Huawei e586

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Huawei e586

Post autor: kondzi »

Witam!
jestem w posiadaniu modemu-routera mobilnego Huawei e586, wersja oprogramowania 21.322.00.00.69, z logo Plus'a i z jego Webui...

moje pytanie: czy istnieje jakiś nowszy firmware/webui do tego routera? Czy istnieje jakieś webui umożliwiające wysyłanie kodów ussd? Potrzebne mi to do sprawdzania np wykorzystania pakietów data w prepaid'zie.
mam również modem hilink, który po wgraniu pewnego firmware umożliwia wysyłanie tych kodów
no i jeszcze jedno:
jak można uzyskać obsługę wirtualnych portów com w systemie Linux? Po podłączeniu routera przez usb do komputera z zainstalowanym Windowsem i instalacji sterowników, pojawiają się wirtualne porty szeregowe umożliwiające np sprawdzenie mocy sygnału, czy wysłanie kodów USSD - a po instalacji sterowników od Huawei na Linux'a, jest tylko dostęp do internetu przez interfejs usb. Są jakieś inne/dodatkowe sterowniki?
pozdrawiam


ooo, odkryłem, że jest dostępna w routerze strona <iproutera>/html/ussd.html , są przyciski do kodów, jest miejsce na wyświetlanie odpowiedzi, jednak przyciski nie działają.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Huawei e586

Post autor: Krzysiek_Plus »

kondzi pisze:moje pytanie: czy istnieje jakiś nowszy firmware/webui do tego routera? Czy istnieje jakieś webui umożliwiające wysyłanie kodów ussd?
Nie.
kondzi pisze:jak można uzyskać obsługę wirtualnych portów com w systemie Linux?
Obawiam się, że nie będzie takiej opcji standardowo. Plusa jak i Huawei nie udzielają wsparcia dla systemów Linux.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ