Który telefon lepszy?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Użytkownik007
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 sie 2013, o 16:45

Który telefon lepszy?

Post autor: Użytkownik007 »

Witam. Myślę, że wątek się przyda, bo przecież każdy z nas miał kiedyś dylemat, jaki telefon wybrać. Czasami wyboru dokonać jest bardzo trudno. ;)


Ja myślę nad Samsungiem Young i nad LG Swift L5 (ewentualnie Sony Xperia E).

Samsung Young http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... 1000000010

LG Swift L5 http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... 1000000010

Samsung podoba mi się między innymi dlatego, że odtwarza popularne formaty wideo, takie jak MPG4 i DivX, dlatego można obejrzeć sobie na telefonie filmy z komputera bez potrzeby konwertowania. Plusem jest też 4GB pamięci wewnętrznej. Jeśli chodzi o system operacyjny i procesor, to na różnych stronach są podane różne dane. Na jednych piszą, , że Samsung Young ma procesor 800 Mhz i system Android 2.0, a na innych, że procesor 1GHz i system Android 4.0.


LG Swift L5 - zalety to Android 4.1.2 Jelly Bean, aparat 5 MP ( podczas gdy samsung ma 3.15 MP), radio FM, lepszy wyświetlacz (16 mln kolorów, rozdzielczość 480x800, podczas gdy samsung ma 256 tys kolorów i 320x480). Wadą jest tylko 1,5 GB pamięci wewnętrznej.


A wy jak myslicie, który telefon jest lepszy?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: lodyga »

L5!

Dokupisz kartę i będzie git:)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
szymonkot
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2013, o 11:43

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: szymonkot »

LG
Użytkownik007
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 4 sie 2013, o 16:45

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Użytkownik007 »

Tylko ja chyba pomyliłem LG Swift L5 II ze zwykłym LG Swift L5, który jest dużo gorszy i chyba jednak przegrywa z Samsungiem Young. Piszę, że chyba przegrywa, bo nie wiem czy w ofercie na stronie plusa miałem L5 czy L5 II . Jeżeli L5 II będzie się dało wziąć na doładowania trzydziestkami, za kwotę nie większą niż 40 zł to wezmę ;) a jeżeli nie to biorę Smasunga Young
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: lodyga »

Przecież Lg jest większy i ma większy wyświetlacz. Przesiadłam się z Galaxy mini 2 troszkę gorszy od young i nie żałuje:)


Jeśli wychaczysz taką oferte na Lg L5 II to daj znać bo sama czekam na 30zł i dopłata max 50zł
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Użytkownik007
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 4 sie 2013, o 16:45

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Użytkownik007 »

Wziąłem LG Swift L5 za 99zł na 48 doładowań. (Wcześniej przed tą "awarią" jak dostęp do oferty był niedostępny, wydawało mi się, że ten telefon był tańszy. ;D )

Możliwe, że sprzedawane są 2 warianty tego telefonu?

Bo prównując wideostest ze strony Plusa http://www.youtube.com/watch?v=UetJBwpUV08 i dane techniczne telefonu w zakładce "Telefony" widać, że są różnice.

W wideoteście telefon ma 16 mln kolorów, a na stronie w danych technicznych 256 tys. To jednak spora różnica ;D Facet, który prezentuje nam telefon w filmiku , mówi też że są 2 wersje - z pamięcią wewnętrzną 2GB i 4 GB. Możliwe, że np. w salonie mieli tą lepszą wersję i dlatego kosztowała aż 199zł?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: lodyga »

Wcześniej była po prostu promocja... ja dałam 24*40 zł za 1 zł, a teraz około 100 zł.


Ale telefon warty tych 100 zł:)

Co do kolorów to pewnie pomyłka, ale może do pamięci to masz racje. Ja mam jakąś nowszą wersje, nowsze oprogramowanie, więcej możliwości w aparacie i bardziej przejrzyste menu, moja sąsiadka kupiła do w Plusie z rok temu i ma "biedniejszą" wersje i pisze, że nie ma aktualizacji, a ma zdaje się 4.0.2 czy coś podobnego.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Użytkownik007
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 4 sie 2013, o 16:45

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Użytkownik007 »

Więc nie wydawało mi się z tą ceną?

Ciekawe tylko gdzie ta pomylka. W widoteście czy na stronie? Ten telefon ma raczej 256 tys. kolorów. 16 mln to może mieć L5 II . Sąsiadka ma pewnie starszą wersję Androida.

We wtorek planowo powinienem otrzymać przesyłkę, chociaż z doświadczenia z kurierami, pewnie będzie to raczej środa. Przetestuje i ocenie czy był wart tych 100zł i zobowiązania na 4 lata ;)
Użytkownik007
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 4 sie 2013, o 16:45

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Użytkownik007 »

Przesyłka dotarła na czas ;) ( chociaż nie bez problemów - trzeba było ją odebrać w mieście oddalonym o 15 km ;/ dobrze, że akurat tak się złożyło, że była taka możliwość)

Ogólnie o telefon jest okej ;) Minusy jakie do tej pory wychwyciłem to słabe radio - w domu praktycznie niemożliwe jest znalezienie jakiejkilwiek stacji, na dworze jest nieznacznie lepiej ( ale to zapewne wina słuchawek służących za antenę), słabe słuchawki - dźwięk wydobywający się z nich jest średniej jakości, aparat 5 MP, robi trochę gorszej jakości zdjecia niż Samsung Avila z 3,2 MP aparatem, a najbardziej jak dotychczas zawiodła mnie bateria ... Po pierwszym uruchomieniu bateria rozładowała się po kilku godzinach (co jest normalne), ale dziś rano ładowałem ją około 2 godziny (na tym wskaźniku było widać, że bateria nie "napełniła się" do końca, ale minimalnie) i już bateria jest w połowie rozładowana. A korzystałem z telefonu naprawdę mało intensywnie - kilka smsów, około sześciu kilku minutowych rozmów, 5 minut w interecie + 2 minuty teledysku na youtube i około 5 minut odcinka "Muminków" na ipla4plus ;D hah i połowa bateri poszła ...

lodyga - a ty ile ładujesz swój telefon? i ile ładowałaś za pierwszym razem? Na ile starcza ci takie jdeno ładowanie? I czy jak się naładuje, to wyświetla się jakiś komunikat np. "bateria naładowana" ?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: lodyga »

Telefon mam już miesiąc i wiem że na najbliższy rok na 100% go nie wymienię:D

Ładuje codziennie albo co dwa dni, używam aplikacji endomondo codziennie więc ściąga duuużo baterii.

Tak jak się naładuje piszę bateria naładowana:)

Wolniej ładuje podpięty do kompa a szybciej do ładowarki.

Aparat nawet spoko, chociaż w słońcu sobie nie radzi.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
calajakja6
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2013, o 16:43

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: calajakja6 »

Nie wiem jak z innymi ale mam SY. Nie polecam, ciezko sie korzysta z neta tzn ma maly ekran. Jak tylko umowa się dorobie chce zmienic na cos wiekszego.
Kroll
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2013, o 12:49

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Kroll »

Miałem podobny problem i chciałem brać Younga, a tutaj widzę, że wszyscy LG polecacie.
Podepnę się pod temat - może macie jeszcze jakaś alternatywę w tym przedziale cenowym, najlepiej jakby telefon nie miał problemów z synchronizacją kilku maili i kalendarzy z gmaila.
Draker
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 6 mar 2013, o 23:39

Re: Który telefon lepszy?

Post autor: Draker »

A jaki okres umowy i jaki koszt ?
ODPOWIEDZ