Niezrozumiały SMS/pierwsze 30 dni abonamentu 0zł Internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: NIEZROZUMIAŁE SMSY Z PLUSA - INTERNET

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRiuSz, rzeczywiście na stronie znajduje się taki zapis, postaram się sprawę wyjaśnić. Dam znać jak będę miał informacje w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: NIEZROZUMIAŁE SMSY Z PLUSA - INTERNET

Post autor: Krzysiek_Plus »

DaRiuSz, zgadza się jest taka promocja.
4. W ramach Promocji promocyjna opłata abonamentowa, o której mowa w tabeli w § 2 pkt 2 przez pierwszy miesiąc wynosi 0 zł niezależnie od wybranego promocyjnego planu cenowego.
Z Twojego opisu wynika, że taki upust otrzymałeś przy pierwszej fakturze.
DaRiuSz pisze:Umowa zawarta przez internet, internet 15GB cena 59,90 , dnia 3/07/2013 r, aktywacja dnia 8/07/2013, pierwsza faktura, na fakturze pisze - za okres od dn. 09/06/2013 - 08/07/2013 obejmuje opłatę aktywacyjną 9,00 zł plus opłata - od dnia aktywacji do końca pierwszego okresu rozliczeniowego, zgadza się za jeden dzień korzystania z neta tj.
Abonament na każdej fakturze jest naliczany za miesiąc do przodu, w tym przypadku na pierwszej fakturze nie został naliczony.
DaRiuSz pisze:Następny okres rozliczeniowy od dnia 9/07/2013 do 8/08/2013, i tu zdziwienie gdyż byłem pewny że za powyższy okres faktura będzie zerowa
Abonament na tej fakturze został naliczony za okres 09/08-08/09/2013.

Podsumowując wszystko się zgadza. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DaRiuSz
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 31 sie 2013, o 16:02

Re: NIEZROZUMIAŁE SMSY Z PLUSA - INTERNET

Post autor: DaRiuSz »

Dzięki za sprawdzenie.
ewciavip24
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 13:40

internet w plusie w promocji - oszustwo?

Post autor: ewciavip24 »

Dnia 24.06.2013 r. podpisałem umowę na próbę w promocji na internet z routerem LTE. Usługa działała prawidłowo więc zostawiłem ją sobie. Zgodnie z regulaminem promocji „ internet z modemem, routerem lub tabletem na 24 miesiące” § 2 punkt 4 w ramach Promocji promocyjna opłata abonamentowa przez pierwszy miesiąc wynosi 0 zł niezależnie od wybranego promocyjnego planu cenowego. W dniu podpisania umowy uiściłem opłatę za router w kwocie 1 zł oraz opłatę za usługi telekomunikacyjne w wysokości 9 zł oraz pobrano prowizję w wysokości 2,49 zł. Kilka dni później otrzymałem fakturę na kwotę 1,66 zł za okres od 25.05.2013r. do 24.06.2013r. Jest to dla mnie nie zrozumiałe z tego względu gdyż w miesiącu maju nie miałem tej usługi, jak coś może działać wstecz? Jak można komuś z góry narzucić okres rozliczeniowy od 25 każdego miesiąc do 24 każdego miesiąca? Skoro u Państwa macie ich aż 6. Dlaczego nie został przydzielony okres rozliczeniowy od pierwszego dnia miesiąca skoro była to umowa, którą w ciągu 7 dni mogłem zerwać? Mając złudne nadzieję, że wszystko będzie prawidłowo zapłaciłem tą kwotę. W następnym miesiącu otrzymałem fakturę na kwotę 49.90 zł co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem zważywszy na fakt, że pierwszy miesiąc zgodnie z regulaminem miał być darmowy. Dnia 01.08.2013r. złożyłem reklamację odnośnie faktury nr 1307240422589 ponieważ powinna być ona na kwotę 0 zł. Tak również zostałem poinformowany w salonie PLUS, w którym została złożona owa reklamacja. Jednak zawiodłem się, że jesteście porządną firmą i reklamacja została odrzucona. Jest dla mnie nie pojęte jak można tak oszukiwać ludzi.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2013, o 13:48 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połaczenie wątków,
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: NIEZROZUMIAŁE SMSY Z PLUSA - INTERNET

Post autor: Krzysiek_Plus »

ewciavip24, sposób rozliczenia został już przedstawiony w tym wątku.

Zaś sprawa cyklu rozliczeniowego była poruszana tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... ykl#p76841
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ