Duplikat karty

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pavlo1920
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 cze 2014, o 03:43

Re: Duplikat karty

Post autor: pavlo1920 »

Przeczytałem gdzieś że można też zarejestrować kartę za pomocą kodu puk. Można tak czy tylko numer seryjny karty?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duplikat karty

Post autor: sl@w_es »

pavlo1920 pisze:Przeczytałem gdzieś że można też zarejestrować kartę za pomocą kodu puk. (...)
Gdyby była taka możliwość to z pewnością Specjalista Plusa udzieliłby Ci takiej odpowiedzi.
Używając numeru w ofercie na kartę zaakceptowałeś Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL Sp. z o.o. dla Abonentów Simplus/Sami Swoi gdzie dokładnie przedstawione są warunki świadczenia usługi. Tobie jednak, nieprzydatnym przez kilka lat wydała się lektura tego dokumentu, a teraz próbujesz wszelkich sposobów (czasami śmiesznych) na odzyskanie numeru. Każdy operator musi działać w ramach obowiązującego prawa; UKE czuwa.
Czy te wszystkie instytucje w których podałeś ten numer telefonu też świadczą Ci usługi bez rejestracji, podania danych? W zdecydowanej większości NIE, więc weź się w garść i... podepnij nowy numer telefonu tam gdzie jest to konieczne.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

pavlo1920,
pavlo1920 pisze:Przeczytałem gdzieś że można też zarejestrować kartę za pomocą kodu puk.
Nie. Do rejestracji numeru należy przedstawić następujące dane:

• numer telefonu;
• numer karty SIM;
• imię i nazwisko;
• PESEL;
• typ oraz numer dokumentu tożsamości;
• adres.

FAQ: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=2817.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 243
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Duplikat karty

Post autor: cedero »

Witam serdecznie,
moi rodzice posiadają kartę SIM (prepaid) zarejestrowaną na mnie. Ponieważ jest to stara karta chcę ją wymienić. Rodzice mieszkają jednak daleko ode mnie więc muszę z salonu wziąć nową kartę i pojechać z nią do rodziców.
Pytanie moje jest następujące: czy mogę iść po kartę np. dzisiaj i aż do momentu aktywacji nowej karty w telefonie (będąc u rodziców za kilkanaście dni) stara karta będzie działała? Czy jest inaczej - że w przeciągu <24h nowa karta stanie się aktywna a stara zostanie wyrejestrowana?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj cedero,

zmiana taka zazwyczaj odbywa się automatycznie (dotychczasowa karta przestaje działać, nowa zostaje uaktywniona).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 243
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Duplikat karty

Post autor: cedero »

Czyli muszę się udać po kartę tuż przed wyjazdem do rodziców... OK, dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

cedero,

tak, chyba, że nieopodal rodziców jest jakiś punkt/salon. Przy wymianie karty ważne jest, aby konto numeru było aktywne (posiadało dodatnie saldo + zachowany termin ważności konta). Koszt nowej karty to 12,30 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cedero
Szalony PlusManiak
Posty: 243
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:35

Re: Duplikat karty

Post autor: cedero »

Mogę i tak pokombinować bo faktycznie u nich jest punkt. Konto oczywiście cały czas aktywne z dodatnim saldem i ważnością na wychodzące połączenia. Czytałem tu na forum o opłacie przy wymianie. Podczas rozmowy kilkanaście dni temu z BOK powiedziano mi jednakże że z racji wieku owej karty wymiana będzie bezpłatna. Karta jest chyba z 2001 roku, przy wysłaniu kodu np. z zapytaniem o usługi czy stan pakietów przychodzą puste smsy, wyświetla się nieprawidłowy stan konta jak to kiedyś na wyświetlaczu więc faktycznie czas na wymianę.
Dam znać jak z tą opłatą.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

cedero,
cedero pisze:Podczas rozmowy kilkanaście dni temu z BOK powiedziano mi jednakże że z racji wieku owej karty wymiana będzie bezpłatna. Karta jest chyba z 2001 roku, przy wysłaniu kodu np. z zapytaniem o usługi czy stan pakietów przychodzą puste smsy, wyświetla się nieprawidłowy stan konta jak to kiedyś na wyświetlaczu więc faktycznie czas na wymianę.
Jest taka promocja, znosząca opłatę w przypadku posiadania karty wyprodukowanej przed rokiem 2005, ale dotyczy to kart SIM w usługach Plus Abonament: https://www.plus.pl/indywidualna/regula ... ty_SIM.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duplikat karty

Post autor: sl@w_es »

[color=#00BF00]Joanna_Plus[/color] pisze:(...) Do rejestracji numeru należy przedstawić następujące dane:

• numer telefonu;
• numer karty SIM;
• imię i nazwisko;
• PESEL;
• typ oraz numer dokumentu tożsamości;
• adres.

FAQ: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=2817.
Ok, rozumiem powyższy tekst, ale mam pytanie w związku z wątkiem: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=14963
- Czy jeśli ktoś nie posiada numeru karty SIM, ale zna kod PUK (niezbędny do zalogowania się w PlusOnline) to czy na podstawie wydruku z PlusOnline z zakładki KONTO i FORMALNOŚCI > DANE TELEFONU będzie możliwa rejestracja numeru telefonu?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

sl@w_es,

w powyższym przypadku pracownik punktu, może skontaktować się z naszym działem wsparcia sprzedaży.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ziuta
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 08:32

Re: Duplikat karty

Post autor: ziuta »

Witam, otrzymałam wczoraj duplikat zaginionej karty sim, jednak okazało się, że pracownik plusa źle przepisał numer. Mam teraz kartę obcej osoby zarejestrowaną na moje dane osobowe, czy da się to naprawić?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj ziuta,

tak, potrzebna będzie jednak korekta wniosku i ponowne jego przesłanie przez punkt.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
troolek1986
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:09

Duplikat karty sim w simplusie.. ile sie czeka na aktywacje?

Post autor: troolek1986 »

witam zrobiłem duplikat karty sim ...chcialem nano wydali micro ale ciort ,dociąlem w komisie..i ile sie czeka na aktywacje tej nowej bo czekam juz od wczoraj od godiny 9:30...i gdzie mozna wyrobic nano sim albo jak zamówic duplikat nano sim bo salon w wieluniu tego nie ogarnia
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, o 11:23 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki – ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duplikat karty

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj troolek1986,

takiej wymiany dokonać możesz w każdym z naszych punktów.
troolek1986 pisze:i ile sie czeka na aktywacje tej nowej bo czekam juz od wczoraj od godiny 9:30..
Dotychczasowa karta SIM działa?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ