Iplus-Iplusopobieracz

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Naz
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 lip 2013, o 14:29

Iplus-Iplusopobieracz

Post autor: Naz »

Witam!

Mam Internet Iplus już od ładnych kilku lat, Limit danych wynosi 3 Gb oraz mam aktywowany Iplusopobieracz (100 gb od 00.00 do 09.00 rano) Zawsze internet chodził mi bez zarzutów, (były wyjątki takie jak około godz. 1 w nocy pomimo włączonego iplusopobieracza zwalniano mi transfer, lub około 3 w nocy rozłączało internet i do rana nie chodził bo nie łączyło) ale mniejsza o to mój problem zaczął się jakieś kilka miesięcy temu, Często siedziałem na internecie od godz 7:00 do 8:55 i mimo to przychodził do mnie SmS że prędkość została przekroczona, więc dokupowałem sobie pakiet 128 Mb z którego wykorzystywałem może 50 Mb i resztę zostawiałem aby mieć na iplusopobieracz :D
Mimo to, że siedziałem w godzinach działania Iplusopobieracza a nieraz tylko do 8:00 to i tak później przychodził mi sms że prędkość została obniżona.
I moje pytanie się właśnie tutaj zaczyna. Dlaczego tak się dzieje że mimo iż mam normalny transfer lub pakiet dokupiony to i tak prędkość zostaje obniżona? Czy pakiet 128 Mb ma jakiś limit czasowy? często z nim tak miałem, że kupiłem pakiet, siedziałem na internecie tylko o koło 5-8 rano w dzień nie włączałem w ogóle to i tak miałem później sms ze znaną treścią o zwolnieniu prędkości.


Dodam jeszcze że nie używałem Iplus managera gdyż miałem jeszcze internet z drugiej sieci i potrzebowałem programu który obsłuży obie sieci bez zabawy w ciągłe zmienianie programów. Pomyślałem że to przez to więc ściągnąłem Iplus managera z oficjalnej strony Plusa, ale niestety Po zakupie dodatkowego pakietu danych i korzystaniu tylko w nocy i tak mi zwolniono transfer. Już sam nie wiem od czego to zależy i dlaczego tak się dzieje.

A drugie pytanko takie już na marginesie. Gdzieś czytałem wątek że teraz nie ma Iplusopobieracza dla nowych klientów, Czy to prawda? bo nie wiem czy podpisywać nową umowę czy zostać na starej jeszcze.

Będę bardzo Wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Iplus-Iplusopobieracz

Post autor: Krzysiek_Plus »

Naz pisze:Dlaczego tak się dzieje że mimo iż mam normalny transfer lub pakiet dokupiony to i tak prędkość zostaje obniżona?
Odpowiedź wymaga weryfikacji danych na numerze. Proszę prześlij numer usługi Plus Internet przez formularz.

Naz pisze:Czy pakiet 128 Mb ma jakiś limit czasowy? często z nim tak miałem, że kupiłem pakiet, siedziałem na internecie tylko o koło 5-8 rano w dzień nie włączałem w ogóle to i tak miałem później sms ze znaną treścią o zwolnieniu prędkości.
Pakiet jest aktywny do końca cyklu rozliczeniowego. Czy brałeś pod uwagę sumę danych wysłanych i odebranych?
Naz pisze:Dodam jeszcze że nie używałem Iplus managera gdyż miałem jeszcze Internet z drugiej sieci i potrzebowałem programu który obsłuży obie sieci bez zabawy w ciągłe zmienianie programów. Pomyślałem że to przez to więc ściągnąłem Iplus managera z oficjalnej strony Plusa, ale niestety Po zakupie dodatkowego pakietu danych i korzystaniu tylko w nocy i tak mi zwolniono transfer. Już sam nie wiem od czego to zależy i dlaczego tak się dzieje.
Aplikacja nie ma znaczenia.
Naz pisze:A drugie pytanko takie już na marginesie. Gdzieś czytałem wątek że teraz nie ma Iplusopobieracza dla nowych klientów, Czy to prawda? bo nie wiem czy podpisywać nową umowę czy zostać na starej jeszcze.
Tak, nie ma już ipluspobieracz. W obecnych promocjach można skorzystać bezpłatnie z Nocny transferu danych (50 GB). (w najniższym abonamencie 29,90 zł kosztuje 10zł). Transfer nocny jest dostępny w godzinach 1:00 - 7:00.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Naz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2013, o 14:29

Re: Iplus-Iplusopobieracz

Post autor: Naz »

Ok to po 25 lipca zacznę działać gdyż zwolniony transfer mnie do szału doprowadza :D

Z tą sumą wysłanych i odebranych niezbyt rozumiem :D Ten numer to zwykły numer telefonu co mam w modemie? i na czym ta weryfikacja będzie polegać, gdyż jak ktoś dzwoni na ten numer to nie odbieram.
A do ostatniej odpowiedzi, to jeżeli już mi się skończyła umowa z Iplusem to mnie to też obowiązuje (od 1 do 7 rano) czy jeszcze jestem na starych zasadach? Dla przykładu wczoraj siedziałem na internecie od około 1:30 do 4:40 a i tak mi zwolnili transfer.

Dzięki za pomoc i od od razu przepraszam za takie dziwne pytania ale dziś jakiś niekumaty jestem.

Aha i jeszcze jedno :D Jeżeli mi zwolnili transfer i co logiczne baaardzo wolno chodzi to płacę za to jakieś dodatkowe pieniądze? bo gdzieniegdzie piszą że tak a inni że nie i już sam się pogubiłem
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Iplus-Iplusopobieracz

Post autor: Krzysiek_Plus »

Naz
Naz pisze:Z tą sumą wysłanych i odebranych niezbyt rozumiem :D Ten numer to zwykły numer telefonu co mam w modemie? i na czym ta weryfikacja będzie polegać, gdyż jak ktoś dzwoni na ten numer to nie odbieram.
Modem nie tylko odbiera dane, ale również wysyła. Danych wysłanych zazwyczaj jest kilka razy mnie niż pobranych, ale w niektórych przypadkach np.: przy aktywny kliencie P2P(np.: torrenty) sytuacja może się odwrócić.

W jaki sposób sprawdzasz liczbę wykorzystanych danych? I czy uwzględniasz również dane wysłane.(upload)
Naz pisze:A do ostatniej odpowiedzi, to jeżeli już mi się skończyła umowa z Iplusem to mnie to też obowiązuje (od 1 do 7 rano) czy jeszcze jestem na starych zasadach?
Na starych zasadach.
Naz pisze:Aha i jeszcze jedno :D Jeżeli mi zwolnili transfer i co logiczne baaardzo wolno chodzi to płacę za to jakieś dodatkowe pieniądze? bo gdzieniegdzie piszą że tak a inni że nie i już sam się pogubiłem
Nie ma żadnej dodatkowej opłaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Naz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2013, o 14:29

Re: Iplus-Iplusopobieracz

Post autor: Naz »

Aha to o to chodziło :D Przepraszam za swoje nierozgarnięcie i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

co do sprawdzania liczby danych, to zawsze patrzałem na licznik w Mobile Partner lub Iplus Manager ale zawsze brałem pod uwagę tylko Odebrane, gdyż nie wiedziałem że trzeba wliczać w to dane Wysłane ale teraz ściągnąłem Networx i będę bardziej uważny i czujny :D Mam teraz ten kolejny pakiet 128 MB i jutro z samego rana posiedzę na internecie do godziny 6 i zobaczę, jak mi znów zwolnią to już nie wiem co zrobić. W razie czego dam znać.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ