Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: Piero »

Witam.
Sąsiadka posiadająca numer w Sami Swoi postanowiła przenieść go do Play'a (oferta Play Fresh) m. in. ze względu na koszty utrzymania numeru (jest to osoba bardzo mało dzwoniąca przez telefon).
W związku z tym ktoś z was może mi powiedzieć jak wygląda procedura przenoszenia numeru ze Sami Swoi do Play'a?
1. Czy najpierw należy udać się do salonu Play'a czy Plusa i tam podpisywać jakieś papiery?
2. Czy przenoszony numer musi być zarejestrowany?
3. Jeżeli numer musi być zarejestrowany to czy można go zarejestrować w czasie wizyty w salonie, w której podpisujemy wszelakie papiery związane z przeniesieniem danego numeru do konkurencji?
4. Czy za przeniesienie numeru płaci się jakieś dodatkowe pieniądze? (po za tymi, które dany operator pobiera sobie z naszego konta/karty SIM)
5. Ile średnio trzeba czekać aż dany numer zostanie przeniesiony do innego operatora?
6. Czy operator, do którego przenoszę numer wydaje mi nową kartę SIM czy też przeniesiony numer jest nadal aktywny na tej samej karcie, tyle że działa ona już w innej sieci?
7. Czy w Plusie robią jakieś problemy z przeniesieniem numeru do innej sieci?
8. Czy w przypadku przenoszenia numeru z Plusa (Samych Swoich) ma znaczenie czy taką dyspozycję wydajemy w autoryzowanym punkcie sprzedaży, czy też salonie sprzedaży Plusa?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
kubik
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:59

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: kubik »

1. Czy najpierw należy udać się do salonu Play'a czy Plusa i tam podpisywać jakieś papiery?
do Play - wniosek o MNP z pełnomocnictwem - Play zajmuje się całą papierkologią

2. Czy przenoszony numer musi być zarejestrowany?
tak, musi być zarejestrowany, w dodatku warto sprawdzić, czy wszystkie dane (imię, nazwisko, adres, PESEL) są prawidłowe

3. Jeżeli numer musi być zarejestrowany to czy można go zarejestrować w czasie wizyty w salonie, w której podpisujemy wszelakie papiery związane z przeniesieniem danego numeru do konkurencji?
warto wcześniej podejść do punktu Plusa i poprosić o kartę rejestracyjną, dopiero po rejestracji można złożyć wniosek o MNP - w przeciwnym wypadku zostanie odrzucony

4. Czy za przeniesienie numeru płaci się jakieś dodatkowe pieniądze? (po za tymi, które dany operator pobiera sobie z naszego konta/karty SIM)
chyba jedynie za znaczki, gdy wysyłamy kartę rejestracyjną ;o)

5. Ile średnio trzeba czekać aż dany numer zostanie przeniesiony do innego operatora?
prepaid > prepaid: 7 dni

6. Czy operator, do którego przenoszę numer wydaje mi nową kartę SIM czy też przeniesiony numer jest nadal aktywny na tej samej karcie, tyle że działa ona już w innej sieci?
po pozytywnej odpowiedzi obecnego operatora dostaniesz nową kartę SIM, nowego operatora. w dniu kiedy numer zostanie uwolniony przez obecną sieć, zostanie przypisany do nowek karty SIM

7. Czy w Plusie robią jakieś problemy z przeniesieniem numeru do innej sieci?
jak na razie nie zaobserwowano ;o)

8. Czy w przypadku przenoszenia numeru z Plusa (Samych Swoich) ma znaczenie czy taką dyspozycję wydajemy w autoryzowanym punkcie sprzedaży, czy też salonie sprzedaży Plusa?
jak wspomniałem, najlepiej wybrać opcję z pełnomocnictwem, wtedy omija nas latanie od punktu do punktu. jeżeli chcesz załatwiać wszystko samodzielnie, to nie ma to znaczenia gdzie się udasz
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: Piero »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Podsumowując to co napisałeś wnioskuję, że:
1. Nie istnieje fizyczna możliwość rejestracji numeru w salonie sprzedaży Plusa :(
2. Udzielenie pełnomocnictwa PLAY'owi zwalnia osobę przenoszącą numer z dodatkowego łażenia po salonach tj. wszystko załatwia za człowieka operator, do którego się przenoszę.
3. Nie zostawia się ani w Plusie ani w PLAY'u karty SIM, na której mamy zapisany przenoszony numer
4. Możemy korzystać z naszego numeru jeszcze przez te kilka dni, od momentu złożenia papierów o przeniesienie go do innego operatora.

Naszło mnie jednak jeszcze kilka pytań:
1. Kiedy będzie wiadomo, że dany numer jest już przeniesiony? - karta SIM przestanie się logować do sieci?
2. Kartę SIM z moim starym numerem odbieram u nowego operatora w tym samym salonie, w którym składałem pełnomocnictwo itp.
3. Jak wygląda sprawa doładowywania przeniesionego numeru? - czy występują jakieś problemy w przypadku doładowania takiego numeru za pośrednictwem stron blue.pl czy doladowywacz.pl?

Pozdrawiam i dziękuję za dodatkowe informacje.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: mariusz9a »

Piero pisze:1. Nie istnieje fizyczna możliwość rejestracji numeru w salonie sprzedaży Plusa :(
Można. Wypełnij kartę rejestracyjną i zostaw w salonie.
Piero pisze:4. Możemy korzystać z naszego numeru jeszcze przez te kilka dni, od momentu złożenia papierów o przeniesienie go do innego operatora.
Tak, ale pamiętaj że w momencie odłączenia numeru od Plusa na koncie Sami Swoi musi być minimum 50zł. W przeciwnym razie cała operacja zostanie anulowana.
Piero pisze:1. Kiedy będzie wiadomo, że dany numer jest już przeniesiony? - karta SIM przestanie się logować do sieci?
Karta SIM Play zaloguje sie do sieci. Zdarza sie że numer jest nieczynny przez ok 24h (karta Plusa sie już nie loguje do sieci a karta Play jeszcze sie nie loguje do sieci).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: Piero »

mariusz9a pisze:
Piero pisze:1. Nie istnieje fizyczna możliwość rejestracji numeru w salonie sprzedaży Plusa :(
Można. Wypełnij kartę rejestracyjną i zostaw w salonie.
W chwili obecnej nie mam dostępu do drukarki :lol: - mam nadzieję, że karty rejestracyjne mają w salonie i będzie to można im wypełnić na miejscu.
mariusz9a pisze:
Piero pisze:4. Możemy korzystać z naszego numeru jeszcze przez te kilka dni, od momentu złożenia papierów o przeniesienie go do innego operatora.
Tak, ale pamiętaj że w momencie odłączenia numeru od Plusa na koncie Sami Swoi musi być minimum 50zł. W przeciwnym razie cała operacja zostanie anulowana.
Jest to jasne - minimum 50 zł. Oczywiście nie przeszkadza w niczym to, że na koncie będzie więcej kasy, która rzecz jasna przepadnie.
I jeszcze jedna kwestia. Numer w czasie przenoszenia musi być aktywny - co zatem dzieje się w przypadku kiedy np. w dniu wypełniania papierów o przeniesienie numeru do końca jego aktywności (możliwości inicjowania połączeń) pozostało np. 7 dni. Czy Plus w takim przypadku dokona mi przeniesienia takiego numery, czy też będzie stwarzał jakieś problemy?
mariusz9a pisze:
Piero pisze:1. Kiedy będzie wiadomo, że dany numer jest już przeniesiony? - karta SIM przestanie się logować do sieci?
Karta SIM Play zaloguje sie do sieci. Zdarza sie że numer jest nieczynny przez ok 24h (karta Plusa sie już nie loguje do sieci a karta Play jeszcze sie nie loguje do sieci).
To w takim razie kiedy dostanę kartę PLAY'a? Ktoś mnie poinformuje o tym fakcje tj. że czeka na mnie ona w salonie?

PS. Cały czas pozostaje nam otwarta jedna kwestia. Mianowicie jak wygląda doładowanie numerów, które zostały przeniesione z sieci macierzystej do innego operatora? Czy system (np. na blue.pl czy doladowywacz.pl) rozpozna, że dany numer nie jest już przypisany do Plusa tylko do PLAY'a?
Awatar użytkownika
kubik
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:59

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: kubik »

PS. Cały czas pozostaje nam otwarta jedna kwestia. Mianowicie jak wygląda doładowanie numerów, które zostały przeniesione z sieci macierzystej do innego operatora? Czy system (np. na blue.pl czy doladowywacz.pl) rozpozna, że dany numer nie jest już przypisany do Plusa tylko do PLAY'a?

z doświadczenia powiem Ci, że Blue (inni myślę że także) mają dostęp do baz weryfikujących numer, bo jak inaczej zasilają poprawnie? ;o)
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: Piero »

No to mnie uspokoiłeś. Rozumiem z twojej wypowiedzi, że już "przerabiałeś" doładowanie przeniesionego do innej sieci numeru i wszystko przebiegło sprawnie :mrgreen:

PS. Chciałeś jeszcze na chwilkę wrócić do wątku o rejestracji numeru w salonie sprzedaży. Mianowicie czy w przypadku rejestrowania numeru ww. sposób klient musi czekać ileś dni aż rejestrowany numer zostanie... zarejestrowany w systemie Plusa a tym samym będzie mógł zostać bezproblemowo (oby) przeniesiony do konkurencyjnej sieci?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 23:58 przez Piero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kubik
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:59

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: kubik »

powiem więcej, numer krąży już: Heyah > Simplus > Play i za każdym razem prawidłowo doładowują. więc nie ma co się martwić ;o)

poćwicz sobie na topup.pl czy innych
Piero
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 23 mar 2009, o 22:33

Re: Przenoszenie numeru: Sami Swoi -> PLAY

Post autor: Piero »

kubik pisze:powiem więcej, numer krąży już: Heyah > Simplus > Play i za każdym razem prawidłowo doładowują. więc nie ma co się martwić ;o)
No to mnie uspokoiłeś :mrgreen: A ha - rozumiem, że najczęściej doładowujesz za pośrednictwem serwisu blue.pl (bądź podobnych).

PS. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że posiadasz w Play'u przeniesiony numer z innej sieci. Możesz mi zatem powiedzieć, czy Play nęka cię jakimś SMSowsym spamem (reklamy itp.)?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ