Problem z portem SIP 5060

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

karolx pisze:... internet plus LTE i ruter huawei b593s-22 z oprogramowaniem plusa. ... jest problem z telefonią VOIP. ... plus blokuje połączenia na porcie 5060.
Kolego, dwa lata temu kupiłem usługę LTE Plus przede wszystkim z myślą o testowaniu telefonii internetowej, technologii CSoHS etc i do chwili obecnej nie mam żadnych problemów z VoIP w LTE. Specyfika tego standardu powoduje, że w szczególnych przypadkach pojawia się potrzeba dodatkowej konfiguracji terminali VoIP i sprzętów LTE

Pomóc, wymaga wielu szczególowych pytań i prezentacji własnych urządzeń....
karolx
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2014, o 10:41

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karolx »

To gratuluje ze ci wszystko działa VOIP w lte plusa.
Ja zrobiłem dzisiaj test z innym operatorem gsm Orange i voip na ruterze huawei ww. działa w obie strony. Ustawienia providera voip zostały niezmienione i wszystko działa. Zmieniłem tylko APN czyli połączenie bo oczywiście jest inne niż w plusie. Proszę mi teraz napisać jak to możliwe ze u innego operatora działa voip przy tych samych ustawieniach. Pozdrawiam
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

karolx pisze: ......zrobiłem dzisiaj test z operatorem gsm Orange i voip na ruterze huawei ww. działa w obie strony. Ustawienia providera voip zostały niezmienione i wszystko działa. Zmieniłem tylko APN czyli połączenie bo oczywiście jest inne niż w plusie. Proszę mi teraz napisać jak to możliwe ze u innego operatora działa voip przy tych samych ustawieniach.
Moc gorących gratulacji. ALE
Proszę nas teraz nie wprowadzać w błąd. Orange to jeszcze nie LTE, a HSPA+ lub HSPA+DC czyli potocznie 3G.
Spróbuj wymusić w ustawieniach modemu routera tryb "tylko 3G" zaloguj się do PLusa, sprawdź jak działa VoIP i napisz nam o o tym!
karolx
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2014, o 10:41

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karolx »

hmm a myślisz ze tego nie robiłem przełączałem na 2G i na 3G karte z plusa i dalej to samo można się dodzwonić tylko przez chwile a potem już telefon milczy. Może coś trzeba odblokować na karcie sim ale nikt nie potrafi napisać co.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: Krzysiek_Plus »

karolx, nie ma żadnej blokady, o czym świadczy sam fakt że na początku możesz wykonać/odebrać połączenie jak i sam fakt że innym użytkownikom opisującym swoje przypadki na forum usługa działała.

Jeśli port byłby zablokowany to nie było by takiej możliwości.

Spróbuj może wyłączyć opcje UPnP tak jak sugerował ten użytkownik: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?t=10130#p95254

W B593s-22: panel admina -> Zabezpieczenia -> UPnP -> odznacz pole
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: kjpp »

Widzę, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, dalej nie ma możliwości używania B593s-22 jako routera do VOiP?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: Krzysiek_Plus »

kjpp, przeczytaj mój poprzedni post z tego wątku.

P.S LTE na Twoim numerze jest już aktywne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: kjpp »

Czytałem, stosowałem wszystkie rady jakie znalazłem na forum tym i innych i niestety Voip działa w jedną stronę, ja mogę dzwonić, do mnie można się dodzwonić przez 2-3 minuty po restarcie routera. W poniedziałek sprawdzę jak to działa na fritzbox przez LTE plusa.

Dzięki za aktywację.
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: ArielAnubis »

Witam na forum. Zamierzam nabyć internet plusa i chciałbym się dowiedzieć czy możliwe jest odblokowanie ruchu przychodzącego na linii Internet-Lan przy połączeniach z zewnątrz. Jeśli tak to za ile i w jakich pakietach internetowych.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: Krzysiek_Plus »

ArielAnubis, w tym wypadku potrzebny będzie publiczny adres IP, informacje tutaj.

Obecnie dostępne tylko w ramach 2G i 3G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: ArielAnubis »

Dziękuję za informację i myślę, że skorzystam. Pozdrawiam.
mirecki62
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 7 maja 2014, o 18:47

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mirecki62 »

Żeby zakończyć temat i aby wszystko było jasne: VOIP działa bardzo dobrze na LTE Plusa, Plus niczego nie blokuje, ale
VOIP nie działa na routerze huawei b593s-22 i nie będzie działał! Router ma błąd w oprogramowaniu i Plus ma to gdzieś, bo ich VOIP nie interesuje, Huawei ma też VOIP głęboko w..., bo Plus nie zgłasza problemów ze sprzętem, Plusa nie interesuje VOIP, ponieważ w ich taryfach głosowych "bez limitu", rozmowy na nr. stacjonarne są naliczane dodatkowo poza abonamentem. Po co więc mieliby wspierać VOIP?
Kontaktowałem się z Plusem i Huawei'em w tej sprawie, solidarnie twierdzą, że nic nie wiedzą o występującym problemie z VOIP. a debil z Huawei pytał, czy mam dobrze wsadzoną kartę SIM. Ja na jego miejscu pytałbym jeszcze, czy podłączyłem urządzenie do prądu. W każdym razie żadnych poprawek w firmware nie będzie i o VOIP w Huawei B593s-22 proszę zapomnieć, chyba, że podłączymy do niego dodatkową bramkę np. LINKSYS PAP2T-EU
jotwu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2014, o 18:39

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: jotwu »

mirecki62 pisze:Żeby zakończyć temat i aby wszystko było jasne: VOIP działa bardzo dobrze na LTE Plusa, Plus niczego nie blokuje, ale
VOIP nie działa na routerze huawei b593s-22 i nie będzie działał! Router ma błąd w oprogramowaniu i Plus ma to gdzieś, bo ich VOIP nie interesuje, Huawei ma też VOIP głęboko w..., bo Plus nie zgłasza problemów ze sprzętem, Plusa nie interesuje VOIP, ponieważ w ich taryfach głosowych "bez limitu", rozmowy na nr. stacjonarne są naliczane dodatkowo poza abonamentem. Po co więc mieliby wspierać VOIP?
Kontaktowałem się z Plusem i Huawei'em w tej sprawie, solidarnie twierdzą, że nic nie wiedzą o występującym problemie z VOIP. a debil z Huawei pytał, czy mam dobrze wsadzoną kartę SIM. Ja na jego miejscu pytałbym jeszcze, czy podłączyłem urządzenie do prądu. W każdym razie żadnych poprawek w firmware nie będzie i o VOIP w Huawei B593s-22 proszę zapomnieć, chyba, że podłączymy do niego dodatkową bramkę np. LINKSYS PAP2T-EU
rozmawialem przed chwila z dzialem technicznym plusa w sprawie ww problemu gdyz sam chce nabyc internet power lte z routerem huawei b593s-22 i korzystac z uslugi voip
jedyne co sie dowiedzialem to ze nie wplynelo do nich nic o tym problemie a sam narazie nie moge teglo zglosic poniewaz nie mam jeszcze internetu plusa
dlatego tez zachecam mirecki62 (jak i inni posiadajacy ten problem) zeby skontaktowac sie z dzialem technicznym odpowiedzialnym za internet i zlosic ten problem
pozdrawiam
marek2882
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2014, o 01:19

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: marek2882 »

A ja sie zapytam

z jakimi operatorami VOIP macie problemy z dzialaniem na b593s-22

wymiencie je



czy ktos z was ma b593u-12 i na tym wszystko smiga ?
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: gilban »

Ja mam router huawei b593s-22 i ogólnie jestem zadowolony, choć sam obecnie z VOIP nie korzystam. Jednakże gdzieś czytałem, żeby najlepiej kupić osobną bramkę VOIP i podłączyć do routera przez kabel sieciowy. I wtedy będzie śmigać. Ja wiem, że to nie jest rozwiązanie, skoro taka bramka jest w routerze, ale jak zwykle - trzeba by pewnie napisać jakiś zbiorowy pozew w tej sprawie, aby ktoś się tym zainteresował.

Kiedyś dawno temu miałem taką bramkę VOIP z o2.pl (czyli sprzętowy tlenofon), system był do bani, a zgłaszane reklamacje nic nie dawały. Wtedy miałem jeszcze nerwostradę. Gdy z bramki dzwoniłem do osoby prywatnej było wszystko ok. Gdy dzwoniłem do firmy, która miała automatyczną centralę to system tlenofonu głupiał i ja traciłem połączenie, jednak nawet po odłączeniu bramki od sieci dalej rozmowa trwała, aż naliczało straszny debet na koncie (na szczęście był to prepaid). Potem musiałem robić reklamacje, oni mi oddawali kasę, choć nie zawsze i potem tak było odnowa. W końcu bramkę zniszczyłem (nie dało się jej wykorzystać u innego operatora, gdyż ala simlocka miała) i wyrzuciłem do kosza.

I to mnie zraziło do korzystania z VOIP. Powodzenia.
ODPOWIEDZ