Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
miś123
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 sie 2013, o 13:24

Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Post autor: miś123 »

Witam.
Dałem się namówić na postawienie anteny na kominie + ruter DOVADO posiadam modem HUAWEI E3276.
Zestaw działała super przez pierwsze 3-4 dni speed test pokazywał 20-30mb nawet do 50mb po czym się ...... popsuło .... teraz rozłącza mnie co 30 - 40 min, robię restart rutera i znów działa i po 30 - 40 min "ciach" ..... :(((((

Mieszkam w okolicach Wa-wy; od domu to BTS-a mam około 2-3 km (widać w oddali) sygnał super pokazuje.

Jaka może być przyczyna? Różni fachowcy mówią różne rzeczy (wina BTS-a, obciążenie BTS przez siec komórkową i odcinają sygnał LTE ...... itp) - czy to prawda? Ma ktoś na to logiczne wyjaśnienie? Może jakiś kontakt do sprawdzonego "magika od LTE"?

Będę wdzięczny za info i podpowiedzi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Post autor: Krzysiek_Plus »

miś123 pisze:Różni fachowcy mówią różne rzeczy (wina BTS-a, obciążenie BTS przez siec komórkową i odcinają sygnał LTE ...... itp) - czy to prawda? Ma ktoś na to logiczne wyjaśnienie? Może jakiś kontakt do sprawdzonego "magika od LTE"?
Przy obciążonej sieci nie ma możliwości uzyskiwania prędkości na poziomie 20-30 Mb/s.

W pierwszej kolejności przywróć ustawiania fabryczne na routerze i ponownie go skonfiguruj.

W jakiej lokalizacji korzystasz z Internetu? (miejscowość, ulica)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miś123
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2013, o 13:24

Re: Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Post autor: miś123 »

Witam ,

Lokalizacja Stare Babice / k Warszawy ulica Pogodna
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Post autor: Krzysiek_Plus »

miś123, nie mamy zgłoszony żadnych problemów z tego rejonu. Proszę przywróć ustawienia fabryczne na routerze i skonfiguruj go ponownie.

Czy połączenie jest również zrywane przy bezpośrednim wpiętym modemie do komputera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miś123
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2013, o 13:24

Re: Zrywanie sygnału LTE (antena, modem, router)

Post autor: miś123 »

no własnie może tylko 2 razy się zdarzyło , a tak jest OK wiec już zwariowałem .
W poprzednim domu gdzie miałem więcej lasów w koło pięknie śmigało mi na tym samym ruterze i nie było żadnych problemów .
ODPOWIEDZ