Samoczynne łączenie z internetem

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Samoczynne łączenie z internetem

Post autor: tomek »

Mam dziwny problem od kilku dni. Otóż telefon sam łączy się z internetem. Nieraz sprawdzam czy coś mi nie przyszło na telefon i widzę symbol kuli ziemskiej (połączenie z siecią), mimo, że nic nie robiłem na komórce i wcześniej kiedy blokowałem klawiaturę kuli jeszcze nie było. Czyli pojawia się sama z siebie. Wirusy czy inne złośliwe programy na jave nie istnieją... Wszystkie aplikacje które mam, muszą pytać mnie o zgodę dostępu do internetu.
Ostatnia "moja" sesja to:
wysłano: 1218 B
odebrano: 1044 B
czas: 4 sekundy.

Dziwne jest to dla mnie, dobrze, że mam pakiet, dużo nie tracę.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Samoczynne łączenie z internetem

Post autor: greggis »

A nie masz skonfigurowanego jakiegoś konta e-mail? Może automatyc znie sprawdza skrzynkę albo cos? Miałem kiedys taki przypadek. Klientka używała C902 i telefon co kilka minut sprawdzał skrzynkę. Każde takie połaczenie było naliczane po 10kB czyli 1 gr. do rachunku.... po calym miesiącu nazbieralo sie 120 zł z tych grosików.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Samoczynne łączenie z internetem

Post autor: Sim+ »

greggis pisze:A nie masz skonfigurowanego jakiegoś konta e-mail? Może automatyc znie sprawdza skrzynkę albo cos? Miałem kiedys taki przypadek. Klientka używała C902 i telefon co kilka minut sprawdzał skrzynkę. Każde takie połaczenie było naliczane po 10kB czyli 1 gr. do rachunku.... po calym miesiącu nazbieralo sie 120 zł z tych grosików.
W Simplusie w taryfie Nowy Simplus w pakiecie internetowym 50MB wystarczyłoby spokojnie 10zł na cały miesiąc. Pokażcie mi taryfę abonamentową w której rozliczanie internetu jest co do 1 bajta:) Hehe...
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Samoczynne łączenie z internetem

Post autor: tomek »

usunąłem podejrzane aplikacje, zobaczymy teraz co będzie... :-)
ODPOWIEDZ