Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: mariusz9a »

Polkomtel od 1. lipca zmienia regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych. Właśnie rozpoczyna się jego wysyłka do abonentów - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zmiana ta będzie oznaczała możliwość wypowiedzenia umowy bez płacenia kary.

Zmiany w regulaminie dotyczą m.in.:
• zwiększenia wymiaru odszkodowania, które przysługiwać będzie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług telekomunikacyjnych (1/15 średniej opłaty miesięcznej za każdy dzień zamiast 1/30),
• szczegółowego zdefiniowania zasad pobierania zaliczki na poczet najbliższego rachunku telefonicznego,
• przeniesienia z cennika do regulaminu pewnych kwestii dotyczących zdefiniowania wysokości kwoty kaucji, której wpłaty Polkomtel może żądać w przypadkach naruszenia postanowień regulaminu,
• doprecyzowania zasad postępowania reklamacyjnego.

Dodatkowo, od 1. lipca szczegółowy rachunek standardowy w wersji papierowej będzie kosztował 5 zł za każdy numer. Szczegółowy rachunek w formie elektronicznej ciągle będzie darmowy.

Umowę będzie można wypowiedzieć w ciągu 7 dni od daty płatności rachunku, z którym został przysłany nowy regulamin zaznaczając, że czyni się tak ze względu na brak akceptacji zmian. W wypadku spełnienia tych warunków, klient nie będzie obciążany karą za rozwiązanie umowy. Obowiązuje standardowy, 30-dniowy okres wypowiedzenia, liczony od pierwszego dnia nowego cyklu następującego po tym, w którym złożono wypowiedzenie.

Polkomtel dopełnia wszystkich obowiązków informacyjnych wobec swoich abonentów, jakie wynikają z ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Sama wysyłka informacji o zmianach wraz z treścią nowego regulaminu została zaplanowana w taki sposób, aby poinformować wszystkich klientów sieci Plus z zachowaniem odpowiednich okresów wymaganych prawem. Ponadto, 30. czerwca wspomniany regulamin zostanie ogłoszony publicznie w prasie - powiedział TELEPOLIS.PL Arkadiusz Majewski z biura komunikacji korporacyjnej Polkomtela.

Zmiana regulaminu jest wynikiem kontroli Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów jeszcze z 2007 roku. Jak podkreślał Urząd w komunikacie, Polkomtel jako jedyny współpracował przy postępowaniu, dlatego UOKiK nie wystąpił przeciwko niemu na drogę sądową, jak to stało się w wypadku Centertela, PTC oraz P4. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Źródło: telepolis.pl http://www.telepolis.pl/news.php?id=14769
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: greggis »

No to możeemy się wszyscy spodziewać wielkich kampanii konkurencji i masy telefonów z propozycją przeniesienia numeru...
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: pasqal »

Chyba czwarty operator zyska teraz całą masę klientów, a Plus odda koszulkę lidera... i co, było się tak chwalić? :roll:


A ja mam pytanie, w tej chwili nasunęło mi się. Czy jak w przyszłym tygodniu będę podpisywać umowę, to dostanę nowy regulamin, czy będzie mi może przysługiwało prawo do zerwania jej? Zawsze to okazja by była do zaliczenia nowego telefonu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 7 maja 2009, o 15:28 przez pasqal, łącznie zmieniany 1 raz.
And remember: respect is everything…
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: greggis »

A mnie sie wydaje że odejdą jedynie płoteczki ;-)
Pozatym pozostali pewnie też za chwile bedą zmieniac wiec rownowaga bedzie zachowana
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tomek »

pasqal pisze:A ja mam pytanie w tej chwili, nasunęło mi się. Czy jak w przyszłym tygodniu będę podpisywać umowę, to dostanę nowy regulamin, czy będzie mi może przysługiwało prawo do zerwania jej? Zawsze to okazja by była do zaliczenia nowego telefonu :mrgreen:
znalezione na telepolis.pl
...od czwartego dają dwa papiery do podpisania, z nowym i starym regulaminem.
Orange i Play będą musieli chyba zrobić takie same kroki? więc jeśli Plus zrobi to prędzej, to lepiej na tym wyjdzie... :-)
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tilla »

tylko (również wg tego co jest na telepolis napisane) - ma wejść jakaś nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, i wtedy po takich zmianach w regulaminie nie będzie możliwości wypowiedzenia umowy z winy operatora...
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: szewol »

tilla ma racje, nowe prawo uniemozliwia rozwiązywanie umowy w przypadku zmian spowodowane niezaleznie od operator (np. poprawa regulacji rpawnych).. Jednak wraz z nowym regulaminem wchodzi w życie nowy cennik (połączeń z biurem obsługi klienta) więc... tutaj już jest prawo do zmian. Za jednym zamachem załatwili dwie sprawy sobie ;)

Swoją drogą... wątpię, by duzo osób odeszło, gdyby ludziom było tak źle to by Plus nie był "największa siecią". Myslę, ze konsumenci świadomie wybierają usługi jednego czy drugiego operatora, więc... dużej ilośc odejśc się nie spodziewam.

Dodam jednak, że niedawno UOKiK złożył pozew do sądu przeciwko Erze, Orange i Play, które nie chciały wprowadzić zmian, jedynie Plus się wyłonił, wprowadził zmiany i ma spokój. Pozostali będa musieli wprowadzić zmiany po wyroku sądu ;)
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: greggis »

Reszta tez bedzie zmieniac i wydaje mi się że właśnie oni bedą się bardziej bać o utratę klientów. Tak na marginesie to lubię takie "promocje". Poprzednio udało mi sie tak uciec z TP z internetem (pomijam że TP robila wszystko żeby Netii łacza nie oddać przez co byłem 1,5 miesiaca bez netu), a teraz może zwinę jeden numer który ma w orange :-D (do Plusa oczywiscie :-) )
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tilla »

no, ale właśnie o to chodzi, że jak pozostali będą zmieniać to już wejdzie w życie nowa ustawa i takie zmiany w regulaminie nie będą podstawą do rozwiązania umowy z winy operatora...
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: vod »

A jak wygląda sprawa rozwiązania np.umowy abonamentowej w tym przypadku tylko na jeden numer z konta abonenckiego?tzn.pozostałe pozostają a na ten z najdłuższym czasem kontraktu np.(nie przyjmuje nowego regulaminu i rozwiązuje umowę ) jest to możliwe? ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: yeti »

moim zdaniem jest to możliwe.
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tilla »

ktoś na telepolisie też pisał, że jest to możliwe i że konsultowal to z prawnikiem ;-)
wygląda trochę dziwnie, ale w sumie co racja to racja - np opłata 5 zł za biling przy abonamencie 20 zł może robić dużą różnicę, przy abonamencie 200zł - już niekoniecznie...
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: vod »

tilla pisze:ktoś na telepolisie też pisał, że jest to możliwe i że konsultowal to z prawnikiem ;-)
wygląda trochę dziwnie, ale w sumie co racja to racja - np opłata 5 zł za biling przy abonamencie 20 zł może robić dużą różnicę, przy abonamencie 200zł - już niekoniecznie...
Tutaj nie chodzi o opłatę za biling! lecz nabycie zniżek i ewentualną wymianę telefonu na sim, który jest już w tej chwili gołym numerem abonamentowym bez żadnych bonusów ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: greggis »

Komentarze na telepolis nie są wiarygodnym źródłem informacji.
A pozatym to kto kogo zmusza do opłat za billing? Można z niego zrezygnować. Przy abo za 20 zł to niedlugo możnaby zapamietać gdzie sie dzwoni.... a jak ktos chce to ma elektroniczny
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tilla »

greggis - zapamiętać jak zapamiętać...
nie zapominaj, że niektórzy miesiąc w miesiąc siedzą z kalkulatorem i podliczają co do sekundy fakturę i tropią gdzie tu ich Plus oszukuje :D
a jednak nie każdy ma stały dostęp do internetu, a co za tym idzie - możliwość skorzystania z rachunku elektronicznego...
ODPOWIEDZ