Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: Rafcio5905 »

Witam.
mam zamiar wziąć w mixie nokię E51, ale dużo kożystam z neta na telefonie, a symbian, to jak wiadomo system; mam w związku z tym pytanie:
czy na telefon z Symbianem może wejść wirus?? a jak tak, to jak się przed taką okolicznością bronić??
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Postal
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2008, o 14:44
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: Postal »

Generalnie złapanie wirusa na Symbianie graniczy z cudem. Korzystałem z internetu bardzo często w Nokii N-Gage przez dwa lata i nie zdarzyło mi się to wcale. Jak wchodzisz na stronki w telefonie na które również zaglądasz z kompa i niczego do tej pory nie złapałeś na kompie to tym bardziej nie ma obaw.

Są oczywiście AntyWirusy na Symbiania, korzystałem nawet z jednego, ale do niczego to się nie przydaje i tylko spowalnia system.

Słyszałem parę razy o różnych syfach na Symbiania, ale są to na razie nieliczne przypadki i nie ma się co przejmować.
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: Piecu »

Postal pisze:Generalnie złapanie wirusa na Symbianie graniczy z cudem.
Na S60v2 jest stosunkowo dużo złośliwego oprogramowania. Bez problemu można również ściągnąć instalkę i podesłać komuś, kogo się nie lubi :-P
Rafcio5905, jeżeli chodzi o system S60v3 (m. in. E51), otrzymasz moje najszczersze gratulacje, jeżeli Twój telefon zostanie zainfekowany :-)
Awatar użytkownika
Postal
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2008, o 14:44
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: Postal »

Piecu pisze:można również ściągnąć instalkę i podesłać komuś
No właśnie, ściągnąć świadomie i komuś podesłać. A nieświadomie złapać wirusa na telefon to trzeba się postarać i być zdolnym ;-)
Awatar użytkownika
Rafcio5905
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:44
Lokalizacja: okolice Mogilna, Kuj.-Pom.

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: Rafcio5905 »

Postal pisze:Generalnie złapanie wirusa na Symbianie graniczy z cudem.
to pięknie:-) ale znając życie, to z moim pechem i tak jakiegoś syfa złapię... :-/
Postal pisze:nieświadomie złapać wirusa na telefon to trzeba się postarać i być zdolnym
ja na szczęscie ani specjalnie zdolny nie jestem... ;-)
janex83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 9 mar 2009, o 12:23
Lokalizacja: USTKA/SŁUPSK

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: janex83 »

ja uzywałem paru modeli telefonow opartych na platformie symbian i chyba tylko raz złapałem jakiegos wira było to dawno temu na noki 7650 :) z tych nowszych nie zdarzyło mi sie jeszcze
+)

Obrazek
Obrazek
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Re: Wirusy na Symbianie- proszę o pomoc

Post autor: wojtekj »

ogólnie to jest tak

symbian s60 i symbian s60v2 nie miały zabezpieczeń czyli wszystko się instalowało jak chciało i kiedy chciało natomiast s60v3 ma zabezpieczenia takie, że każdy program itp jaki chcesz zainstalować musi być podpisany przez nokię lub przez Ciebie certyfikatem z Twoim IMEI ;) tak że już jest dużo lepiej ;D
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
ODPOWIEDZ