Przedłużanie umowy

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: simplusowiec »

Do kiedy masz okres rozliczeniowy?
Awatar użytkownika
eliop
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 29 paź 2009, o 15:05
Lokalizacja: Tychy

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: eliop »

Na fakturze pewnie widnieje termin płatności poza tym przy przedłużaniu umowy nikt nie sprawdza czy masz jakieś zaległości :-D

Reszty chyba nie muszę pisać...
Amcia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, o 20:21
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn/LKJ Zabajka

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: Amcia »

simplusowiec pisze:Do kiedy masz okres rozliczeniowy?
Mistrzu, nie wiem. Nie mam nigdy faktur w łapie. Faktura wystawiona 10tego, termin płatności upłynął 20tego, a na Plus.pl jak się zaloguję to mam na czerwono, że trza zapłacić ^^


@eliop
No właśnie nie wiem, bo mam wujka w Plusie, który mówi, że trza zapłacić, a jego znajomy, który zajmuje się firmami mówi, że nie... Bądź tu mądry i zbieraj gruz ;p
Awatar użytkownika
eliop
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 29 paź 2009, o 15:05
Lokalizacja: Tychy

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: eliop »

Amcia pisze:
simplusowiec pisze:Do kiedy masz okres rozliczeniowy?
Mistrzu, nie wiem. Nie mam nigdy faktur w łapie. Faktura wystawiona 10tego, termin płatności upłynął 20tego, a na Plus.pl jak się zaloguję to mam na czerwono, że trza zapłacić ^^


@eliop
No właśnie nie wiem, bo mam wujka w Plusie, który mówi, że trza zapłacić, a jego znajomy, który zajmuje się firmami mówi, że nie... Bądź tu mądry i zbieraj gruz ;p
W EBOK-u możesz mieć info że trzeba zapłacić ale umowe i tak spokojnie możesz przedłużyć a potem zapłacić fakture.
Amcia
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, o 20:21
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn/LKJ Zabajka

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: Amcia »

Wujek, który pracuje w Plusie w Rzeszowie powiedział mi, że muszę zapłacić rachunek bo inaczej tego system nie przepuści... Kto ma racje? ;x
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: yeti »

wujek na szkolenie a ty możesz podpisywać umowę.
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: Orfi »

Niestety tak kolorowo nie jest, jeżeli rachunek nie został opłacony i jest już kilka lub kilkanaście dni po terminie to nie możesz podpisać umowy na nową aktywację ani przedłużyć starej ( z nowym telefonem). Sam tego doświadczyłem i chociaż zwłoka w płatności nie była długa, bo ok. 4 dni, to sprzedawca w punkcie Plusa odmówił mi nowej aktywacji. Po opłaceniu faktury, 2 dni później nie było problemu, z podpisaniem umowy.
Orfi
Awatar użytkownika
Soyer's
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2009, o 20:01

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: Soyer's »

Śmiało możesz przedłużyć umowe problemy mogą zacząć się jeśli upłynie 30dni od terminu płatności.
Co do nowych aktywacji to musisz mieć zapłacone rachunki,ale z tego co zrozumiałam koledze chodzi i przedłużenie umowy!
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy

Post autor: Orfi »

Zauważyłem, że od początku tego roku Plus stał się bardziej rygorystyczny, w przestrzeganiu terminowości dokonywania opłat za faktury. Wcześniej jeżeli zdarzała się 7 dniowa zwłoka, po prostu przesyłali SMS z informacją, że upłynął termin płatności faktury i proszą o wpłatę a obecnie dzwoni konsultant sieci i słownie ponagla lub proponuje ustalenie terminu wpłaty np. tego samego dnia lub za 2 godziny albo natychmiast, bo w przeciwnym wypadku zablokuje połączenia wychodzące. Dobrze, że chociaż nie doliczają odsetek karnych tak jak Orange. Jeżeli upłynie 30 dni od terminu płatności deaktywują kartę SIM i wtedy zaczynają się już poważniejsze kłopoty.
Orfi
ODPOWIEDZ