Problem z połączeniem

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
slawe1983
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lip 2013, o 17:13

Re: Problem z połączeniem

Post autor: slawe1983 »

Właśnie ta opcja u mnie jest niedostępna/ nieaktywna w programie. Zrobię reinstalację programu może jakiś błąd się wdał. A co do sieci WCDMA i HSPA+ to jeżeli one są równe jak "Pan Specjalista" napisał to dlaczego prędkości się zmieniają?
Ping przy HSPA+ do wp.pl około 150ms a WCDMA około 350ms, w czasie przełączania oczywiście brak. Gdyby modem przełączał się w trakcie bezczynności no to ok, ale jeżeli przeglądam strony, korzystam ciągle z internetu a on mi przeskakuje między typami sieci to jest to denerwujące. Raz strona przy pełnym zasięgu wskakuje szybko a po chwili muszę czekać na reakcję. Proszę o podpowiedź czy słusznie mogę podejrzewać program i sterowniki od modemu? Czy ma sens reinstalacja? Tylko wolałbym tym razem pobrać ze strony producenta niż korzystać z tego co jest w pamięci wewnętrznej.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

slawe1983 pisze:Właśnie ta opcja u mnie jest niedostępna/ nieaktywna w programie. Zrobię reinstalację programu może jakiś błąd się wdał. A co do sieci WCDMA i HSPA+ to jeżeli one są równe jak "Pan Specjalista" napisał to dlaczego prędkości się zmieniają?
WCDMA jest to technika stosowana w sieciach UMTS(3G) . Na bazie WCDMA stosowana jest technika HSPA+, która umożliwia wyższe transfery i niższe opóźnienia (pingi).

Nie ma możliwości wymuszenia tylko HSPA+, gdyż jest to "odmiana" technologii" 3G.
slawe1983 pisze:Proszę o podpowiedź czy słusznie mogę podejrzewać program i sterowniki od modemu? Czy ma sens reinstalacja? Tylko wolałbym tym razem pobrać ze strony producenta niż korzystać z tego co jest w pamięci wewnętrznej.
Nie. Sytuacja może wynikać z niestabilnego poziomu sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slawe1983
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2013, o 17:13

Re: Problem z połączeniem

Post autor: slawe1983 »

A więc przeinstalowałem oprogramowanie na nowo po wyczyszczeniu rejestrów (program Mobile Partner ściągnięty z internetu, jak i sterowniki do modemu). W tej chwili mogę wymusić dostępne typy sieci. Nawet metodą prób i błędów mam zasięg sieci LTE gdzie wszyscy mówią, że go tu nie powinno być. Co prawda Download jest na około 15 Mb/s a Upload na poziomie 3,6 Mb/s ale łącze jest stabilne i nie gubi pakietów (ping ok 61ms do 75ms). Zdradzę tylko, że została wykorzystana czasza TV sat i zwykła prosta antena AK C4. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę szerzej opisać problematykę.
ODPOWIEDZ