Rezygnacja z Plusa

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

greggis pisze:Już widzę ceny telefonów w kontraktach na 12 m :-/
Dokładie,w ofercie PWA na 24m ceny poszybowały w górę, a co dopiero na 12m ;-)
Pozostaje tylko dopasować się do trendu obecnego czasu,czyli branie zniżek,dodatkowych bonusów itp.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mardall
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2008, o 20:44

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: mardall »

Może ktoś już dostał ta propozycję na 12 miesięcy z telefonem dla rezygnujących z powodu zmiany regulaminu?
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

przyłączam sie do pytanie :D kto ma chwalić sie tu.
marco8207
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2009, o 16:56

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: marco8207 »

Siema! Ja mogę powiedzieć, że jestem w nieco komfortowej sytuacji gdyż z PLUSEM dosłownie przed miesiącem przedłużyłem umowę i to na dwa rachunki. Telefoniki prawie nówka a tu taka niespodzianka :-D . Po upewnieniu się na bok o możliwości zerwania umowy bez poniesienia konsekwencji to było najlepsze co w danym dniu mogło mnie spotkać. Oczywiście natychmiast udałem się do salonu firmowego PLUSA dokonując rezygnacji z dotychczasowej umowy. (Chyba logiczne? :lol: ) Dosłownie po 2 godzinach tel. od miłej pani z bok. Oferta to abonament na 12 miesięcy z 50% rabatem tj. 27.5zł. W tym 115 minut do wszystkich sieci oraz możliwość wykupienia za 10 PLN 450minut wewnątrz sieci do 3 wybranych osób. Oczywiście o każdej porze. Jestem w pełni usatysfakcjonowany! Zostaję!!!! Bravo PLUS!!!! Nowy tel za 12 miesiączków :-D
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Marcin34 »

A domnie dzwonili w dzień zanim złożyłem wypowiedzenie,ale nie mogłem odebrać fona. Wypowiedzenie posżło tak czy siak dziś póżniej z przeniesieniem numeru. Może zadzwonią, wkońcu dużo unich kasy zostawiam. A jeśłi nie, trudno,płakał nie będe;)
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: loos »

Jak otrzymam to pisemko z fakturą o zmianie regulaminu to składam rezygnację.

1sza aktywacja styczeń 97`, może się wysilą trochę przez telefon... wiem ze i tak maja mnie w ... a moja postawa jest roszczeniowa i że bym chciał wszystko za darmo :) pewnie że tak...

aha i jeszcze mam dwa pytania, bo nie zmieniałem operatora nigdy...

z numerami bym chciał zmienić opa (w sumie to nie chcę ... ale jak klient nie krzyczy to nie ma) ale tak żeby plus do mnie zadzwonił. :) nie śpieszy mi się odchodzić, a może na telefonach parę stówek ugram

składam samą rezygnację z plusa? w salonie? czy od razu też muszę iść do innego operatora i wnosić o przeniesienie numeru ?

tylko tak aby ewentualnie nie przenieśli od razu tylko zadzwonili jeszcze...

dziękuję z góry za odpowiedź.
Joseph
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2009, o 21:36

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Joseph »

A ja nie zrezygnuję.Może w Plusie nie jest najtaniej ale przynajmniej przez cały okres korzystania z usług tej sieci (6 lat) nigdy nie miałem problemów (czego nie mogę powiedzieć o Orange i Erze z usług których korzystałem wcześniej).Śmieszą mnie wogóle kombinatorzy którzy wykorzystują fakt zmiany regulaminu przenoszą numery do innych sieci po to aby dostać nowy "telefonik"."Pozdrawiam" w szczególności tych którzy przechodzą do Play,jeszcze będziecie żałować (tak jak paru moich znajomych którzy nabrali się na niskie ceny).Tym którzy zastanawiają się nad odejściem radzę się jeszcze zastanowić.Jak już chcecie jakoś skorzystać to poproście w Salonie Firmowym o dodatkowe pakiety minut (bodajże po 25/mc).
Pozdraiwam
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: szewol »

Jakoś z dużej chmury mały deszcz:

Plus jest dobrze przygotowany na potencjalną falę rezygnacji związanych ze zmianą regulaminu. Pomimo specjalnej kampanii Play i informacji w mediach, fala rezygnacji z usług nie jest bardzo duża. Plus przygotował specjalne nagrody pieniężne dla salonów za redukcję do minimum liczby przyjętych rezygnacji z usług. Według nieoficjalnych informacji, większość klientów, która jednak taką rezygnację złożyła, podpisała równocześnie nową umowę ze swoim dotychczasowym operatorem, czyli Polkomtelem. Plus zachowuje wówczas dotychczasowego abonenta, choć musi mu zaoferować nowy telefon lub nieco lepsze warunki kontraktu.

źródło: GSMOnline.pl
zaraz wracam
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 5 lut 2009, o 12:20

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: zaraz wracam »

Witam! W kwietniu podpisałem nową 24miesięczną umowę, którą wypowiedziałem w zeszłym tygodniu w związku z nowym regulaminem. Efekt abonament tańszy o 50% umowa 12miesięcy. Chodziło mi głównie o umowę roczną i to mam a z Plusa i tak nie miałem zamiaru rezygnować ale tym sposobem odbiłem sobie niezbyt udane negocjacje z poprzednich lat.
Awatar użytkownika
homzik
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 6 maja 2009, o 23:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: homzik »

Mialbym kilka pytan:

1. Data platnosci rachunku za czerwiec wraz z ktorym przyjdzie nowy regulamin to 17 czerwca - rozumiem, ze od tej daty mam jeszcze 7 dni, aby rozwiazac umowe z powodu regulaminu?

2. W zasadzie to nie chcialbym odchodzic z Plusa, ale chcialbym otrzymac nowa oferte i przedluzyc wszystkie 3 abonamenty firmowe na nowych warunkach - po ilu dniach powinien ktos zadzwonic i przedstawic oferte? Czy w przypadku iPlusa tez daja jakas lepsza oferte?

3. Rozumiem, ze jesli wycofam wypowiedzenie i podpisze nowa umowe gdy stara umowa byla wazna do lutego, to 12/24 miesiace beda liczone od momentu podpisania umowy, a nie od lutego 2010?

4. Czy mozecie podac jakies przyklady ofert 'zatrzymaniowych' dla klientow indywidualnych przy niskim abonamencie? Ktos pisal, ze przy umowie na 12 miesiecy daja 50% rabatu na abonament i jakis pakiet minut.

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.
Homzik poleca laptopy -> http://laptopy.yyy.pl
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: loos »

1. Nie wiem jak u ciebie to wygląda ale nam przyszła faktura jakos w drugiej połowie maja. ogólnie jest napisane ze wypowiedzenie można złożyć w tydzień po terminie płatności faktury u mnie to 1 czerwca.

a ta data co mówisz 17 danego miesiąca to po prostu okres rozliczeniowy.
w przypadku rezygnacji z usług przeszedłbyś do innego operatora tak jak ja dajmy na to 17 lipca ( miesiąc trzeba poczekać i to wlaśnie do 17 dnia miesiąca zgodnie z okresem rozliczeniowym)


2. co do Iplusa to nie wiem. w piątek ten składaliśmy 2 wypowiedzenia z przeniesieniem numerów do Play`a
3 inne nr-y przeszły z automatu bo już umowa się skończyła.

przyjęli i podpisali, z tym ze miły Pan proponował na szybko abo 65 netto 240 min do wszystkich i minutę jakoś po 35 gr chyba

3. tu nie odpowiem ale juz ktoś mówił ze aneksy "zerują" czas umowy

4. to że przy 12 miesiącach bez aparatu schodzą z abonamentu to raczej żadna łaska chyba u wszystkich tak jest. nie wiem jak pakiety minutowe.


jeśli chodzi o mnie to wyglądało to tak ze wypełniłem formularz na stronie play`a - zgłoszenie o kontakt z doradcą play dla firm

telefon w niedługim czasie, umówiliśmy się u mnie w domu, pogadaliśmy o terminach co ci powiedziałem w pkt 1szym. wysłałem później dokumenty mailem [ skany ]
kolejny raz umówiliśmy się na mieście , odebraliśmy 2 komplety dokumentów do wypowiedzenia umowy z przeniesieniem numeru (a kolejne 3 dokumenty sam facet załatwiał/ wysłał bo my nie bylińmy potrzebni przy tym skoro tam umowa juz wygasła)

następny etap to wybór telefonów/abonamentów i to też mailem. Jest ok nie trzeba latać do punktu.

a czy plus będzie dzwonił to nie wiem dalej na jakiej zasadzie to działa ale w piątek nikt nie dzwonił do mnie. a dalej to się okaże w poniedziałek, nie wiem czy to wypowiedzenie było "skuteczne" ze już nie będą dzwonić czy jak... to juz nie istotne.

pozdrawiam

więc jeśli też masz termin płatności 1 czerwca to generalnie w poniedziałek jest chyba ostateczny dzień na składanie wypowiedzeń. więc musiałbyś trochę nachodzić i naczekać.
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Marcin34 »

Ja zaś z kolei podziele się innym spostrzeżeniem. Po złożeniu wypowiedzenia, po wynegocjowaniu warunków dla umowy na rok, zaczynam stwierdzać iż jednak można więcej dostać. Mam więc pytanie- bo wsumie choć tam znimi już coś wynegocjowąłem- ale -pani miała sie odezwać po 2-3 dniach(imiała przyjsc nowa umowa) - a już ponad tydzień milczy. - czy jesli pójde do playa i podpisze umowe amoge juz to zrobić to czy tu nie będa mi robili potem żadnych numerów.
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

No to i moja kolej... mam 100 minut w Plusie za 20 pln (taki dziwny abo będący mutacją godzin 40)
60 + 40 min wszędzie.
Podczas ustalania warunków pytałem sie czy na następny miesiąc przechodzi te 60 i te 40... tak tak tak napewno. :) 1 biling i niewykożystane 40 min przepada. Przechodzi tylko to co pierwsze nie zeszło z 60.

Bleeee... a mogło być tak miło. Teraz za kare 40 min bede dzwonił do playa :P
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: Marcin34 »

mi zaś dziś udało sie ostatecznie uzystkać rabat na cąły okres umowy 12 mies i ostatecznie za 45 zł 145 min do wszystkich.to mi pasuje.
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: loos »

mały update. dostałem info na maila ze plus wyraził zgode na przeniesienie 2óch nr do Play w związku z brakiem akceptacji nowego regulaminu.

czyli decyzja w salonie była finalna ... nikt nie dzwonił.
z reszta i tak chciałem przejść.

może mnie ktoś oświecić jak wygląda procedura którą trzeba przejść aby zadzwonił dział "utrzymaniowy" tak juz tylko z ciekawości pytam.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ