Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: mariusz9a »

pawelryb pisze:Ciekawe, czy da się zerwać umowę i podpisać ją ponownie z tym samym numerem?
Raczej nie. A jeśli będziesz chciał podpisać umowę z nowym numerem to na 75% zostaniesz poproszony o wpłacenia kaucji. Nie wiem ile ona wynosi, z 600zł?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: yeti »

760
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: tilla »

chyba max może byc nawet 7600 ;-)

aczkolwiek nigdy sie nie interesowałam jakoś bardzo kaucjami - ile i za co... ale jakoś taka kwota mi się kojarzy ;-)
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: sumix »

GW: Polkomtel oficjalnie nie zdradza, czy przygotuje ofertę dla odchodzących. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że trwają nad nią intensywne prace.

http://biznes.onet.pl/0,1968698,wiadomosci.html
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: mariusz9a »

Plus dużo straci na zmianie regulaminu. Z tego co widzę na innych portalach to ludzie na gwałt chcą się pozbyć umowy w Plusem i większość chce przejść do Play.
Wątpię aby udało im się zatrzymać odpływ klientów. Czasami się zastanawiam czy nie taniej by było im zrobić tak jak Era - zapłacić 2 mln kary i informować klientów o niemożności zerwania umowy.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sumix
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 07:51

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: sumix »

Oczywiście, że im sie uda zatrzymać odpływ klientów. Wystarczy tylko dobra oferta z odpowiedniego.(100 min za 20 pln i już mi sie odechciało.)

Zobaczymy co wymyśli dział utrzymania klienta i jak policzy bonusy.
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: szewol »

I do tego wypasiony telefon za 1 zł :lol:
A najlepiej niech jeszcze nam płąca za to, ze korzystamy z ich usług :evil:

Poważniej... dużych odejść nie będzie. Tysiac osób wyppwiadających się w Internecie to nie... ponad 6,5 mln abonentów.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: pasqal »

Poza tym drą się ci, którym zależy na tym, aby do Play przejść. I to są tacy typowi krzykacze... Większość nawet nie wie o tym, że regulamin był zmieniany, a znając życie 90% z nich nie będzie się chciało wypowiadać umowy i przenosić numeru. Takie są moje prognozy :-) a Plus na pewno coś wykombinuje, żeby nie stracić klientów.
Chociaż los telefonu abonamentowego mojego brejdaka jest przesądzony... :-P ale to głównie z 2 powodów: a) SMSy premium - ten to ich lubi słać :-D b) poza tym prawie wcale nie korzysta z telefonu :-P czyli jaka opcja dla niego jest najlepsza, każdy już wie ;-)
And remember: respect is everything…
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: martinesco »

A orientujecie sie jak bedzie wyglądała sprawa prowizji i dotacji za telefony, dla sprzedających, bo rozumiem, że Polkomtel nie będzie karał abonentów, ale co ze sprzedającymi? Czy prowizje zostaną skorygowane?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: mariusz9a »

martinesco pisze:A orientujecie sie jak bedzie wyglądała sprawa prowizji i dotacji za telefony, dla sprzedających, bo rozumiem, że Polkomtel nie będzie karał abonentów, ale co ze sprzedającymi? Czy prowizje zostaną skorygowane?
Według mnie nie powinny. W końcu to nie wina punktów sprzedaży że Plus był zmuszony do zmiany regulaminu i przez to ktoś zerwał umowę. Jeśli potrąca za to jakieś dotacje to osobiście przyznam tu na forum że Plus jest bardziej pazerny od Orange i przyznam że Orange jest już lepsze od Plusa:-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: vod »

mariusz9a pisze:
martinesco pisze:A orientujecie sie jak bedzie wyglądała sprawa prowizji i dotacji za telefony, dla sprzedających, bo rozumiem, że Polkomtel nie będzie karał abonentów, ale co ze sprzedającymi? Czy prowizje zostaną skorygowane?
Według mnie nie powinny. W końcu to nie wina punktów sprzedaży że Plus był zmuszony do zmiany regulaminu i przez to ktoś zerwał umowę. Jeśli potrąca za to jakieś dotacje to osobiście przyznam tu na forum że Plus jest bardziej pazerny od Orange i przyznam że Orange jest już lepsze od Plusa:-/
Oj trzeba uważać na słowa bo będziesz może zmuszony do przyznania że "Orange jest już lepsze od Plusa" ;-)
Tak było już gdy plus dealerom wprowadzał nowe warunki i prowizje ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: mariusz9a »

vod pisze:
mariusz9a pisze:
martinesco pisze:A orientujecie sie jak bedzie wyglądała sprawa prowizji i dotacji za telefony, dla sprzedających, bo rozumiem, że Polkomtel nie będzie karał abonentów, ale co ze sprzedającymi? Czy prowizje zostaną skorygowane?
Według mnie nie powinny. W końcu to nie wina punktów sprzedaży że Plus był zmuszony do zmiany regulaminu i przez to ktoś zerwał umowę. Jeśli potrąca za to jakieś dotacje to osobiście przyznam tu na forum że Plus jest bardziej pazerny od Orange i przyznam że Orange jest już lepsze od Plusa:-/
Oj trzeba uważać na słowa bo będziesz może zmuszony do przyznania że "Orange jest już lepsze od Plusa" ;-)
Tak było już gdy plus dealerom wprowadzał nowe warunki i prowizje ;-)
No tak, ale niby z jakiej racji punkty mają odpowiadać za to że abonent zerwał umowę :-D
Ja mam propozycję - mówcie że u was sie nie da zerwać umowy, że trzeba do salonu formowego :-P Hehe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: vod »

Dobre!!!!! :lol: Ale tutaj prawo głosu ma niestety wielka korporacja ;-)
a reszt musi przyjąć warunki narzucone odgórnie ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: Marciano »

Jeszcze nie spotkałem się aby polkomtel cofną prowizję... Co do nowej sytuacji też się nic nie zmieni. Zresztą zauważyłem że niezależni agenci już zaczynają ostro podskakiwać :) może będzie lepiej, bo inaczej dzięki nowej polityce Polkomtela zmierzającej do tego aby 30% segmentu abo. były bez tel. spowoduje zmniejszenie kontraktów i zamykanie punktów.
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Polkomtel zmienia regulamin od 1. lipca

Post autor: yeti »

martinesco pisze:A orientujecie sie jak bedzie wyglądała sprawa prowizji i dotacji za telefony, dla sprzedających, bo rozumiem, że Polkomtel nie będzie karał abonentów, ale co ze sprzedającymi? Czy prowizje zostaną skorygowane?
Zostaną automatycznie skorygowane czyli odebrane. Zresztą nie musi wypowiedzieć wystarczy że zmieni taryfę na niższą przez 12miesięcy i już leci korekta. Co do teorii na temat czyja to wina to zupełnie bez znaczenia.
ODPOWIEDZ