36i6 - dziwny problem

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

36i6 - dziwny problem

Post autor: witan93 »

Tydzień temu zamówiłem sobie jakąś grę z wap.plus.pl za 10.98zł. Zamówiłem ją mając tylko 14gr na koncie. (chciałem sprawdzić czy konto będzie na minusie). Żadnych pieniędzy mi nie zabrało i nadal miałem 14gr. Następnego dnia dla sprawdzenia czy nie pobierze po raz kolejny obejrzałem jakiś film na wap.plus.pl za 1,22zł. Po raz kolejny pieniędzy nie zabrało. Do dnia dzisiejszego ciągle mam 14gr. Ktoś też tak ma? Ciekawy jestem czy w końcu zabiorą mi zaległe pieniądze.

Ps. 3 tygodnie temu nie pobrało mi opłaty za dostęp do "Drogowskaźnika" na 30 dni.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2009, o 17:29 przez witan93, łącznie zmieniany 1 raz.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: 36i6 - dzwiny problem

Post autor: pasqal »

Szczerze mówiąc, to mi szkoda środków na takie rzeczy ;-) nie bawiłem się nigdy w kupowanie aplikacji przez telefon w ofercie pre-paid. Wydaje mi się, że pieniądze prędzej czy później odbiorą.
Jeśli nie uregulują swojej należności, zawsze jeszcze możesz napisać reklamację, że powinni Ci zabrać kwotę, a tego nie zrobili :-P
And remember: respect is everything…
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: 36i6 - dzwiny problem

Post autor: witan93 »

Ja też nigdy nic nie kupuje bo wszystko mam w necie :D Robiłem to tylko dla testów czy zabiorą kasę czy nie. No i właśnie nie zabrali. Jak nie zabiorą to się nie obrażę :lol:
Awatar użytkownika
4EverWithPlus
Starszy Plusmaniak
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2008, o 15:12
Lokalizacja: Szprotawa

Re: 36i6 - dzwiny problem

Post autor: 4EverWithPlus »

Ja tak miałem ale lata temu, w 2004 roku :-) Miałem wówczas Nokię 3510i (nr w mixplus) i wszedłem na internet przez wap. Nie pobrali mi za 5 min. nawet grosika. 2 dni później, spędziłem 5h ściągając sobie dzwonki w formacie midi przez wap i przeglądając sobie stony. Nadal nic nie zabrali. Nazajutrz rano na ekranie telefonu pojawiła mi się ikonka kłódki :-) Nie mogłem wykonywać ani odbierać połączeń. Zadzwoniłem do BOKu aby zapytać so się stało, finał - z 34 zł które miałem na koncie zostało mi -160 zł :-D I spłacić niestety musiałem (i to przez BOK podając telekody), bo to była umowa w MixPlus I.

Nie polecam takich eksperymentów jeżeli szkoda Ci numeru telefonu. Jeżeli nie. testuj :-P
Obrazek
Data aktywacji karty 2004-11-03 14:23
Aktualny (34) telefon - Nokia 7230
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 36i6 - dzwiny problem

Post autor: mariusz9a »

W związku z tym że to platforma Alcatela opłata zostanie Ci pobrana przy zasileniu konta, ponieważ aktualne środki są zbyt niskie abyś zapłacił za usługi. Jeśli tak się nie stanie to masz po prostu szczęście i trafiłeś na jakiś błąd :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: witan93 »

Jak doładuje konto to was poinformuje czy zabrali.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: tomek »

no to dziwne to by było gdyby zabierali dopiero po doładowaniu, bo w ten sposób można na trochę naciągnąć Plusa, a wątpię, że nie przewidzieli by tego.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: witan93 »

Doładowałem konto i nic nie zabrali. Dziwne by było gdyby zabierali po doładowaniu.
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

O.K to teraz ja mam pytanie. Podobna tamatyka, tez związana z opłatami w Plusie.

No więc tak zacznę od tego, że moja ciocia przenosiła numer z Plusa do Play. Na swoim koncie miała cos ponad 11 tys punktów programu 5Plus,więc postanowiliśmy kupić starter z Simplusa i doładowac na kwote 250 zł za te punkty. Numer w Play działał już 5 kwietnia... A po co ten starter ?? Do nabijania minut "Zbieraj minuty w Firmie" aktywowałem tą usługe wczoraj cioci, chyba 6 zł kosztowała. Wyliczyłem, że za te pieniądze będe miał ok. 347 minut do Play, czyli ciocia będzie miała do wykorzystania dzięki tej usłudze ok. 172 minuty do wszystkich sieci. Jednak najlepsze jest to, że zamiast tych 72 GR liczy 29 GR (Taryfa Twój Profil) bo ten numer system widzi chyba dalej jako plusowy. Dlatego nabijam dalej minuty cioci, obecnie ma już cos 4 godziny nabite z tej usługi. Numer z którego dzwonie zarejestrowałem na siebie.

I moje pytanie brzmi czy mogę mieć z tego jakieś nieprzyjemności?? Np. Jak zobaczą całą sytuacje i będą chcieli ja "wyprostować" i naliczą mi te rozmowy po normalnej stawce do Play i kazą zapłacic. Jest to możliwe??
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
Awatar użytkownika
madziq
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:40
Lokalizacja: Wieś ;D

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: madziq »

Eee. Nic Ci nie zabrali? To rzeczywiście dziwne ^^. Ja miałam podobnie, ale przy doładowaniu automatycznie ściągnęło kasę :F.
Ale czekaj, czekaj. I tak Ci zeżrą ;d.
Madźka. (;
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: mariusz9a »

HuMOryStycZnY93 pisze:I moje pytanie brzmi czy mogę mieć z tego jakieś nieprzyjemności?? Np. Jak zobaczą całą sytuacje i będą chcieli ja "wyprostować" i naliczą mi te rozmowy po normalnej stawce do Play i kazą zapłacic. Jest to możliwe??
Jeśli za połączenie nie naliczyło w czasie rzeczywistym to już nie naliczy. Widać numer nadal widnieje w ich rejestrach jako własny. Należy się tylko cieszyć i włączyć zniżkę "taniej do Plusa" lub w ogóle olać zniżkę i kupić pakiet do Plusa (7gr/min) i nabijać ile się da :lol:

PS. ja kiedyś w Plusie miałem taka niespodziankę że w ogóle nie naliczali mi opłat niezależnie do jakiej sieci dzwoniłem :-D Do tej pory nic mi za to nie pobrali.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Tylko jest mały problem no :lol: Bo Jak włączyłem "Darmowy numer" w plusie za 10 zł to i tak mi nalicza za połączenie "29 gr" jeszcze specjalnie dla testów włączyłem profil "Taniej do Plusa" gdzie minuta kosztuje "19 gr" i wtedy zaczeło mi naliczac 59 gr za połączenie!!! Więc teraz już nic z tego nie rozumiem :-/ Numer już chyba nie widnieje w systemie jako ich tylko tylko jako "niczyj" ?? Bo jakby widniał jako PLAY to naliczało by przecież po 72 GR/Min
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
Simplus

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: Simplus »

Wnioski płyną z tego takie:

Jeśli znasz buga w systemie, chcesz z niego korzystać (pomijając kwestie etyczne) to:

1) Nie przekombinuj. Im więcej zmian dokonujesz aby jeszcze bardziej skorzystać, tym większa szansa, że raczej na tym stracisz niż zyskasz (systemy mogą być gdzieniegdzie dziurawe - ale nie są dziurawe jak sito).

2) Nie dziel się tą informacją z innymi. Jeśli to zrobisz to bug długo nie pożyje - pracownik plusa z chęcią zgarnie jakiegoś bonusa za zgłoszenie dziury w systemie - to łakomy kąsek, a Internet mają dziś wszyscy.

3) Ciągnij ile się da. Z reguły od takich rzeczy nie pobierają opłat wstecz (choć zależy to też trochę od rodzaju dziury i skali jej wykorzystania.

Swoją drogą to dziury w przeróżnych systemach mnie czasami przerażają. Znam osobę, która odkryła w zeszłym roku (przez przypadek) prosty sposób na wypłatę gotówki z bankomatów jednego z największych banków w Polsce bez podawania PIN-u! Błąd został oczywiście zgłoszony i jest już poprawiony.
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Aaaa i tak na tym już duzooooo zarobiłem ;-) Włączyłem spowrotem Taniej do Wszytskich i dalej kasuje po 29gr/min za ten numer.

A cioci "nabiłem" cos 400 minut. I obecnie ma 780 minut do wszystkich sieci i 25 h do PLAY do 21 Kwietnia :lol:
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: 36i6 - dziwny problem

Post autor: pasqal »

Hehe, no proszę. Nawet się nie spodziewałem, że takie błędy mogą wystąpić przy przeniesieniu numeru. Ale cóż, strata operatora ;-)
HuMOryStycZnY93 pisze:obecnie ma 780 minut do wszystkich sieci i 25 h do PLAY do 21 Kwietnia :lol:
A potem co: minie 21 kwietnia i cały pakiet, co go nabiłeś, przepadnie? ;-)
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ