Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Sel
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 17:42

Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Sel »

Jeden telefon był w taryfie Biznesklasa 30, drugi w Biznesklasa 50 jednak rachunki za oba telefony oscylowały w granicach 120zł / miesiąc. Chciałem przedłużyć umowę i co usłyszałem ?

"Możemy zaoferować TanioRozmowne w cenie 65zł netto GRATIS W RAMACH PRZEDŁUŻENIA 60 minut, w abo ma Pan 180 minut więc razem wychodzi 240 minut" - zaczynam się zastanawiać - jakaś parodia czy co ? Oferta jak dla nowego. Pytam się co w zamian za przedłużenie "obniżenie ceny tel.".

No ok, uradowany konwersuje dalej, doszliśmy do porozumienia że wezmę Elastyczną 50 oraz TanioRozmowne 90 i zapytałem się o e51 - cena 169zł, zamurowało mnie, drożej niż w sprzedaży internetowej, na odpowiedź dlaczego tak drogo usłyszałem że w punkcie zapłacę i tak więcej bo 189zł. Pytam się o "tą obniżkę ceny tel." to usłyszałem że generuje za niskie rachunki.

O zgrozo. Nie oczekuje Bóg wie czego ale nie lubię jak ktoś mną chce manipulować i wciska mi jak to gratis daje mi minuty. Jest jakaś szansa na wymierne korzyści z przedłużenia ? Chociażby głupią e51 za kwotę nie większą niż te 50zł.
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Marciano »

Oferta Biznesowa jest w tej chwili bardzo atrakcyjna, i pamiętaj że operator nigdy nie będzie dopłacał do klientów. Jeśli oferta w punkcie Cie nie zadowala możesz zadzwonić pod 2601 i negocjować ofertę.
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: martinesco »

Sel pisze:Jeden telefon był w taryfie Biznesklasa 30, drugi w Biznesklasa 50 jednak rachunki za oba telefony oscylowały w granicach 120zł / miesiąc. Chciałem przedłużyć umowę i co usłyszałem ?

"Możemy zaoferować TanioRozmowne w cenie 65zł netto GRATIS W RAMACH PRZEDŁUŻENIA 60 minut, w abo ma Pan 180 minut więc razem wychodzi 240 minut" - zaczynam się zastanawiać - jakaś parodia czy co ? Oferta jak dla nowego. Pytam się co w zamian za przedłużenie "obniżenie ceny tel.".

No ok, uradowany konwersuje dalej, doszliśmy do porozumienia że wezmę Elastyczną 50 oraz TanioRozmowne 90 i zapytałem się o e51 - cena 169zł, zamurowało mnie, drożej niż w sprzedaży internetowej, na odpowiedź dlaczego tak drogo usłyszałem że w punkcie zapłacę i tak więcej bo 189zł. Pytam się o "tą obniżkę ceny tel." to usłyszałem że generuje za niskie rachunki.

O zgrozo. Nie oczekuje Bóg wie czego ale nie lubię jak ktoś mną chce manipulować i wciska mi jak to gratis daje mi minuty. Jest jakaś szansa na wymierne korzyści z przedłużenia ? Chociażby głupią e51 za kwotę nie większą niż te 50zł.
Do taniorozmownej odstałbys jeszcze jednorazowo pakiet 240minut do wszystkich, który przechodzi na 24 m-ce.

Co do ceny aparatu, no cóż, były podwyżki w ostatnim czasie, nie dawno e51 kosztowała 69 netto w e50


@marciano
W którym miejscu oferta biznesowa jest teraz atrakcyjna? :-)
Bo po tym jak wycofano kilka ofert promocyjnych juz chyba nie do konca.

A sama niska stawka do wszystkich w taniorozmownej to nie wszystko, bo wielu klientów napewno nie odejdzie od pakietów kwotowych, mimo że stawka podstawowa wyższa, to i tak wychodzi im taniej.
Na szczęście została jeszcze Na lata, chociaż to "na szczęście" to tak troche w cudzysłowie. :-/
Marcin34
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 13:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Marcin34 »

PLUS ZACZYNA OBRASTAĆ W PIÓRKA,TO PROSTE,PODŁAPALI KLIENTÓW SĄ NA 1 MIEJSCU TO MYŚLĄ ZE MOGĄ DAWAĆ OCHŁAPY PRZY PRZEDŁUŻENIU UMÓW-ZACZYNA SIĘ ROBIĆ JAK W ORANGE I ERZE- TYLKO ŻE TE SIECI JUŻ STRACIŁY POZYCJE LIDERA (właśnie,ciekawe przec "co") a klienci nie głupi.

mariusz9a: nie pisz całych postów wielkimi literami.
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: martinesco »

No niestety duze firmy sa mało elastyczne, zazwyczaj zaczyna sie coś zmieniać dopiero gdy jest za późno, i trzeba odrabiac straty, a nie umacniać pozycje.
Jakie jest rozwiązanie? nie wiem
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: sumix »

postrasz ich rozwiązaniem umowy ;)
wyślij wypowiedzenie i czekaj na ich reakcje ;)
Sel
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Sel »

Rozmawiałem z Panią na 2699 która wydawała się dziwnie niegrzeczna ale to szczegół, jakby miała mi za złe że do niej dzwoniłem i prosiłem o kontakt. Nie chciałbym tego aż tak drastycznie rozwiązywać, na zasadzie "nie chcecie to się na was obraże". Chyba że ktoś mnie uświadomi że mam zbyt wygórowane wymagania ? :)
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: sumix »

Pewnie trafiłeś na Panią Dorote ;) tą samą co ja (hahahhaha)

Jak Ci nie pasuje konsultant to zadzwoń pod 2699 jutro rano i poproś żeby Ci zmienili konsultanta na innego.

Złożenie wypowiedzenia nic nie kosztuje poza czasem, a rozmawiają od razu inaczej ;)
Zawsze możesz w ostatniej minucie powiedzieć ok zostaje.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: vod »

sumix pisze:postrasz ich rozwiązaniem umowy ;)
wyślij wypowiedzenie i czekaj na ich reakcje ;)
No tak stwierdzenie"postrasz ich" to takie polskie,takie nasze prawda?
Na pewno już się obawiają ;-)
A wystarczy wiedzieć co chcemy dostać,rozmawiać,negocjować a może akurat trafimy na ciekawą propozycję,a jeśli nie to cóż- zrywamy umowę zaczynając swoją nową i lepszą drogę u innego operatora,jednocześnie ładując akumulatory przed końcem kontraktu i szykujemy się do kolejnego natarcia typu dajcie mi super propozycje
bo zerwę umowę i idę do konkurencji :lol:
I tak koło się zamyka ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
HuMOryStycZnY93
Starszy Plusmaniak
Posty: 153
Rejestracja: 1 mar 2009, o 13:23

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: HuMOryStycZnY93 »

Moja rada... Nie negocjuj bo i tak nic więcej nie dostaniesz. Podczas przedlużania umowy w Plusie (równiez Biznesklasa 50) konsultanci zachowywali się jak "zaprogramowane robociki" w kolko powtarzali tą samą oferte oraz, że więcej nic dać nie mogą... Pomimo iż rachunki w ostatnim roku małe wcale nie były. Poleciało rozwiązanie umowy od PLAY ( pełnomocnictwo złożone) i nagle zaczęło się pęłno telefonów :-/ Po kilkanaście razy dziennie... :-? I to konsultanci się "prześcigali" co jeden to lepsza oferta... Ale na całe szczęście ciocia jest już w PLAY ;-)
“Ten, który stale jest szczęśliwy, musi się często zmieniać.”
Konfucjusz
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: sumix »

vod :) usłyszałem w dziale utrzymania klienta, że oni nie mogą zaproponować takich warunków jak dział zajmujący sie abonentami wypowiadającymi umowe :)

tu nie chodzi o straszenie tylko o lvl up w systemie ;)
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Marciano »

@ martinesco o tyle duży plus Taniorozmownej że nie trzeba płacić dodatkowo haraczu wysokości 10 zł czy chcesz 5 numerów czy nie :P Wiadomo że nowa oferta to nic jak tylko lifting poprzedniej.
Sel
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Sel »

vod pisze:
sumix pisze:postrasz ich rozwiązaniem umowy ;)
wyślij wypowiedzenie i czekaj na ich reakcje ;)
No tak stwierdzenie"postrasz ich" to takie polskie,takie nasze prawda?
Na pewno już się obawiają ;-)
A wystarczy wiedzieć co chcemy dostać,rozmawiać,negocjować a może akurat trafimy na ciekawą propozycję,a jeśli nie to cóż- zrywamy umowę zaczynając swoją nową i lepszą drogę u innego operatora,jednocześnie ładując akumulatory przed końcem kontraktu i szykujemy się do kolejnego natarcia typu dajcie mi super propozycje
bo zerwę umowę i idę do konkurencji :lol:
I tak koło się zamyka ;-)
A co robi plus w przypadku np. nieprawidłowego naliczenia opłat i domagania się ich ? To działa w obie strony.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: greggis »

Sel pisze:
vod pisze:
sumix pisze:postrasz ich rozwiązaniem umowy ;)
wyślij wypowiedzenie i czekaj na ich reakcje ;)
No tak stwierdzenie"postrasz ich" to takie polskie,takie nasze prawda?
Na pewno już się obawiają ;-)
A wystarczy wiedzieć co chcemy dostać,rozmawiać,negocjować a może akurat trafimy na ciekawą propozycję,a jeśli nie to cóż- zrywamy umowę zaczynając swoją nową i lepszą drogę u innego operatora,jednocześnie ładując akumulatory przed końcem kontraktu i szykujemy się do kolejnego natarcia typu dajcie mi super propozycje
bo zerwę umowę i idę do konkurencji :lol:
I tak koło się zamyka ;-)
A co robi plus w przypadku np. nieprawidłowego naliczenia opłat i domagania się ich ? To działa w obie strony.
A kto tego nie robi? Zreszta w 99,9% przypadków nieuzasdnine opłaty są zwracane przy reklamacji. Najczesciej jest tak że ktoś nie zna cennika czy regulaminu a potem opowiada na około że go okradli ;-)

Kolega vod ma racje. Jak ktoś chce to sie dogada. Niestety marudzenie, nierealne oczekiwania i straszenie jest u nas modne. W dodatku wszystkim sie wydaje że po naszym abo za 30-40zł/mc operator ogłosi żałobę wsród swoich pracowników. Ludzie, Polkomtel, czy Orange, czy Era...wszyscy z tego abonamentu mają tylko czesc do swojej kieszeni reszta idzie na pokrycie dotacji telefony, mtr, rozbudowe sieci, koszty...itd.itp.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
Sel
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 17:42

Re: Przedłużenie umowy 2 tel na firmę

Post autor: Sel »

Cóż zgadzam się w 100% tylko widzisz, czasami jednak mam wrażenie że niektórzy pracownicy oraz ich kompetencje w plusie są z przypadku.
ODPOWIEDZ