziennikarz i autor książki „Steve Jobs: The Greatest Creative Director”, stwierdził, że dla wyczulonych na styl i modę Japończyków iPhone jest „dość obciachowy”. Wszystko to wynika z niesamowitych wymagań, jakie Japończycy stawiają swoim smartfonom, oraz umiłowaniu multimediów i telewizji.

"Z ich punktu widzenia jest on dość prymitywny, ma niemodny wygląd i marnej jakości aparat fotograficzny"
To czego oni w tej Japonii używają ??? :-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Garjusz pisze:To czego oni w tej Japonii używają ?
Oj, tam to maja prawdziwe rarytasy, które do Europy pewnie dotrą za jakiś czas. Rynek z na prawdę bardzo wygórowanymi wymaganiami. Dlatego np jest Omnia i jest T*Omnia niedostępna w Europie (chociaż może to nie do końca dobry przykład).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Już mam :

Tak w Japonii wygląda modny i warty uwagi smartfon (Panasonic P905i).
Panasonic P905i, z wbudowanym wyświetlaczem 3”, tunerem TV, GPS-em, kamerą wideo 5,1 Mpix i czujnikiem ruchu.
Załączniki
PanasonicVIERAP905i.jpg
PanasonicVIERAP905i.jpg (56.87 KiB) Przejrzano 436 razy
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: W Japonii iPhone nie chcą nawet za darmo

Post autor: kwicun »

Garjusz pisze: To czego oni w tej Japonii używają ??? :-)
Gadżetów rodem ze Star Treka :-) Parę lat temu poznałem pewnego Japończyka (jego żona jest siostrą mojego kolegi). Oboje z żoną mieszkają w Japonii i co jakiś czas wpadają odwiedzić rodzinę. I podczas rozmowy okazało się, że najnowsze modele telefonów w Polsce w Japonii są uważane za antyki :-) no może przesadziłem z tym słowem, ale chce w ten sposób pokazać, że jesteśmy za nimi dużo dużo w tyle.
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
ODPOWIEDZ