Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
chudy223
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 mar 2013, o 23:22

Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: chudy223 »

Witam. Bardzo proszę o pomoc gdyż dzisiaj dostałem list z Plusa. W liście tym wezwanie do zapłaty, tak ja się spodziewałem gdyż miałem nie uregulowane rachunki z ostatnich 2 miesięcy ponieważ pracowałem za granicą no i tak się złożyło że nie zapłaciłem w terminie gdyż zwyczajnie akurat wtedy karta z plusa nie była mi potrzebna. Ja wiem że w moim obowiązku jest dotrzymywanie warunków umowy, i wczoraj tj 13.08.2013 dokonałem zaległych opłat. Tak jak wspomniałem dzisiaj przyszedł list i do zapłacenia prawie 1900 zł, myślałem że oszaleję. Ja rozumiem że się faktycznie spóźniłem z opłaceniem tych rachunków ale żeby coś takiego przychodziło to masakra. Prosiłbym was o pomoc, czy będę musiał zapłacić te 1900 zł ? Czy powinienem zadzwonić do Biura albo udać się do salonu Plusa i wyjaśnić tą sytuację ? Czy raczej nie ma na co liczyć i zapłacić go trzeba ? Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, mój tata miał kiedyś zaległości wobec tamtejszej Ery ale po kilku latach dopiero przyszło mu wezwanie do zapłaty 2500 zł ... A tutaj po 2 miesiącach ...
Proszę o Pomoc
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: lodyga »

Hahahah kolego przepraszam ale jesteś śmieszny, bo co to znaczy" miałem nie uregulowane rachunki z ostatnich 2 miesięcy ponieważ pracowałem za granicą no i tak się złożyło że nie zapłaciłem w terminie gdyż zwyczajnie akurat wtedy karta z plusa nie była mi potrzebna." potem okej widzę ogarnąłeś się że to Twój obowiązek.

Tak zadzwoń do Biura obsługi albo do działu windykacji im szybciej tym lepiej.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
chudy223
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2013, o 23:22

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: chudy223 »

Hahahha no już myślałem że zostanę zmieszany z błotem ale wszyscy jesteśmy ludźmi i wiemy jak czasem jest z finansami, akurat tak wyszło ale żeby z tego powodu naliczać ponad 1800 zł to chyba lekka przesada...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: lodyga »

Zadzwoń do BOK albo poczekaj do jutra aż ktoś z konsultantów będzie, bo sprawa rzeczywiście kiepska.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: Dominik_Plus »

chudy223, te 1900 zł, o których wspomniałeś to prawdopodobnie kara umowna za zerwanie umowy. Jeżeli uregulowałeś już zaległe rachunki to prześlij mi proszę swój numer telefonu przez ten formularz. Przekażę sprawę do Działu Reklamacji gdzie podejmą decyzję o możliwości reaktywacji numeru.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
chudy223
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2013, o 23:22

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: chudy223 »

Ale ja nie zrywałem żadnej umowy, chyba że umowa została sama zerwana po tych dwóch miesiącach...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: sl@w_es »

Czyż nie wywiązywanie się przez 2 m-ce z przyjętego zobowiązania nie jest zerwaniem umowy? Przez Ciebie oczywiście, bo Plus zastosował w tym przypadku jedynie to na co wyraziłeś zgodę podpisując umowę z której jasno wszystko wynika, a że czytać się nie chciało to już nie problem operatora! Daruj więc sobie takie teksty.
To przecież Ty miałeś gdzieś umowę, bo telefon był Ci w tym czasie niepotrzebny, więc pretensje możesz mieć tylko do siebie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: Dominik_Plus »

chudy223, niestety niedotrzymanie warunków umowy jest równoznaczne z jej zerwaniem. :-(
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
chudy223
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2013, o 23:22

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: chudy223 »

Dobrze, więc czy w takim razie mogę się jakoś odwołać aby nie płacić tej kary ? Rozumiem jakbym nie płacił rachunków przez pół roku albo coś ale przecież to były tylko niecałe 2 miesiące, rachunek wynosi teraz 116 zł który został już uregulowany, czy istnieje szansa żeby jakoś to załatwić panie Dominiku ?
Co do pana sl@w_es. Wszyscy jesteśmy tyko ludźmi, akurat wydarzyło się coś takiego, wiem że to był mój błąd do którego się zresztą przyznałem więc niech pan nie prawi kazań przez internet bo pewnie panu też kiedyś zdarzyło się nie zapłacić w terminach jakiś rachunków....
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: sl@w_es »

Wobec Twojego infantylnego podejścia do sprawy gdyby to ode mnie zależało nie miałbym żadnych skrupułów, żebyś tę karę zapłacił w całości, bo co innego trudna sytuacja życiowa, a co innego delikatnie mówiąc, ignorancja czy cwaniactwo.
chudy223 pisze:(...) pewnie panu też kiedyś zdarzyło się nie zapłacić w terminach jakiś rachunków....
NIE, nie zdarzyło mi się, zawsze płacę wszystko na czas. Raz tylko przelew nie dotarł w odpowiednim czasie na konto odbiorcy (nie z mojej winy) za co operator energetyczny nałożył odsetki karne w wysokości 0,18 zł.
Jak człowiek nabędzie pewne nawyki w młodości to trudno na starość odzwyczaić się.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: Dominik_Plus »

chudy223, tak jak napisałem w poprzednim poście:
Dominik_Plus pisze:Jeżeli uregulowałeś już zaległe rachunki to prześlij mi proszę swój numer telefonu przez ten formularz. Przekażę sprawę do Działu Reklamacji gdzie podejmą decyzję o możliwości reaktywacji numeru.
Jeżeli Departament Reklamacji podejmie decyzję o reaktywacji numeru to jednocześnie anuluje karę umowną.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
chudy223
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2013, o 23:22

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: chudy223 »

Okej, wielkie dzięki za pomoc. Pan wyżej powiada ignorancja czy cwaniactwo ? Masz rację miałem nadzieję że będę korzystał z telefonu nie płacąc za niego... Niestety ani ignorancja ani cwaniactwo tutaj nie miała miejsca, telefon został mi wyłączony także nie mogłem z niego korzystać więc pod jakim względem miałem być cwany ? Akurat miałem taką a nie inną sytuację, po powrocie do Polski uregulowałem wszystkie zaległości.
shalashaska
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 26 lut 2013, o 20:00

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: shalashaska »

sl@w_es pisze:Wobec Twojego infantylnego podejścia do sprawy gdyby to ode mnie zależało nie miałbym żadnych skrupułów, żebyś tę karę zapłacił w całości, bo co innego trudna sytuacja życiowa, a co innego delikatnie mówiąc, ignorancja czy cwaniactwo.
chudy223 pisze:(...) pewnie panu też kiedyś zdarzyło się nie zapłacić w terminach jakiś rachunków....
NIE, nie zdarzyło mi się, zawsze płacę wszystko na czas. Raz tylko przelew nie dotarł w odpowiednim czasie na konto odbiorcy (nie z mojej winy) za co operator energetyczny nałożył odsetki karne w wysokości 0,18 zł.
Jak człowiek nabędzie pewne nawyki w młodości to trudno na starość odzwyczaić się.
Ja na to patrzę jako osoba postronna i wydaje mi się że takie zachowanie operatora jak i jego kary są podobne do praktyk Straży Miejskiej czy Inspekcji Transportu Drogowego czyli nazwijmy to po imieniu "skok na kasę". Sam mam poważne zastrzeżenia do plusa jako operatora odnośnie wystawiania rachunków tzn kwoty należności.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: Dominik_Plus »

shalashaska, kara umowna jak sama nazwa wskazuje to jest coś, co jest zawarte w umowie - kwota, na którą się wcześniej umawialiśmy... :-|
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
shalashaska
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 26 lut 2013, o 20:00

Re: Kara za nie dotrzymanie warunków promocji....

Post autor: shalashaska »

Dominik_Plus pisze:shalashaska, kara umowna jak sama nazwa wskazuje to jest coś, co jest zawarte w umowie - kwota, na którą się wcześniej umawialiśmy... :-|
Uważasz ze umowy które podpisujemy są napisane uczciwie? Dwa nie zapłacone rachunki uznawać za zerwanie umowy z nałożeniem kary w kwocie 1900zł? Coś tutaj jest nie tak.
ODPOWIEDZ