Rezygnacja z Plusa

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: tilla »

a co do naliczania kary... hmm... na pewno nie jako natychmiastową ;-)
tylko po złożeniu wypowiedzenia od początku najbliższego okresu rozliczeniowego jest naliczane 30 dni i wtedy jest umowa rozwiązywana...
niezależnie od tego co w tej rezygnacji napiszesz ;-)
także generalnie lepiej dobrze policzyć kiedy się umowa kończy :-D
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: greggis »

Dokładnie. rezygnacje trzeba złożyć w przedostatnim okresie rozliczeniowym. Zwróćcie uwagę na datę cyklu rozliczeniowego która często jest różna od daty zawarcia/konca kontraktu
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

To co wymarudziłem, już oficjalnie bez niedomówień.

Godziny 40 - 50% taniej
za 20 pln = 60 min + 40 min wszedzie przez 2 lata (20 gr/min)

dodatkowo moge sobie wybrać pakiety
10 pln = 60 min do plusa (16.6 gr/min)
10 pln = 180 min do plusa i na stacjonarne wieczorem i w weekendy (5.5 gr/min)
10 pln = 300 min do swojaka (3.3 gr/min)
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: martinesco »

Czy wypowiedzenie klient może złożyć przed otrzymaniem nowego regulaminu, bo np usłyszał o zmianie, czy musi po otrzymaniu dopiero?

Czy wogóle jest jakaś rożnica?
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: pasqal »

W Internecie pojawiały się jakieś zapisy, że rezygnację można złożyć w terminie 7 dni od (i tu właśnie nie pamiętam) otrzymania faktury z nowym regulaminem czy nadaniu faktury? Jakoś tak to wyglądało.
And remember: respect is everything…
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: szewol »

Rezygnację mozna złożyć "w terminie 7 dni od upływu terminu płatności rachunku telefonicznego, z którym przesłane zostało zawiadomienie" - pisze w informacji od Plusa dołączonej do mojego rachunku.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: greggis »

7 dni od terminu płatności faktury/rachunku. Nie później. Ja złozyłem już. Ale raczej z ciekawości czy beda dzwonić z jakąs ofertą itp. Bo nie bardzo jest gdzie przechodzić. Play mnie nie interesuje. Orange to Orange a Era.... w każdym razie nie ma gdzie ;-)
Załączniki
Tak wygląda pisemko w całości.
Tak wygląda pisemko w całości.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: martinesco »

greggis pisze:7 dni od terminu płatności faktury/rachunku. Nie później. Ja złozyłem już. Ale raczej z ciekawości czy beda dzwonić z jakąs ofertą itp. Bo nie bardzo jest gdzie przechodzić. Play mnie nie interesuje. Orange to Orange a Era.... w każdym razie nie ma gdzie ;-)

A gdzie bys miał tak dobrze?? ;-) :-)
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

martinesco pisze:
greggis pisze:7 dni od terminu płatności faktury/rachunku. Nie później. Ja złozyłem już. Ale raczej z ciekawości czy beda dzwonić z jakąs ofertą itp. Bo nie bardzo jest gdzie przechodzić. Play mnie nie interesuje. Orange to Orange a Era.... w każdym razie nie ma gdzie ;-)

A gdzie bys miał tak dobrze?? ;-) :-)
7dni,ja otrzymałem fakturę która była rozliczana do ostatniego dnia kwietnia (dotarła 6 maja) a informacji o zmianie regulaminu nie było ;-)
To znaczy że dotrze z fakturą z maja (jak domniemam) w czerwcu tak?i od tego czasu liczy się 7 dni?
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: martinesco »

7dni,ja otrzymałem fakturę która była rozliczana do ostatniego dnia kwietnia (dotarła 6 maja) a informacji o zmianie regulaminu nie było ;-)
To znaczy że dotrze z fakturą z maja (jak domniemam) w czerwcu tak?i od tego czasu liczy się 7 dni?[/quote]

Dokładnie tak, wysyłka regulaminów rozpoczęła się z początkiem maja, więc otrzymasz go dopiero z fakturą za maj.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

martinesco pisze:7dni,ja otrzymałem fakturę która była rozliczana do ostatniego dnia kwietnia (dotarła 6 maja) a informacji o zmianie regulaminu nie było ;-)
To znaczy że dotrze z fakturą z maja (jak domniemam) w czerwcu tak?i od tego czasu liczy się 7 dni?
Dokładnie tak, wysyłka regulaminów rozpoczęła się z początkiem maja, więc otrzymasz go dopiero z fakturą za maj.[/quote]
Dzięki za info! ;-) A tak swoją drogą,czy faktycznie Plus ma zamiar proponować coś ciekawego dla rozwiązujących umowę?(pytam z czystej ciekawości) bo z siecią jestem związany już sporo lat,a w ofercie biznesowej obecnie posiadam 3 numery( no bo to tak wypadło w dobie kryzysu ;-) ) reszta to simplus :-) i jeżeli można skorzystać z dobrej oferty to dlaczego nie :-D
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: greggis »

Podobno myślą nad taką ofertą dla chcacych zrezygnować. Dlatego złozyłem wypowiedzenie. Niedługo wypadło by mi PWA wiec może akurat bedzie szansa coś ugrać bo ceny telefonów sie zrobiły okropne teraz.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: sumix »

PWA w Plusie na rok.

Polkomtel pilotażowo startuje z opcją przedłużenia umowy na rok. Na razie oferta będzie dostępna telefonicznie (poprzez dział utrzymania) i salonach firmowych.

W ofercie, przy przedłużaniu umowy na rok, będzie można kupić telefon, jednak nie będą dostępne bonusy takie, jak np. zniżka na abonament czy dodatkowe pakiety minut.

Według informacji TELEPOLIS.PL, 12-miesięczna opcja umowy z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu oferowana jest aktualnie klientom, którzy rozwiązują umowę z Plusem po zmianie Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych. Klienci mają do wyboru oba warianty - z telefonem lub bez niego. Więcej o zmianach w regulaminach Plusa pisaliśmy w tej wiadomości.

http://telepolis.pl/news.php?id=14867
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: vod »

sumix pisze:PWA w Plusie na rok.

Polkomtel pilotażowo startuje z opcją przedłużenia umowy na rok. Na razie oferta będzie dostępna telefonicznie (poprzez dział utrzymania) i salonach firmowych.

W ofercie, przy przedłużaniu umowy na rok, będzie można kupić telefon, jednak nie będą dostępne bonusy takie, jak np. zniżka na abonament czy dodatkowe pakiety minut.

Według informacji TELEPOLIS.PL, 12-miesięczna opcja umowy z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu oferowana jest aktualnie klientom, którzy rozwiązują umowę z Plusem po zmianie Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych. Klienci mają do wyboru oba warianty - z telefonem lub bez niego. Więcej o zmianach w regulaminach Plusa pisaliśmy w tej wiadomości.

http://telepolis.pl/news.php?id=14867
Czyli rewelacji nie będzie :-/ a ceny telefonu w obecnym czasie ciągle wahają się z tendencją wzrostu, ale będę nadal wierny sieci ;-) i bez rezygnacji poczekam na ofertę utrzymaniową choć kokosów się nie spodziewam!
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Rezygnacja z Plusa

Post autor: greggis »

Już widzę ceny telefonów w kontraktach na 12 m :-/
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
ODPOWIEDZ