Plus na kartę i rok ważnosci konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
abaac
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2014, o 00:44

Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: abaac »

Witam.
Skonczyla mi sie umowa w simplusie, a ostatnio wyslalem smsa PNK, aby przejsc na karte no i wczoraj dostalem smsa, ze wszystko poszlo zgodnie z planem. Tak wiec chcialem uruchomic sobie rok waznosci konta kodem *136*11*10# , no ale w tym momencie przychodzi wiadomosc: "usluga jest chwilowo niedostepna, skontaktuj sie z BOK". Wie ktos gdzie popelnilem blad, co nalezy zrobic? Dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: sl@w_es »

@ „abaac”,

umowa skończyła Ci się zapewne w Plus Mixie, ale to tak na marginesie.
Wracając do rocznej ważności konta...
Kod który podajesz działa w starszej taryfie Plus na Kartę.
W Twoim przypadku po udanym przejściu z Mix do Plus na Kartę dostajesz taryfę Plus na Kartę Więcej w Plusie (możesz sprawdić kodem: *147#). Chcąc uzyskać roczną ważność konta musisz zmienić taryfę na Plus na Kartę Więcej przez Rok (kod, koszt po otwarciu linku itp.).

Pamiętaj :!: , czynności związane z uruchomieniem usługi muszą przebiegać w następującej kolejności:
1) zmiana taryfy
2) uruchomienie promocyjnej usługi
3) doładowanie konta

Po wysłaniu kolejnych kodów oczekujemy na SMS z potwierdzeniem aktywacji lub sprawdzamy wykonane czynności kodami.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
natec96

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: natec96 »

Witam! Jako, że mój problem jest podobny do tego, nie zakładam nowego tematu, mianowicie mam pytanie: Czy mogę włączyć promocyjne stawki do wszystkich sieci po doładowaniu? Koszt sms'a do Wszystkich Sieci powinien wynosić 6gr, a wynosi 19gr. Czy jednak nie da się nic zrobić? Bo jakby nie było szkoda mi tej kasy. Myślałem, że po doładowaniu taryfa wraz z promocyjnymi stawkami same się uruchomią, nie przypuszczałem, że muszę włączyć to odpowiednim kodem ;/
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: pepcia2 »

Niestety jeśli uruchomiłeś usługi po doładowniu konta, nie da sie nic zrobić :-/
Jaka masz taryfę *147# i o jakie dokładnie usługi Ci chodzi?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj natec96,

aby Promocja do doładowań w taryfie Plus na Kartę Więcej do Wszystkich mogła zostać włączona, wymagana jest odpowiednia kolejność działań: aktywacja usługi, a następnie zasilenie konta. Nie ma niestety możliwości aktywowania tej promocji bez zachowania tej kolejności :-/.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
natec96

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: natec96 »

pepcia2 pisze:Niestety jeśli uruchomiłeś usługi po doładowniu konta, nie da sie nic zrobić :-/
Jaka masz taryfę *147# i o jakie dokładnie usługi Ci chodzi?


PNK Więcej Do Wszystkich

Aha no nic, straciłem przez nieuwagę, trudno, dzięki za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi :) a mam pytanie jeszcze jedno, jaka taryfa była by dla mnie najlepsza? Raczej więcej pisze niż gadam, więc coś z SMS. Aha i ostatnie pytanko, czy jeśli zmieniłbym teraz taryfe to jest szansa, że straciłbym pieniądze z konta i czy musiałbym czekać z aktywowaniem taryfy aż do następnego doładowania żeby te promocje działały jak należy
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: Joanna_Plus »

natec96,

a zerknij proszę na taryfę Plus na Kartę Więcej w Plusie. Tam możesz włączyć promocję SMS-y za 0 zł w Plusie. Koszt aktywacji 3 zł – promocja nie wymaga dodatkowego zasilenia.
Zmiana taryfy to też koszt 3 zł. Z chwilą ewentualnej zmiany, środki zgromadzone na koncie pozostają.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
abaac
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2014, o 00:44

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: abaac »

sl@w_es pisze:@ „abaac”,

umowa skończyła Ci się zapewne w Plus Mixie, ale to tak na marginesie.
Wracając do rocznej ważności konta...
Kod który podajesz działa w starszej taryfie Plus na Kartę.
W Twoim przypadku po udanym przejściu z Mix do Plus na Kartę dostajesz taryfę Plus na Kartę Więcej w Plusie (możesz sprawdić kodem: *147#). Chcąc uzyskać roczną ważność konta musisz zmienić taryfę na Plus na Kartę Więcej przez Rok (kod, koszt po otwarciu linku itp.).

Pamiętaj :!: , czynności związane z uruchomieniem usługi muszą przebiegać w następującej kolejności:
1) zmiana taryfy
2) uruchomienie promocyjnej usługi
3) doładowanie konta

Po wysłaniu kolejnych kodów oczekujemy na SMS z potwierdzeniem aktywacji lub sprawdzamy wykonane czynności kodami.
Dziękuje za wskazanie właściwej drogi, ale jestem zielony w tych sprawach niesamowicie. Faktycznie była taryfa bodajże "W sieci", no i przeszedlem na PNK wiecej przez rok.
Jeszcze tylko jedno pytanie - bo za to przejscie na wiecej przez rok pobralo 3zl - a aktywowanie rocznej waznosci konta jest bezplatne? Bo tak patrzylem w innych, to napisane bylo, ze nawet pobiera 10zl.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: Krzysiek_Plus »

abaac, aktywacja usługi jest bezpłatna. Kod na aktywacje: *136*11*04#. Następnie zasilenie na minimum 5zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
natec96

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: natec96 »

Joanna_Plus pisze:natec96,

a zerknij proszę na taryfę Plus na Kartę Więcej w Plusie. Tam możesz włączyć promocję SMS-y za 0 zł w Plusie. Koszt aktywacji 3 zł – promocja nie wymaga dodatkowego zasilenia.
Zmiana taryfy to też koszt 3 zł. Z chwilą ewentualnej zmiany, środki zgromadzone na koncie pozostają.

Dzięki za propozycję, ale nie skorzystam, gdyż moi znajomi nie są w plusie (tylko kilku), więc wolałbym sms'y do wszystkich sieci. Jest takie coś możliwe w mojej taryfie PNK Więcej Do Wszystkich? Albo jakiś pakiet sms'ów? Jeśli nie, to jaką taryfe wybrać? Myślę nad taryfą PNK Więcej Internetu I Sms'ów, będzie to dobry wybór, bo jak wspomniałem, więcej piszę sms'ów niż gadam :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: Joanna_Plus »

natec96,
natec96 pisze: Jest takie coś możliwe w mojej taryfie PNK Więcej Do Wszystkich?
Jeżeli chodzi o taryfę Plus na Kartę Więcej do Wszystkich, to w niej możesz skorzystać tylko z tych obniżonych stawek, które uaktywniane są po dodaniu promocji i zasileniu konta.
natec96 pisze:wolałbym sms'y do wszystkich sieci.
Jeżeli to mają być SMS-y do wszystkich sieci, to taryfa Plus na Kartę Więcej Internetu i SMS-ów jest najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku zmiana planu cenowego będzie to również koszt 3 zł. Po dokonaniu tego pamiętaj też, żeby najpierw aktywować promocję 1000 SMS-ów: *136*11*02#, a następnie zasilić konto. Doładowanie nominałem 10 – 29 zł doda pakiet na 7 dni; 30 zł i więcej – na 30 dni. Więcej informacji na tej stronie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
natec96

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: natec96 »

Okej dzięki, a to taryfę mogę zmienić w tym momencie i nie strace pieniędzy z konta? Bo chyba się skuszę na taryfe Więcej Internetu I Sms' ów. A jak z pakietem internetu? Aktywować go także przed doładowaniem czy go można aktywować w trakcie (sorry za głupie pytania, ale jestem trochę zielony :P)
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: pepcia2 »

Możesz zmienić taryfę teraz, środki zostają na koncie.
Pierwsze musisz aktywować usługi i potem doładować konto ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: Joanna_Plus »

natec96,

środki tak jak pisałam wcześniej pozostają. Przy zmianie pobierana jest opłata 3 zł. Jeżeli chcesz skorzystać z pakietu 200 MB, to też trzeba go aktywować przed zasileniem numeru. Pakiet 300 MB i 1GB możesz włączyć w dowolnym momencie – bez konieczności kolejnego doładowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
natec96

Re: Plus na kartę i rok ważnosci konta

Post autor: natec96 »

Okej zdecydowałem się na tę taryfę :) Wpisałem kod aktywacyjny na 1000sms'ow do wszystkich oraz pakiet 200mb internetu, więc już powinienem mieć to aktywne automatycznie przy doładowaniu? Dodam że czas ważności konta kończy się z dniem 14 kwietnia 2014. Aha i mam pytanko, bo czytałem o pakiecie nielimitowane sms'y do wszystkich sieci za 3gr i zamiast aktywowania tych sms'ów aktywował się internet, więc jaki jest kod na te sms'y, dodam, że mam simplusa :)

Pozdrawiam natec96
ODPOWIEDZ