Odzyskanie, reaktywacja numeru.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Akucza
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:32

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Akucza »

Dzień dobry
Mam numer plusa od kilkunastu lat. Przeniosłam go do wirtualnej sieci na kartę. Mało znanej sieci. Oczywiście zapomniałam doładowywać konto i w czwartek numer został dezaktywowany. Po rozmowie z konsultantem tamtej sieci uzyskałam informację, że już nic się nie da zrobić.
Moje pytanie: czy można ten numer przenieść do sieci plus i reaktywować? Wiadomo, że Plus ma większe możliwości i w dodatku to macierzysta sieć tego numeru.
Proszę o jakieś ukierunkowane w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: mariusz9a »

Według prawa telekomunikacyjnego, masz miesiąc czasu na przeniesienie numeru, po wygaśnięciu umowy świadczenia usług telekomunikacyjnych. Pytanie czy tamta "firma" przestrzega tego prawa i ogarnie temat oddania numeru do innej sieci.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Akucza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:32

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Akucza »

mariusz9a pisze: 1 lip 2023, o 13:49 Według prawa telekomunikacyjnego, masz miesiąc czasu na przeniesienie numeru, po wygaśnięciu umowy świadczenia usług telekomunikacyjnych. Pytanie czy tamta "firma" przestrzega tego prawa i ogarnie temat oddania numeru do innej sieci.
Czyli warto spróbować przenieść numer?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: mariusz9a »

Zawsze warto - w końcu nie ma nic do stracenia ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Akucza,
Akucza pisze: 1 lip 2023, o 09:40 Moje pytanie: czy można ten numer przenieść do sieci plus i reaktywować?
Klient otrzymuje uprawnienie do przeniesienia swojego numeru do 1 miesiąca od daty dezaktywacji usługi u dotychczasowego Operatora.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dariusz1972
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2023, o 17:40

Odzyskanie starego numeru

Post autor: Dariusz1972 »

Witam 3 lata temu mniej więcej przestałem płacić numer na kartę przez co prawdopodobnie rok później odcieli noi numer ma nowego właściciela ale gdy dzwonię na ten numer próbuje już od miesiąca się dodzwonić ale do staje komunikat że wybrany numer jest nieosiągalny z wiązku z czym jeśli tak się dzieje
I numer może trafić do wolnej puli to jest jakaś opcja a by go przejaść bez jazdy po całej Polsce w poszukiwaniu startera z tym numerem???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Dariusz1972,

nie, nie ma takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dariusz1972
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2023, o 17:40

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Dariusz1972 »

Joanna_Plus
Szkoda bo wiem że ten numer jest już dezaktywowany,ale i tak dzięki za pomoc
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: wlo »

Dariusz1972 - sprawdzałeś, czy numer jest dostępny?
Jeśli jest dostępny (dla abonamentu, bo w prepaidzie tego nie zrobisz), stosunkowo tanio można go pozyskać ;-)
Przeniesienie do prepaida to już pikuś ;-)
Dariusz1972
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2023, o 17:40

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Dariusz1972 »

Wlo
Nie sprawdzałem ale sprawdzę dzięki
Akucza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:32

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Akucza »

mariusz9a pisze: 1 lip 2023, o 13:49 Według prawa telekomunikacyjnego, masz miesiąc czasu na przeniesienie numeru, po wygaśnięciu umowy świadczenia usług telekomunikacyjnych. Pytanie czy tamta "firma" przestrzega tego prawa i ogarnie temat oddania numeru do innej sieci.
Byłam w salonie Plusa, złożyłam wniosek o przeniesienie numeru do Plus. Niestety odmowa, ponieważ numer jest nieaktywny. Poprzedni operator odmówił aktywowania numeru, a Plus rozkłada ręce. Co teraz?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: mariusz9a »

Jeśli jesteś pewna że nie minął miesiąc to skarga do UKE.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Akucza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:32

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Akucza »

Naprawdę nic z tego nie rozumiem. Piszę do tej sieci, w której jest numer, żeby aktywowali numer, oni nie mają takich możliwości technicznych. To kto ma?
Kto mi pomoże rozwiązać zagadkę?
Co powinnam zrobić, żeby wreszcie odzyskać numer?
Czy ktoś może mi pomóc?
Mogę podać numer sprawy o przeniesienie numeru do Plusa 000030603579251001, żadnego innego numeru na wniosku nie widzę.
Proszę o pomoc. Może wreszcie się coś wyjaśni.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: mariusz9a »

Napisałem Ci że musisz zgłosić sprawę do urzędu, dokładniej do UKE. Możesz to zrobić na ich stronie. Plus jako potencjalny biorca numeru chyba raczej nie jest stroną w sprawie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Problem musisz zgłosić Ty, bo Ty jesteś właścicielem numeru.
Swoja drogą dobrze przewidziałem, że taki operator "krzak" będzie miał problem z wywiązaniem się z obowiązującego prawa... Jakoś mnie to nie zdziwiło. Możesz ich sama postraszyć prawem telekomunikacyjnym, że musza wydać numer do innego operatora. oczywiście kluczowy jest tutaj termin miesiąca. bo jeśli w chwili składania wniosku o przeniesienie w plusie minęło więcej czasu, to jest już pozamiatane.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Akucza
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2023, o 09:32

Re: Odzyskanie, reaktywacja numeru.

Post autor: Akucza »

mariusz9a pisze: 25 lip 2023, o 14:36 Napisałem Ci że musisz zgłosić sprawę do urzędu, dokładniej do UKE. Możesz to zrobić na ich stronie. Plus jako potencjalny biorca numeru chyba raczej nie jest stroną w sprawie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Problem musisz zgłosić Ty, bo Ty jesteś właścicielem numeru.
Swoja drogą dobrze przewidziałem, że taki operator "krzak" będzie miał problem z wywiązaniem się z obowiązującego prawa... Jakoś mnie to nie zdziwiło. Możesz ich sama postraszyć prawem telekomunikacyjnym, że musza wydać numer do innego operatora. oczywiście kluczowy jest tutaj termin miesiąca. bo jeśli w chwili składania wniosku o przeniesienie w plusie minęło więcej czasu, to jest już pozamiatane.
Nie minął jeszcze miesiąc, ale za kilka dni minie.

Dostałam odpowiedź na maila od tej sieci:
Karta została dezaktywowana w związku z brakiem zasilenia podtrzymującego jej ważność. To powoduje, że nieaktywny numer trafia do kwarantanny i przez rok, zarówno my jak i inny operator, nie może z nią nic zrobić. Nie istnieje również możliwość przeniesienia dezaktywowanego numeru do innej sieci, gdyż inny operator również nie dokona jej aktywacji.

Biuro obsługi klienta
Telegrosik, DoGadania i Izzi na kartę.

Czy oni mają rację?
Czy po prostu nie wiedzą o zmianie przepisów?
ODPOWIEDZ